Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt Empty Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt

Thu 19 Apr 2012 - 1:48
Kjo ka rezultuar në bazë të një sondazhi të kryer nga një grup psikologësh Femrat janë më të moralshme se meshkujt, madje sidomos ato mbi 30-vjeçaret gëzojnë vlerat më të mëdha. Kjo ka rezultuar në bazë të një sondazhi të kryer nga një grup psikologësh. Humultimi, që ka matur përgjigjet e pyetjeve mbi ndershmërinë dhe kompetencat, ka treguar se femrat janë më të prirura të marrin vendime, në bazë të asaj sesi ato kanë impakt te të tjerët. Kurse meshkujt kanë një qasje më individuale dhe janë më të vetë-interesuar.Gjithashtu ka dalë se niveli i moralit te meshkujt dhe femrat, ka alternime me kalimin e moshës, duke ardhur e duke u bërë më pak të bindur, por më të aftë për të përdorur arsyen, derisa të arrijnë një "kulm të fuqive tona intelektuale e morale kur arrijmë në moshën 60-vjeçare”, sipas filozofit që udhëhoqi anketimin.
Profesori Roger Steare i ka bazuar përfundimet e tij mbi një test, që e ka zhvilluar katër vjet më parë, për të matur ndryshimet në sistemin e vlerësimit të njerëzve. Rreth 60.000 vullnetarë nga 200 vende kanë marrë pjesë në pyetësor, duke përfshirë një varietet profesionesh dhe statusesh sociale, praktikisht për të ndihmuar të kuptuarit e asaj që ndikon në moralitet. (telegraph)
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt Empty Re: Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt

Thu 19 Apr 2012 - 21:17
e vai...dihet...
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt Empty Re: Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt

Thu 19 Apr 2012 - 21:22
hahahaha deshira esht e madhe
Fata
Fata
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 2151
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne boten time.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt Empty Re: Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt

Thu 19 Apr 2012 - 21:32
Qdonjeri e din kete,nuk eshte qudiStudimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt 1139249059
Sponsored content

Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt Empty Re: Studimi, femrat kanë më shumë moral se meshkujt

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi