Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Gjatë dy ditëve, shi dhe borë Empty Gjatë dy ditëve, shi dhe borë

Sat 25 Feb 2012 - 19:45
-Nesër dhe të hënën paradite do të mbizotërojë mot me vranësira me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në male borë.

Reshjet e shiut gjatë ditës në viset më të larta gradualisht do të kalojnë në reshje të borës, paralajmëroi Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Prej atje presin reshjet të jenë më të mëdha në pjesën perëndimore dhe jugore të Maqedonisë. Madje, pritet formim i shtresës së re të borës, veçanërisht në pjesën perëndimore të vendit.

Temperatura do të jetë në rënie të konsiderueshme. Të hënën do të fryjë erë e përforcuar, ndërsa përkohësisht erë e fuqishme veriore, e cila në momente lokalisht do të arrijë mbi 90 kilometra në orë.

Në fillim të javës së ardhshme moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, i ftohtë dhe me erë, ndërsa nga e enjtja pritet ngrohje e motit.

Ndryshe, nga DPHM paralajmërojnë se në periudhën e ardhshme pritet shkrirje më intensive e shtresës së borës dhe rritje graduale të ujërave në lumenj.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Gjatë dy ditëve, shi dhe borë Empty Re: Gjatë dy ditëve, shi dhe borë

Sat 25 Feb 2012 - 21:22
Legjenda kete lajmerim duhet t'a kishe bere tek Lajmet jo ketu...

Me mirkuptim..
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi