Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Shqiptari humb betejën për leje qëndrimi, do braktisë gruan e tij britanike dhe vajzën

prej Tue 19 Jun 2012 - 22:51
Shqiptari humb betejën për leje qëndrimi, do braktisë gruan e tij britanike dhe vajzën Article-0-13AF382B000005DC-147_306x423
Prestigjiozja Daily Mail ka bërë publike historinë e një të riu shqiptar, i cili duhet të brakisë familjen e tij në Britani për shkak se nuk mundi të sigurojë dot leje qëndrimi.

Ilirjan Mehmetaj, 33 vjeç, i martuar me një studente britanike po përballet me një dramë sociale pasi është urdhëruar të lërë përgjithmonë Anglinë edhe pse nga martesa e tij ka një vajzë të vogël.

Prestigjiozja Daily Mail e krahason historinë e shqiptarit me vajzën britanike me atë të çiftit Valentine, ku në një film të vjetër anglez flitet për historinë e një shtëpiake britanike që gjen dashurinë në Greqi.

I riu shqiptar u takua me vajzën britanike, Kelly Ward, në një resort turistik në Greqi dhe të dy u dashuruan me njëri- tjetrin.

“Mbeta e mahnitur menjëherë nga ai. Ishte i gjatë, i errët dhe i bukur dhe nisëm ta njohim njëri- tjetrin mirë. I lashë mënjanë planet e mia universitare dhe u vendosëm me nënën e babain e tij”,- rrëfen ish- studentja britanike.

Më pas ajo e ndihmoi Ilirjanin të merrte një vizë turistike gjashtëmujore dhe ai udhëtoi në korrik të vitit 2010 për në Britaninë e Madhe bashkë me Ward.

Më 5 janar të vitit 2011, kur Kelly ishte katër muaj shtatzënë ata aplikuan për vizën martesore, që do i lejonte atij të qëndronte në Britani.

Por, ai u urdhërua të largohet, pasi kishte aplikuar për të qëndruar, pas skadimit të vizës së tij turistike gjashtëmujore.

Ai apeloi duke thënë se ka të drejtën e familjes e duke theksuar faktin se ka një vajzë, Sofian, me 23- vjeçaren që punon tashmë në një supermarket. Por edhe pse përdori nenin tetë të Konventës Europiane për të Drejtat e Njeriut, ai e humbi edhe betejën ligjore për të qëndruar në vend dhe tashmë pret dëbimin si një i paligjshëm.
Shqiptari humb betejën për leje qëndrimi, do braktisë gruan e tij britanike dhe vajzën Article-0-13AF37CA000005DC-772_634x421

Shqiptari humb betejën për leje qëndrimi, do braktisë gruan e tij britanike dhe vajzën Article-0-13AF3874000005DC-949_634x421


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Shqiptari humb betejën për leje qëndrimi, do braktisë gruan e tij britanike dhe vajzën Image
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi