Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Empty Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Tue 9 Mar 2010 - 10:21
Pytje për Mergimtart:
Mergimtar te dashur.. sigurisht
qe gjdo vite shkoni ne vendlindje, dhe atje ju presin familja shoqria etj. Sa
keni has ju ne paragjykimet qe i kane Bashkvendasit tane ne vendlindje për ne..
Shpesh kam ndegju duke thane " Na lodhen AUSLANDERAT..", "Spo kryhen SCHATZAT"
"Era kredit po ju vjen" e kshtu me radhe.. Cfar mendoni se kan kunder neve..?
Dhe a integroheni shpejt ne jeten atje..?
Perse jan keto paragjykime ?

Ndersa pytje per vendasat ton qe jetojn ne vendlindje ton te dashur
pse na paragjykoni neve?
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Empty Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Tue 9 Mar 2010 - 15:50
pasi qeka pyetje per ne ketu qe jem .

une per veten time kam gjithet jasht pos familjen time disa ketu.

kur ubera per te kuptuar qfar eshte mergimi , kisha vellan jasht edhe sme shtyi te them ere greti apo shum tjera qe fliten .

une mendoj qe thon apo themi se pasi jetoj ketu: eshte e gjitha se jeta ne kosov eshte e dobet nga ekonomia, e shtyjn te thon ashtu nga inati pse ata vin me kerre , me veshje celular foto aparate, shtepi te mira he per keto i bejn , sepse ketu ska mundesi mi ber ter keto se jan te ulta pagesat.
ashtu edhe tek ju pagesa e madhe por , sigurimet keni te nalt apo hargjimet jan te larta por te pakten pagat jan mete medhaj se ketu per kursime
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Empty Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Wed 10 Mar 2010 - 23:57
Une kam degjuar ne shtepin e kosoves kur big mama pyti njeren aty pse ju thoni schatza dhe kush jan schatzat ajo u pergjigj ata qe i qelin xhamat etj nese po ju se kuptoni qka do te thot fjala schatzi
fjala schatzi do te thote zemra ime shpirti ime dhe ju e mendoni ndryshe ose qenkemi neve te gjith mergimtaret zemrat e juaja .
nje mixh jeton ketu vetem dhe familjen e ka ne ks tha niher kur zbrita ne pr me than do vajza a mujte schatzi i thash heu bre se pasna dite qe pasna te dashur kaq te re qe me pret ne pr Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Icon_rolleyes e kjo eshte domethenja e fjales schatzi
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Empty Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Wed 10 Mar 2010 - 23:59
sthem qe jo viola, eshte edhe kjo, une tregova si edhe pse bejn kshu

qe smendoj met mngel hatri
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Empty Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Fri 17 Aug 2012 - 19:34
atdhetaret tan mendojn qe ne knej bejm jet prej vip,cdo gje e kemi ne terezi...ata jan viktimat,ata vujn,ata skan lek...ata,ata,ata dhe vetem ata...
Hedhin fjal me kunja,kerkojn te shfryzojn...
Sponsored content

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Empty Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi