Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Spiunazh NATO-Kinë përmes Facebook-ut?!

prej Sun 11 Mar 2012 - 17:24
Spiunazh NATO-Kinë përmes Facebook-ut?! Gjenerali-300x187Një prej komandantëve kryesorë të NATO-s është në qendër të alarmit të sigurisë për shkak se disa kolegë të tij kanë vënë re krijimin e një llogarie false në Facebook të hapur në emër të tij dhe dyshohet se këtë e kanë bërë spiunë kinez. Mësohet se zyrtarët të lartë të ushtrisë britanikë dhe të Ministrisë së Mbrojtjes kanë pranuar ftesat për miqësi nga kjo llogari false e admiralit amerikan James Stavridis. Çdo detaj i shkëmbyer, adresa e-mailet, numra telefonash, fotografi është bërë e mundur të merren nga personat që kanë hapur llogarinë false. Zyrtarët e NATO-s nuk pranojnë të tregojnë se kush është pas këtij sulmi por “Telegraph” ka mësuar se në informacione të klasifikuara, zyrtarët e ushtrisë dhe diplomatët kanë marrë mesazhin se gjithçka është një sponsporizim i individëve të caktuar në Kinë. Pavarësisht se mendohet që spiunët nuk kanë marrë ndonjë informacion shumë sensitiv të NATO-s pranë diçka e tillë është shqetësuese./lajmifundit


Spiunazh NATO-Kinë përmes Facebook-ut?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Spiunazh NATO-Kinë përmes Facebook-ut?!

prej Sun 11 Mar 2012 - 18:09
intelegjenca fort qenka


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi