Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “I vdekuri” egjiptian zgjohet në funeralin e tij

prej Mon 14 May 2012 - 14:59
“I vdekuri” egjiptian zgjohet në funeralin e tij MfmtbujaeadVajtuesit në funeralin e një kamerieri në Egjipt, i cili u shpall i vdekur nga mjekët pasi kishte pësuar një infarkt, janë shokuar kur në çastet e fundit ai ishte zgjuar nga “gjumi”. Hamdi Hafez al-Nubi, 28 vjeç, ishte rrëzuar në tokë në punë nga mbingarkesa dhe stresi. Mjekët në provincën e tij thanë se i riu kishte pësuar infarkt dhe ishte ndarë nga jeta, madje kishin nënshkruar certifikatën e tij të vdekjes. Por, një mjek tjetër i pranishëm në funeral pa se shenjat e jetës së djalit nuk ishin shuar. Kamerieri lehtësisht merrte frymë dhe ishte ende i ngrohtë. Ai u tha familjarëve se çfarë po ndodhte dhe u kërkoi të anulonin funeralin për shkak të gabimit të kolegëve të tij. Ata nuk kishin dëshiruar të besonin se “vdekja” e djalit ishte gabim, por kishin nisur festimet antike të “ringjalljes”.


“I vdekuri” egjiptian zgjohet në funeralin e tij Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
djali diaspores
djali diaspores
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
<b>Postime</b> Postime : 20
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Wien
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/04/2012

default Re: “I vdekuri” egjiptian zgjohet në funeralin e tij

prej Mon 14 May 2012 - 21:55
po kjo ndodh kur mjeket sjan te aft te diktojn pacientin deri ne fund se ah esht i gjall apo ne kome apo thjesh e kan ber kontrollin me shpejtesi duke e larguar sa me shpejt nga tavolina e shpejt se ndimes se pare! pra ka edhe kesi raste..


------------------------------------
Me mire te t`urrejne per ate qe je,sesa te t`duan per ate qe sje.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi