Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Itali, gjykata rrëzon akuzat ndaj Berluskonit për korrupsion

prej Sat 25 Feb 2012 - 15:32
  Itali, gjykata rrëzon akuzat ndaj Berluskonit për korrupsion 48451_5ITALI- Gjykata në Milano ka rrëzuar akuzat ndaj ish-kryeministrit italian Silvio Berluskoni në procesin Mills.

Me këtë vendim i jepet kështu fund pas 5 vjetësh këtij procesi ku Berluskoni akuzohej se kishte korruptuar avokatin e tij anglez. Ish-kryeministri akuzohej se kishte paguar avokatin e tij të taksave David Mills, rreth 600 dollarë në këmbim të dëshmisë së tij false në interes të Berluskonit.

Kjo cështje daton në fakt që në vitet 1990, dhe pikërisht kohëzgjatja e madhe e procesit luajti një rol kyç në favor të Kavalierit. Kjo pasi gjykatësit hodhën poshtë akuzat pikërisht për shkak se kishte skaduar afati i cështjes, sipas ligjit të kufizimit të procedimeve penale.

Vetë Berluskoni, i cili mohon akuzat thotë se ky dhe proceset e tjera kundër tij janë të gjitha pjesë e një fushate të ulët politike kundër tij.
(m.a/News24/BalkanWeb)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                   Itali, gjykata rrëzon akuzat ndaj Berluskonit për korrupsion 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Itali, gjykata rrëzon akuzat ndaj Berluskonit për korrupsion

prej Wed 29 Feb 2012 - 1:07
Silvio Berluskoni ede ka pushtet ne dore ani qe nuk esht kryeminister


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi