Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vjehrra dhe paratë – arsyet më të shpeshta për grindje në mes çifteve Empty Vjehrra dhe paratë – arsyet më të shpeshta për grindje në mes çifteve

Sat 10 Dec 2011 - 0:52
Për çfarë grinden çiftet? Një hulumtim i bërë nga Philips tregon se të hollat, punët e shtëpisë dhe vjehrra janë top arsyet për grindje në mes të çifteve.Rezultatet treguan se menaxhimi i keq i të hollave, mungesa e kursimit dhe punët e shumta të shtëpisë rregullisht shkaktojnë zënka.Përveç asaj, zënkat fillojnë edhe shkak të konsumimit të alkoolit, çfarë të shiohet në TV dhe koha e nevojshme për tu përgatitur pasa se të dalin jashtë.“Çiftet çdo herë do të grinden mes vete. Edhe për gjëra triviale si: kush do ta mbajë kontrollin e TV-së, lënie e leckave të lagura ose përgatitja e gjatë para daljes nga shtëpia” – theksoi Denis Harvin, përfaqësuesja e kompanisë e cila qëndron pas këtij hulumtimi.Hulumtimi i cili ishte bërë me pjesëmarrjen e 2000 Britanikëve, tregoi edhe se femrat fitojnë në tre nga pesë grindjet, kurse dy nga pesë femra janë të gatshme që edhe të qajnë vetëm e vetëm të mbetet ashtu si thonë ata.Por, nuk qajnë vetëm femrat. 13% nga meshkujt kishin pranuar se ndonjëherë lëshojnë ndonjë pikë loti.

Meshkujt më shpesh tërhiqen nga grindjet, pranojnë se kanë gabuar dhe kërkojnë falje për ta kthyer “paqen”./Femina.al/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi