Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Sun 30 Oct 2011 - 0:34
Pse partneri është më i bukur se të tjerët ParteneretLajme Shqip-Bukuria vërtet varet nga syri i atij që vlerëson. Këtë e ka vërtetuar edhe një studim i ri, sipas të cilit, partnerin nuk e shikojmë objektivisht, prandaj për ne është më i bukur se kushdo tjetër.

‘Iluzioni pozitiv’ në bukurinë fizike të partnerit tonë, mund ta bëjë lidhjen të qëndrueshme- thonë shkencëtarët nga Universiteti i Groningenit në Holandë.

Në studim janë përfshirë 70 çifte heteroseksuale të moshave ndërmjet 18 dhe 37 vjeç. Ata kanë shikuar fotografitë e partnerëve të tyre, ngjashëm sikurse edhe pjesëtarët e grupit të kontrollit, dhe në bazë të tërheqjes iu janë përgjigjur pyetjeve.

Pjesëmarrësit në studim gjatë vlerësimit të bukurisë fizike dhe dukjes së partnerit të tyre nuk kanë qenë objektivë. Prandaj partnerët e tyre në fotografi iu janë dukur më të bukur sesa femrat ose meshkujt e panjohur në fotografitë tjera.

Çiftet e anketuara kanë pasur mesatarisht lidhje dy-trevjeçare, ndërsa autorët e studimit pohojnë se perceptimi i joshjes së individëve, në masë të madhe varet nga ndjenjat tona ndaj tij.

Sipas ekspertëve, ‘iluzionet pozitive’ janë të mira derisa nuk teprohet (kjo vlen sidomos kur njëri nga partnerët është shumë joracional dhe i dashuruar së tepërmi).
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Wed 30 Nov 2011 - 17:06
...se na i merr mendjen, ja marrsha Pse partneri është më i bukur se të tjerët 1698836746
MeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Sat 3 Dec 2011 - 11:07
Luan_Valikardi shkruajti:...se na i merr mendjen, ja marrsha Pse partneri është më i bukur se të tjerët 1698836746
bukur then...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Sat 3 Dec 2011 - 11:47
ahaha si gjithmone Luani me theniet e tij si me te qeshur e me te ngjeshur Pse partneri është më i bukur se të tjerët 45550 me nje fjale shume i sakte Pse partneri është më i bukur se të tjerët 721253
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Sun 4 Dec 2011 - 21:37
sepse e shohim me syrin e dashurise !
qe gjithmon eshte i veshur ....
Pse partneri është më i bukur se të tjerët 89497
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Sun 4 Dec 2011 - 21:39
...nuk po di pse jeni krejt bukuroshe Very Happy
Sponsored content

Pse partneri është më i bukur se të tjerët Empty Re: Pse partneri është më i bukur se të tjerët

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi