Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Liderët e G8-s shijojnë finalen Çelsi-Bajern Empty Liderët e G8-s shijojnë finalen Çelsi-Bajern

Tue 22 May 2012 - 3:04
Për disa momente liderët e vendeve më të fuqishme në botë kanë lënë pas problemet ekonomike. Ata kanë ndjekur së bashku finalen e Ligës së Kampionëve, të luajtur mes Çelsit dhe Bajern Mynihut.Në goditjen e penalltisë vendimtare, kryeministri i Britanisë së Madhe, David Kamerun është hedhur përpjetë nga gëzimi.Ndërsa kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka mbetur e ngrirë në vend.Kjo ishte një hakmarrje e ëmbël pasi ishte Gjermania ajo që eliminojë Anglisë nga Kupa e Botës në futboll në titin 2010-të.Por pavarësisht kësaj në fund Kamerun e ka përqafuar Merkel, pasi fundja ata ishin finalistët.Ndërsa Obama, i cili është më i lidhur me Anglinë se sa Gjermaninë ka preferuar të qëndrojë një tifoz neutral.Ndërsa Hollande, pjesëtari më i ri i G8-s, duket se as që i intereson fare futbolli.

Kurse presidenti i Komisionit Evropian, Barroso, si drejtues i BE-së u kënaq nga përqafimi Merkel-Kamerun. /Daily Mail/
Liderët e G8-s shijojnë finalen Çelsi-Bajern Article-2147076-132F89E1000005DC-291_634x391
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi