Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default E rrallë, një qytet del në pazar, shitet për 900 mijë dollarë

prej Sun 8 Apr 2012 - 2:54
E rrallë, një qytet del në pazar, shitet për 900 mijë dollarë Qytet-ankand-noaQyteti më i vogël i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me vetëm një banor, është shitur në ankand për një shifër prej 900 mijë dollarësh.

Bëhet fjalë për Buford që lokalizohet në juglindje të Wyoming, ndërmjet Cheyenne dhe Laramie, përgjatë Interstate 80.

Ai u ble nga dy persona vietnamezë, që kanë preferuar të mbeten anonimë.

Në qytet ndodhet një distributor benzine, një shkollë që daton që në vitin1905, një garazh, një dyqan, katër hektarë tokë si dhe një shtëpi me tre dhoma.

I vetmi banor i qytetit është Don Sammons, i cili aktualisht ka ndërmend të largohet nga detyra jo zyrtare e kryebashkiakut të komunitetit.

Qyteti e ka pikënisjen e tij në vitin 1860 dhe para se të ndërtohej “Transcontinental Railroad” numëronte 2 mijë banorë, por me kalimin e viteve përfundoi me një banor të vetëm.

r.b/NOA


E rrallë, një qytet del në pazar, shitet për 900 mijë dollarë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi