Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

prej Tue 9 Mar 2010 - 10:21
Pytje për Mergimtart:
Mergimtar te dashur.. sigurisht
qe gjdo vite shkoni ne vendlindje, dhe atje ju presin familja shoqria etj. Sa
keni has ju ne paragjykimet qe i kane Bashkvendasit tane ne vendlindje për ne..
Shpesh kam ndegju duke thane " Na lodhen AUSLANDERAT..", "Spo kryhen SCHATZAT"
"Era kredit po ju vjen" e kshtu me radhe.. Cfar mendoni se kan kunder neve..?
Dhe a integroheni shpejt ne jeten atje..?
Perse jan keto paragjykime ?

Ndersa pytje per vendasat ton qe jetojn ne vendlindje ton te dashur
pse na paragjykoni neve?
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

prej Tue 9 Mar 2010 - 15:50
pasi qeka pyetje per ne ketu qe jem .

une per veten time kam gjithet jasht pos familjen time disa ketu.

kur ubera per te kuptuar qfar eshte mergimi , kisha vellan jasht edhe sme shtyi te them ere greti apo shum tjera qe fliten .

une mendoj qe thon apo themi se pasi jetoj ketu: eshte e gjitha se jeta ne kosov eshte e dobet nga ekonomia, e shtyjn te thon ashtu nga inati pse ata vin me kerre , me veshje celular foto aparate, shtepi te mira he per keto i bejn , sepse ketu ska mundesi mi ber ter keto se jan te ulta pagesat.
ashtu edhe tek ju pagesa e madhe por , sigurimet keni te nalt apo hargjimet jan te larta por te pakten pagat jan mete medhaj se ketu per kursime
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

prej Wed 10 Mar 2010 - 23:57
Une kam degjuar ne shtepin e kosoves kur big mama pyti njeren aty pse ju thoni schatza dhe kush jan schatzat ajo u pergjigj ata qe i qelin xhamat etj nese po ju se kuptoni qka do te thot fjala schatzi
fjala schatzi do te thote zemra ime shpirti ime dhe ju e mendoni ndryshe ose qenkemi neve te gjith mergimtaret zemrat e juaja .
nje mixh jeton ketu vetem dhe familjen e ka ne ks tha niher kur zbrita ne pr me than do vajza a mujte schatzi i thash heu bre se pasna dite qe pasna te dashur kaq te re qe me pret ne pr Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Icon_rolleyes e kjo eshte domethenja e fjales schatzi
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

prej Wed 10 Mar 2010 - 23:59
sthem qe jo viola, eshte edhe kjo, une tregova si edhe pse bejn kshu

qe smendoj met mngel hatri
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

prej Fri 17 Aug 2012 - 19:34
atdhetaret tan mendojn qe ne knej bejm jet prej vip,cdo gje e kemi ne terezi...ata jan viktimat,ata vujn,ata skan lek...ata,ata,ata dhe vetem ata...
Hedhin fjal me kunja,kerkojn te shfryzojn...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve Image
Sponsored content

default Re: Paragjykimet ndaj Mergimtaret/Emigrantve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi