Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Sekreti i rinisë së 70-vjeçares: Fruta e perime dhe ujë shiu Empty Sekreti i rinisë së 70-vjeçares: Fruta e perime dhe ujë shiu

Mon 26 Mar 2012 - 2:15
Sekreti i rinisë së 70-vjeçares: Fruta e perime dhe ujë shiu Anete-300x168Nëse e shohin meburrin e saj 54-vjeçar, ata që nuk e njohin gjithmonë mendojnë se është e bija dhe jo gruaja. Annete Larkins është në fakt 70 vjeçe, por trupi i saj i rregullt dhe fytyra pa rrudha i gënjejnë të gjithë.

Banorja e Miami-Dade County, Florida, ia atribuon pamjen e saj rinore dietës me perimet dhe frutat që i kultivon vetë dhe ujit të shiut.

“Dieta ime konsiston në fruta, perime, arra dhe farëra. Sekreti i rinisë time janë ushqimet e papërpunuara që ha”, thotë ajo.

Por ajo tregon se nuk ka qenë gjithmonë kjo mënyra e të ushqyerit të saj, pasi i shoqi zotëronte një punishte mishi në vitin 1960.

Por 27 vjet më parë, Anette vendosi të bëhej vegjetariane dhe çdo gjë që ha e kultivon në kopshtin e saj. Asnjë ushqim i përpunuar nuk vendoset ndonjëherë në tavolinën e saj. Ajo mbledh ujë shiu për të pirë dhe për të ujitur bimët.Sekreti i rinisë së 70-vjeçares: Fruta e perime dhe ujë shiu Burri-300x166Bashkëshorti i saj shprehet se do të donte ta kishte dëgjuar vite më parë, kur i kërkoi të bëhej vegjetarian.

Ai tashmë merr ilaçe kundër diabetit dhe tensionit të lartë të gjakut, ndërsa e shoqja nuk ka nevojë as për aspirina. “Gjithnjë më pyesin se çfarë e kam këtë vajzën e re”, thotë ai. / G.N.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi