Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Facebook, femrat apo meshkujt kane me shume rendesi Empty Facebook, femrat apo meshkujt kane me shume rendesi

Fri 7 Sep 2012 - 21:03
Meshkujt apo femrat kane me shume ndikim ne Facebook. Njerëzit e martuar apo ata beqar. Këto janë disa nga temat me interes për dy studiuesit e New York University, përgjigjet e të cilave ata kanë kërkuar t’i gjejnë.Studimi i tyre, i publikuar në revistën Science Magazine, zbuloi disa pika interesante, ndërsa mijëra përdorues të Facebook janë anketuar për studimin, i cili ka dhënë këto rezultate:Facebook, femrat apo meshkujt kane me shume rendesi
Meshkujt janë 49 për qind me më shumë ndikim sesa femrat.
Femrat janë 12 përqind më pak të prirura për të ndikuar, krahasuar me meshkujt.
Femrat ushtrojnë ndikim mbi 46 për qind më të madh sesa meshkujt mbi femrat tjera.
Përdoruesit më të vjetër se 31 ushtrojnë më shumë ndikim mbi shokët e tyre për 51 për qind, krahasuar me ata që janë nën 18 vjeç.
Beqarët janë për 113 për qind më me ndikim sesa njerëzit tjerë në një marrëdhënie.
Beqarët janë gjithashtu rreth 128 për qind me më shumë ndikim se ata që statusin e tyre e kanë të definuar si “është e komplikuar”. (Lezha.eu)
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi