Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa? Empty Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa?

Wed 28 Dec 2011 - 14:43
Metoda shkencore për të arritur të mos e ekzagjerojmë me ëmbëlsiratRevista shkencore Apettite jep disa këshilla për të mos tejkaluar sasinë e kalorive të këshilluara me rastin e festave.Kur na vjen për të ngrënë një copë çokollatë ose torone, duhet provuar ta zëvendësojmë imazhin e ëmbëlsirës me një tjetër imazh të pëlqyeshëm, por që s´ka të bëjë me ushqimin, kështu që ky i dyti mund të bëjë të harrojmë imazhin e parë të ëmbëlsirës.Një këshillë tjetër është që të largojmë në një distancë prej vetes objektin e dëshiruar dhe do të shohim se sa më larg nga shikimi ynë aq më shumë do të zvogëlohet dëshira për ta ngrënë. Ndoshta mundimi për a arritur do të jetë më i lartë dhe kjo do të na ndihmojë në qëllimin tonë.

Një strategji tjetër do të ishte një shëtitje 15 minuta, për ta mbajtur nën fre dëshirën për çokollata e ëmbëlsira, mjafton që shëtitja të jetë me hapa pak të shpejtë dhe funksionon.

(ar.si/BalkanWeb)
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa? Empty Re: Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa?

Wed 28 Dec 2011 - 14:49
nuke e kame kete problem u iku shume pak i konsumoje
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa? Empty Re: Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa?

Wed 28 Dec 2011 - 19:21
ska menyr per tu rezistuar!!!!!!!!emmmmmmmm
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa? Empty Re: Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa?

Wed 28 Dec 2011 - 22:59
per festa ska problem...po un qe jam fiksu me cokollata...
Sponsored content

Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa? Empty Re: Si t'iu rezistojmë ëmbëlsirave për festa?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi