Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?  Empty Mbreteria e Zotit eshte brenda teje......Si e interpretoni?

Fri 4 Nov 2011 - 17:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Mbreteria e Zotit eshte brenda teje dhe rreth teje, jo ne tempujt e ndertuar. "Cani nje cop dru e un jam aty, ngrini nje gur e do me gjeni"

Si mendoni ju?? Cfare do te thone keto fjale? Cili eshte kuptimi qe ju i jepni?

Keto rrjeshta i kam lexuar ne nje liber....qe nuk eshte bibla


p.s Ju lutem nuk dua analiza apo studime qe mund te keni bere e mund te keni gjetur......Dua mendimin tuaj thjesht duke u bazuar ne keto rrjeshta.

Une nuk jam besimtare e flakte, por nuk jam as ateiste e flakte.....Keto rrjeshta qe kam shkruar per mua jane besimi im....Une nuk dua fakte e nuk dua qe te tjeret te me mbushin mendjen per Zotin,..... nese Zoti ka egzistuar apo jo, nuk dua fakte nese Zoti ka krijuar gjithckane, sepse mendoj sesa me shume ketu i japim fakte apo shkrime njeri-tjetrit aq me shume kaos dhe rremuje behet, Ai qe beson, beson dhe pike,ai qe eshte ateist eshte i tille...Mjafton te dime te ndajme te miren nga e keqja te gjithe ne.......Une besoj ne Zot te cilin une e shoh si nje fryme te mire, tek e bukura, e ndjera dhe e bekuara....Asgje me shume.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi