Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbulohet nje stacion hapsinor ne planetin Mars

prej Tue 14 Jun 2011 - 17:26
Sipas David Martines, nepermjet programit Google Earth ai duke u munduar te skanoje siperfaqen e planetit Mars, rastesisht eshte ndeshur ne pamjen e nje objekti qe sipas tij eshte dukshem e qarte qe nuk eshte shkemb marsian, por nje objekt teper interesant te cilin ai guxon ta quaje Bio-station Alpha, pasi mendon se ai eshte i jetueshem.


Per te qene edhe me shume serioz ne zbulimin e tij ai jep edhe koordinatat e vendndodhjes se ketij objekti.71 49'19.73"N 29 33'06.53"W


Objekti ka permasat 213 metra me 46 m dhe ngjan me nje cilinder, ose i ndertuar me cilindra, dhe sipas atij qe e ka zbuluar mund te jete nje stacion energjie, ose biologjik, dhe shpreson qe ajo te mos jete nje arme, por mund te jete edhe si nje stacion ndermjetes per udhetime edhe me gjata.
Me tej zbuluesi shton se ai mund te jete edhe nje objekt qe NASA e ka ndertuar me pare, ndonese per kete ka nje fare dyshimi.
Zbulohet nje stacion hapsinor ne planetin Mars Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi