Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A është turp të jesh homoseksual?? Empty A është turp të jesh homoseksual??

Tue 23 Aug 2011 - 18:00
Homoseksualizmi kjo dukuri origjinale njerëzore po e shtrinë trenin e saj edhe në vendin tonë. E quajtëm dukuri njerëzore sepse po ta quanim një akt të egër shtazarak do bënim gabim sepse asnjëherë nuk kemi dëgjuar e as parë që dy shtazë të të njëjtës gjini të cilat veprojnë vetëm në bazë të instinktit, ta bëjnë atë punë në mes vete. Kjo nuk ndodhë as tek qentë,as tek derrat,as tek pëllumbat,dallëndyshet,krokodilët etj por kjo ka gjetur përhapje tek njeriu,krijesa që qeverisë botën dhe që ka mundësi të logjikojë,të analizojë dhe të reflektoj ndaj çdo pasoje negative që vije si shkak i veprimeve të pamatura.
Homoseksualizmi,njëri ndër çoroditë më të fëlliqura që mund të imagjinojë një mendje e shëndoshë,burimi i sëmundjeve më shkatërruese dhe më vdekjeprurëse,veprimi më banal dhe më I pështirë qe mud të kryej njeriu propagandohet sot,madje edhe nga disa të ashtuquajtur njerëz publik ,si diçka normale, si një shije ndryshe që duhet respektuar. Njerëz të estradës,ndonjë media aspak profesionale apo edhe ndonjë personalitet tjetër publik,që me hapa të shpejt ka ecur drejt Evropës saqë ka harruar të ndalet në të ,kujdesën që kjo kategori,që fatkeqësisht i takon llojit njerëzor,të mos ndihet keq dhe e ofenduar nga ndonjë tip që sipas tyre do të duhej të kishte lindur në shekullin V para erës së re. Ndonjë gazetar dhe këngëtar ia ka lejuar vetës që ti marrë në mbrojtje sa t’u kushtojë këngë në të cilat i inkurajon në rrugën e tyre dhe i jep zemër që të mos ndihen banal se kjo është një punë e vjetër sa bota. Harrojnë këta zotrinjë e zonjusha se çfarë efekti dërrmues kanë këngët dhe deklaratat e tyre për fëmijët dhe brezin e ri të cilët ende janë të paaftë për të zgjedhur rrugën më të mire në jetë nga do duhej të shkonin dhe do të mund të ndikoheshin prej tyre. Sigurisht se po të mendonin më thellë për këtë dukuri neveritëse apo se nesër një nga fëmijët e tyre do të jetë njëri nga ata do të ishin shumë më pak dashamirës ndaj këtyre njerëzve-djaj .Për të pasur një fëmijëri sa më të edukuar,një rini që të shihet si një kapital i çmueshëm,një familje me themel të fort,një ardhmëri me më pak sëmundje dhe vdekje,secili nga ne duhet të kryej pjesën e vet. Mbjellja në shpirt, tek brezat e rijnë, e dashurisë për virtytin dhe e urrejtjes për veset negative e në veqanti për pederizmin duhet të jetë detyrë e çdo prindi dhe njeriu të ndershëm. Do të ishte më shumë sesa tragjedi,më shumë sesa vdekje,më shume sesa sëmundje të kishe një peder apo lezbike në shtëpi. Edhe vet homoseksualët e dijnë mirë se janë në një rrugë shumë të turpshme,këtë e dëshmonte edhe një emision i transmetuar në televizionin ‘TOP CHANEL’ ku ishin ftuar anëtarë të shoqatës së homoseksualëve. Shumica e tyre edhe pse mbronin idetë e veta,shprehja e fytyrës, ngjyra e zërit,pasiguria e dukshme tregonte qartë se diku thellë në brendësi ata kishin turp për fjalët që thoin.
Secili nga ne s’do të ishim aspak më të mire se ata nëse I mbrojmë dhe I inkurajojmë në rrugën e tyre të turpit dhe shkatërrimit,madje do të ishim vet ne pjesë e asaj mynxyre. Duke cituar disa mesazhe nga librat e shenjtë, do të thonja se secili njëri e edhe secili homoseksual, që do donte të shihte një botë më të bukur dhe një jetë më të mire do duhej ti studionte këto fjalë me shumë kujdes. Mesazhi thotë:”Homoseksualizmi është mëkat,mos e bëni. Mëkati është helm,mos e pini. O vëllezër, mundohuni të keni në zemër gjithë çka është e vërtetë,gjithë çka është e ndershme,gjithë çka është e drejtë,gjithë çka është e pastër,gjithë çka është e shenjtë,gjithë çka është e denjë për dashuri,gjithë çka është e denjë për lavdi,gjithë çka është virtyt”.Mendja e shëndoshë mendon dhe gjykon.

Agron Jashari – Adoniss


Anonymous
Vizitor
Vizitor

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Tue 23 Aug 2011 - 18:02
Nuk eshte absolutisht ashtu siq nuk eshte turp te jesh lezbike !
Do ti quaja zgjedhje dhe deshira te njerzve dhe po do ti konideroja ..ne fakt i konsideroj si zgjedhjet dhe deshirat e njerzve normal !
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Tue 23 Aug 2011 - 21:02
Jane njerez me tendenca te cuditshme seksuale vetem kjo e ndryshon nga njeriu normal.Por s'besoj se mund te kete homoseksual qe ti vije turp.Eshte tjeter gje ajo qe perbuzen nga shoqeria.

InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Tue 23 Aug 2011 - 22:49
A esht turp ?? E mira do ishte qe te tilla spece mos te ekzistonin kurr ne shoqerin ton ..........
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Wed 24 Aug 2011 - 8:24
ata jan mbeturinat e qenies njerzore, dhe kta plerat e tjer qe i mbeshtesin neper televizjone e neper gazeta me pak fjal qe jan njers publik jan vet te till pa i mbeshtesin dhe ne kte menyr po i thon brezave qe vijn se te jesh homoseksual ska asgje ndryshe nga njerzit e tjer. Zoti kur beri mashkullin i dha atij nje femer e nuk i dha nje mashkull tjeter, te hedhin syt njer ne natyr ata dhe te shikojn a ka ndonje specie qe e ben nje gje te till? Esht e vertet kjo qe thuet se cdo njeri e di vet se cben, po te pakten mos ti bejn gjerat publike se ne kte menyr po i shkaterrojn brezat e rinj.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Wed 24 Aug 2011 - 9:52
s po fla me mire
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Wed 24 Aug 2011 - 21:14
edhe une po e le me kaq spo flas me
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Fri 26 Aug 2011 - 21:55
Cmenduri eshte...
Gjergji
Gjergji
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 720
<b>Hobi</b> Hobi : Tu u ngrof ndiell !!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ATHENS
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/09/2011

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Sat 3 Sep 2011 - 22:45
E repsektoj kete pyetje !!! POR ne kuptimin e ksaj jam kunder !!! ne bot ekzistojn dy femer /// mashkull ... te tjerat per mua quhen HOBY ,, OSE ME MIR DO E QUJA kushte komode jetese ,,,,, A është turp të jesh homoseksual?? 45550
Sponsored content

A është turp të jesh homoseksual?? Empty Re: A është turp të jesh homoseksual??

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi