Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Thu 25 Aug 2011 - 20:17
Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? 42-24589660%25255B5%25255D
Ka raste kur ajo të thyen zemrën dhe ti në vend që të ecësh përpara, përpiqesh që ta bësh medoemos për vete edhe një herë tjetër.

A e ke menduar ndonjëherë arsyen pse do që ajo të kthehet sërish tek ty? Nëse nuk e ke bërë ende, unë dua që ti të ndalosh për një moment dhe të pyesësh veten, "mor po për çfarë e dua xhanëm që të kthehet tek unë?"

Shumë shpejt do të zbulosh se e do për të paktën 2 arsye, asnjëra nga të cilat nuk do të ndihmojë që t'ia rifitosh zemrën:

1. Hakmarrje
2. Frikë


Disa nga ju thjeshtë duan hakmarrje sepse ajo të theu zemrën dhe ti do që ta rifitosh atë në mënyrë që të bësh të njëjtën gjë me zemrën e saj. Ndërsa pjesa tjetër kanë frikë se nuk do të gjejnë dot të njëjtat gjëra tek një femër tjetër që mund t'i gjenin tek ajo.

Cilado qoftë arsyeja për ta rikthyer, shumë shpejt do të vesh re se sa më shumë të përpiqesh, aq më i pamundur ka për të qenë misioni yt. Jo vetëm kaq, por po të kishe ecur përpara që në fillim tani do të ishte shumë e thjeshtë për tu hakmarrë, përveç faktit që do të gjeje edhe një femër tjetër të përshtatshme për ty. Dikë që mund ta duash, dikush që të do dhe më e rëndësishmja, dikush që ka dëshirë të rrijë me ty.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Thu 25 Aug 2011 - 20:41
jo sdu te kthehet mrapa asnjihere ........kur thyhet buka nuk njitet ma thona na
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Thu 25 Aug 2011 - 21:33
une jam pro nje shanci te dyte ne jete,te gjithe e meritojme pse jo..!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Thu 25 Aug 2011 - 23:57
Gota qe thehet nuk ngjitet a nese kriset( cahet) eshte diq tjeter.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Thu 25 Aug 2011 - 23:58
pse jo nuki dihet fatit
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Fri 26 Aug 2011 - 0:30
po me tha nuk te dua me e te largohet, ajo dhe po te kthehet ska me vend tek un, po problemi esht kur te largoet avash avash e nuk me thot qe sme do ateher kur kthehet eshte pothuajse e falur qe u largua
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Thu 5 Jul 2012 - 16:50
Ndodhin ndarjet mes ciftit besoje !
Ka diskutime qe jo gjithmone perfundojne me bashkesine e ciftit dhe aty
gjendet pak hapesire per MONON dmth qe secili te kete Personalitetin e vete
jashte Bashkesise se biekzistences.
Ndodh qe ndahet dhe pastaj bashkohen serisht.
Rikthimi nuk dmth frike ose Hakmarrje, sepse nuk quhet Dashuri , po te ishte ashtu.
Shume shpesh ikim dhe largohemi per te pare se kush do na ndjeki...
Ikja sherben dhe per kete mesim !!
Qe ai qe te do...te ndjek nuk te braktis per t'u rikthyer per Hakmarrje ose Frike nga vetmia...
Sponsored content

Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë? Empty Re: Përse do që ajo të kthehet prapë tek ty pasi të ka lënë një herë?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi