Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Turqia krahason Sirinë me Ballkanin

prej Sat 3 Mar 2012 - 14:03
Turqia tha se mungesa e konsensusit ndërkombëtar për Sirinë, po ia mundëson qeverisë së atjeshme që të vazhdojë me aksionet vdekjeprurëse ndaj mijëra njerëzve.
Ministri i jashtëm Ahmet Davutoglu, tha se shkalla e vrasjeve është e njëjtë me atë të luftërave të Ballkanit të viteve të ’90-ta dhe i përshkruajti veprimet e regjimit sirian si “krime kundër nejrëzimit”.
Ai i bëri këto komente në një konferencë të përbashkët me homologun italian, Gjulio Terzi.
Të dy ministrat kritikuan Sirinë për bllokimin e konvojit të Kryqit të Kuq, i cili po dërgonte ndihma për të ngujuarit të qytetin e Homsit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi