Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë Empty Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë

Thu 5 Jan 2012 - 16:46
Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë 49987KORCË- Marsi i vitit të kaluar ishte vendimtar për Manolis Verjahis, i cili udhëtoi drejt Korcës për të gjetur mundësinë e punësimit në ndërtim, profesion të cilin deri në atë kohë e ushtronte në Greqi.

Historia 39-vjecarit, i cili ka lënë familjen në Kretë e ka fillesën tek kriza ekonomike, e cila sipas tij e ka nxitur të mendojë për një qendrim afatgjatë në qytetin juglindor.

“Qëllimi i ardhjes këtu është për ndërtim. Duke u nisur edhe nga kriza që ka përfshirë Greqinë, sidomos në fushën e ndërtimit…Kohët e fundit ka pasur shumë dyndje nga Greqia të investitorëve që duan të punojnë në Shqipëri, të investojnë këtui. Kriza atje është e madhe, unë nuk mendoj të kthehem, do rri këtu për një afat të gjatë”, shprehet Manolis Verjakis, shtetas grek.

Në kushtet e një krize të thellë ekonomike në shtetin helen, përgjigjia e tij të bën të mendosh se përgjatë 10 muajve, 39-vjecari nga Greqia ka mbetur i kënaqur nga mundësitë që të krijon jetesa këtu.
(ma.ar/News24/BalkanWeb)
Istogali
Istogali
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1173
<b>Hobi</b> Hobi : Futbollii
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Istog
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/11/2011

Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë Empty Re: Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë

Thu 5 Jan 2012 - 17:25
:N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë Empty Re: Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë

Thu 5 Jan 2012 - 18:33
Po de keshtu jane keto gjera ,deri dje kur patem nevoje ne vajtem ne shtetin e tyre e akoma vazhdojme te jetojme aty dhe tani fqinji ka nevoje per ndihme sic patem ne dikur..pse e sheh si dicka te pa besueshme?!
Sponsored content

Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë Empty Re: Kriza, grekët: Në Shqipëri ka më shumë punë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi