Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Të shesim marijuanë për të luftuar krizën ekonomike

prej Fri 2 Mar 2012 - 16:03
Të shesim marijuanë për të luftuar krizën ekonomike Marjiuhane-noaRasquera, 2 Mars 2012, NOA - Banorët e Rasquera, një fshat spanjoll në veri-lindje të katalonjës duhet thënë se po e vuajnë rëndë krizën financiare.

Për të luftuar këtë periudhë është premtuar se do të mbillet dhe shitet marijuanë.

Edhe pse qeveria e ka shpallur si ilegal një projekt të tillë, komuna e Rasquera e ka aprovuar këtë propozim me 4 vota pro dhe 3 kundër.

Ideja konsiston fillimisht në marrjen së terreneve të qytetarëve, që do të huazohen ose do të jepen me qira.

Më tej do të krijohet një kompani për menaxhimin e fushave, e cila frytin do ua shesë një organizate për tymosjen e marijuanës me selinë qendrore në Barcelonë.

Ligji spanjoll lejon konsumimin në privatësi të kësaj lloj droge dhe në një sasi tepër të vogël.

Mbjellja dhe shitja e marijuanës në këtë vend duhet theksuar se është diçka ilegale.

r.b/NOA


Të shesim marijuanë për të luftuar krizën ekonomike Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi