Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Rona Nishliu fituese ne Festivalin e 50-te ne RTSH, shkon ne Eurosong Empty Rona Nishliu fituese ne Festivalin e 50-te ne RTSH, shkon ne Eurosong

Sat 14 Jan 2012 - 16:44
Rona Nishliu fituese ne Festivalin e 50-te ne RTSH, shkon ne Eurosong RonaFituese e Festivalit eshte kosovarja Rona Nishliu.Pas nje performance jashtezakonisht te shkelqyer, kengetarja Rona Nishliu ka rrembyer cmimin e pare ne Festivalin e 50-te te Kenges, duke siguruar keshtu pjesemarrjen ne kompeticionin e muzikes europiane Eurovision.

“Une nuk erdha te pretendoja per Eurosongun,une cmoj jashtezakonisht shume festivalin e RTSH-se, prandaj u bera pjese e tij. Mendoj se ky festival ne kohera te veshtira ka sherbyer si nje platforme e rendesishme e kengetareve, e zerit dhe e muzikes, e ndjenjes, e rrethanave.

Edhe atehere kur me gjase cdo gje po kontrollohej, ca gjera nuk u mbajten dot brenda kornizave, se arti shkon gjithmone pertej dhe kjo eshte me e bukura.

Ky festival ka sherbyer si platforme shume e rendesishme per shume kengetare nga Kosova ne vitet '90-te, ne ate periudhe te veshtire qe Kosova pati dhe keta muzikante, kengetare, kompozitore e poete, bene shume sakrifica per t'u paraqitur duke mbyllur syte para gjithe rreziqeve.

Kemi nje festival me 50 vite tradite dhe me vjen keq qe jam e vetmja pjesemarrese nga Kosova”.

Cmimet tjera te ndara:
Interpretuesja me e mire: Rona Nishliu (Suus)
Teksti me i mire: Sokol Marsi (Kristal)
Melodia me e mire: Endi Sina (Mira vjet)
Cmimi i kritikes: Frederik Ndoci
Cmimi i orkestrimit: Klodian Cafoku.
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Rona Nishliu fituese ne Festivalin e 50-te ne RTSH, shkon ne Eurosong Empty Re: Rona Nishliu fituese ne Festivalin e 50-te ne RTSH, shkon ne Eurosong

Thu 26 Jan 2012 - 19:29
Te shikosh kengen dhe eshte te futesh ne banjo dhe te presesh damaret :(
Aq e interpreton mire ajo sa i luane fene !
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi