Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Njohjet, Gana mbyll ambasadën në Serbi

prej Thu 1 Mar 2012 - 15:29
Njohjet, Gana mbyll ambasadën në Serbi Beogradi-harta-be Republika afrikane e Ganës do të mbyllë së shpejti ambasadën e saj në Beograd, pas dëbimit që qeveria serbe i bëri ambasadorit të këtij vendi për shkak të njohjes së Kosovës.

Ministri i Jashtëm ganez, Alhaji Mohamed Mumuni ka deklaruar në Parlament se marrëdhëniet e përzemërta me Serbinë kanë marrë fund për shkak të njohjes së Kosovës.

Mediat afrikane, të cituara nga “REL”, shkruajnë se, autoritetet e zemëruara serbe kanë bërë përpjekje përmes ambasadorit në Beograd, Samuel Valis Akjan për të bindur republikën afrikane që të tërheqë njohjen.

Por duke qenë se kjo nuk ka ndodhur, Ganës nuk i ka mbetur gjë tjetër veçse të urdhërojë mbylljen e misionit diplomatik në kryeqytetin serb. Gana e ka njohur pavarësinë e Kosovës në janar të këtij viti.

Ambasada e Ganës në Beograd ka konfirmuar për mediat serbe se ambasadori i saj ka udhëtuar drejt atdheut, por jo informacionet për mbylljen e përfaqësisë diplomatike.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Njohjet, Gana mbyll ambasadën në Serbi 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Njohjet, Gana mbyll ambasadën në Serbi

prej Thu 1 Mar 2012 - 15:30
ske ku ta luash by,,, o serbi do izolosh veten nga bota pastaj dhe vete do ta njohesh boll mo aty e kishe dhe ca bere e shkatarrove e dogje e vrave


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Njohjet, Gana mbyll ambasadën në Serbi 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi