Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 13:16
Message reputation : 50% (2 votes)

Përshëndetje gazeta “Game Over”! Kam vendosur t’ju shkruaj pasi kam nevojë për të sqaruar disa dyshime me veten, dyshime të cilat po më vrasin. E di që jam fajtore, nuk ka justifikim sjellja ime dhe ndoshta Zoti më dënoi për këtë padrejtësi që i kam bërë bashkëshortit tim. Jam 29 vjeçe dhe ka 3 vjet që jam e martuar. Prej disa muajsh kam një lidhje jashtëmartesore me një koleg të punës. Gjërat kanë ndodhur aq shpejt me kolegun tim, saqë nuk kam pasur mundësi të mendohem dhe të logjikoj se çfarë po ndodh. Humba mendjen pas tij dhe u dorëzova, pranova të tradhtoja bashkëshortin tim. Thuajse çdo ditë i betohesha vetes se do të hiqja dorë, por e kisha të pamundur ta bëja këtë. Nuk arrija të ndahesha prej tij, madje as ai nuk me lejonte. Ai ngulte këmbë që të vazhdonim lidhjen në fshehtësi dhe më siguronte se askush nuk do ta zbulonte. Ramë dakord kështu dhe të them të drejtën burri im nuk dyshonte. Në fakt nuk dyshonte askush, pasi në punë ne kishim sjellje krejtësisht formale, si me të gjithë kolegët e tjerë. Takimet i linim në zona të largëta, ku nuk na njihte dhe nuk na shihte askush. Edhe hotelet që frekuentonim ishin larg qytetit. Gjërat ishin në rregull deri para 9 javëve. Unë dhe bashkëshorti im patëm marrëdhënie seksuale të pambrojtura dhe dy ditë më vonë takova partnerin tim të ri. Patëm raporte seksuale dhe këtë herë pa prezervativ, por ai më kishte thënë se ishte ruajtur. Tani jam shtatzënë dhe mjeku më tha se jam 9 javëshe, problemi është që mjeku nuk arrin ta përcaktoj ditën me saktësi. Në një diferencë kaq të vogël raportesh është e pamundur të përcaktohet dita e pllenimit. Dyshimet e mia janë të tmerrshme dhe nuk di se, cili është babai i fëmijës tim. I lutem Zotit që të jetë i bashkëshortit tim, por po sikur të jetë i të dashurit tim çfarë duhet të bëj? Është e tmerrshme dhe nëse nuk arrij t’i jap tani një përgjigje kësaj pyetjeje që po ma bën jetën ferr jam e sigurt që nuk do arrij t’ia jap kurrë. Si mund ta vërtetoj se, cili është babai i fëmijës tim? Po nëse e zbuloj çfarë duhet të bëj? Si mund t’ia tregoj bashkëshortit tim këto dyshime? Ai është tejet i lumtur për fëmijën që po presim dhe këto kohë ka qenë më i kujdesshëm se kurrë. Nuk më lejon që të bëj asgjë dhe tregohet jashtëzakonisht i dashur. Ndihem në faj çdo ditë dhe më shumë dhe kjo ndjenjë e tmerrshme faji po më lodh, po më shkatërron jetën. Jam shumë në stres dhe nuk di se si t’ia bëj. Është shumë e tmerrshme që të bëj një fëmijë që nuk është i bashkëshortit tim. Më vjen shumë keq për të gjitha ato që kam bërë, por nuk e mendoja kurrë se do të ndodhte kjo gjë. Nuk mendoja se do mbetesha shtatzënë, të paktën në këto rrethana. Në fillim mendova të abortoja dhe vazhdoj ta mendoj këtë gjë, por kur shoh bashkëshortin tim kaq shumë të përkushtuar ndaj këtij fëmije dhe kaq shumë të lumtur se shumë shpejt do të bëhet baba e kam të pamundur. Është absurde, qesharake dhe tragjike në të njëjtën kohë. Ai mendon se është babai i fëmijës dhe unë tmerrohem nga kjo. Tmerrohem nga ajo që i kam bërë dhe nga zhgënjimi që mund të përjetoj kur të zbuloj të vërtetën. Si mund ta lejoj që një mashkull të rrisë fëmijën e dikujt tjetër? I dashuri im edhe pse e di të gjithën këtë më ka thënë se fëmija është i bashkëshortit tim dhe nuk duhet të mek frikë. Ai më ka thënë se duhet të hesht, por unë nuk mundem, nuk më zë gjumi. Ju lutem mos më gjykoni kur të lexoni këtë letër, por nëse keni mundësi më ndihmoni me këshillat tuaja. Çfarë duhet të bëj? Ju lutem kam vetëm pak ditë kohë për të marrë një vendim, nëse duhet ta mbaj apo ta heq fëmijën. Kam nevojë gjithashtu edhe për një justifikim tek bashkëshorti im se çfarë mund të t’i them nëse abortoj.Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 126


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? Image
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 16:52
hmmmmmmm silvana une sot i lexova kto qe ti po tregon zoti te ndihmoft ty ne ket gje qe ti thua po kto qenkan postime te vitit 2011 shpresoj qe ki zgjith gjdo gje per se mbari per familjen tende se fmija gjithmon asht viktim e mos mendimit te drejt e humbje te kontrollit klb
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 16:59
Te theksojme pak ketu se historia me siper ska te bej personalisht me Silvanen e jeten e saj,shkrimi eshte marr nga gazeta “Game Over” Silvana thjeshte e ka postuar si teme per te komentuar ne te...


Per te gjithe ju qe hapni tema ju lutem theksoni e burimin nga e mmerrni per mos u shkelur keshtu te drejtat e autorit e mos mendohet se historia ne fjale ka te beje me ju personalisht qe e hapni ate!


Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 17:03
Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 225228196 Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 225228196 Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 225228196 cfare te bon femra Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 225228196 Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 225228196 Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 225228196 .

na fute friken VANA ?????????
Fata
Fata
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 2151
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne boten time.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 19:16
Nuk ka kurfar dyshimesh se femija e sigurt i nenes eshte..Very Happy
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 20:44
Message reputation : 0% (1 vote)
e-harruara shkruajti:hmmmmmmm silvana une sot i lexova kto qe ti po tregon zoti te ndihmoft ty ne ket gje qe ti thua po kto qenkan postime te vitit 2011 shpresoj qe ki zgjith gjdo gje per se mbari per familjen tende se fmija gjithmon asht viktim e mos mendimit te drejt e humbje te kontrollit klb
Mos ki merak se e para un sdo e beja asnjher nje gje te till...dy kemt me nje kepuc si mbaj
Dhe e dyta edhe sikur ta beja se prezantoj ketu...
Gjithsesi shikoj ketu artikullin...
http://www.tiranachat.net/shqip/2012/06/histori-dashurie/dyshimet-po-me-vrasin-kush-eshte-babai-i-femijes-tim/


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? Image
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 20:45
Message reputation : 0% (1 vote)
Artemisa shkruajti:Te theksojme pak ketu se historia me siper ska te bej personalisht me Silvanen e jeten e saj,shkrimi eshte marr nga gazeta “Game Over” Silvana thjeshte e ka postuar si teme per te komentuar ne te...


Per te gjithe ju qe hapni tema ju lutem theksoni e burimin nga e mmerrni per mos u shkelur keshtu te drejtat e autorit e mos mendohet se historia ne fjale ka te beje me ju personalisht qe e hapni ate!
o arjan esht shkruj siper qe esht marr nga gazeta game over...skam cfar t'ju bej nese se kuptojn....


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? Image
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 21:47
Message reputation : 0% (1 vote)
deshiron nje keshill: shko tek burri dhe rrefej gjithcka,e sic pate ate gguximin qe te kesh dy burra per njeher se ste dilte nje,merre guximin e trego te verteten...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? Image
Rrukie
Rrukie
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2087
<b>Hobi</b> Hobi : me gjet gjinin e dhelpres hahahah
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kudo
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/05/2012

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 21:59
Silvana shkruajti:
Përshëndetje gazeta “Game Over”! Kam vendosur t’ju shkruaj pasi kam nevojë për të sqaruar disa dyshime me veten, dyshime të cilat po më vrasin. E di që jam fajtore, nuk ka justifikim sjellja ime dhe ndoshta Zoti më dënoi për këtë padrejtësi që i kam bërë bashkëshortit tim. Jam 29 vjeçe dhe ka 3 vjet që jam e martuar. Prej disa muajsh kam një lidhje jashtëmartesore me një koleg të punës. Gjërat kanë ndodhur aq shpejt me kolegun tim, saqë nuk kam pasur mundësi të mendohem dhe të logjikoj se çfarë po ndodh. Humba mendjen pas tij dhe u dorëzova, pranova të tradhtoja bashkëshortin tim. Thuajse çdo ditë i betohesha vetes se do të hiqja dorë, por e kisha të pamundur ta bëja këtë. Nuk arrija të ndahesha prej tij, madje as ai nuk me lejonte. Ai ngulte këmbë që të vazhdonim lidhjen në fshehtësi dhe më siguronte se askush nuk do ta zbulonte. Ramë dakord kështu dhe të them të drejtën burri im nuk dyshonte. Në fakt nuk dyshonte askush, pasi në punë ne kishim sjellje krejtësisht formale, si me të gjithë kolegët e tjerë. Takimet i linim në zona të largëta, ku nuk na njihte dhe nuk na shihte askush. Edhe hotelet që frekuentonim ishin larg qytetit. Gjërat ishin në rregull deri para 9 javëve. Unë dhe bashkëshorti im patëm marrëdhënie seksuale të pambrojtura dhe dy ditë më vonë takova partnerin tim të ri. Patëm raporte seksuale dhe këtë herë pa prezervativ, por ai më kishte thënë se ishte ruajtur. Tani jam shtatzënë dhe mjeku më tha se jam 9 javëshe, problemi është që mjeku nuk arrin ta përcaktoj ditën me saktësi. Në një diferencë kaq të vogël raportesh është e pamundur të përcaktohet dita e pllenimit. Dyshimet e mia janë të tmerrshme dhe nuk di se, cili është babai i fëmijës tim. I lutem Zotit që të jetë i bashkëshortit tim, por po sikur të jetë i të dashurit tim çfarë duhet të bëj? Është e tmerrshme dhe nëse nuk arrij t’i jap tani një përgjigje kësaj pyetjeje që po ma bën jetën ferr jam e sigurt që nuk do arrij t’ia jap kurrë. Si mund ta vërtetoj se, cili është babai i fëmijës tim? Po nëse e zbuloj çfarë duhet të bëj? Si mund t’ia tregoj bashkëshortit tim këto dyshime? Ai është tejet i lumtur për fëmijën që po presim dhe këto kohë ka qenë më i kujdesshëm se kurrë. Nuk më lejon që të bëj asgjë dhe tregohet jashtëzakonisht i dashur. Ndihem në faj çdo ditë dhe më shumë dhe kjo ndjenjë e tmerrshme faji po më lodh, po më shkatërron jetën. Jam shumë në stres dhe nuk di se si t’ia bëj. Është shumë e tmerrshme që të bëj një fëmijë që nuk është i bashkëshortit tim. Më vjen shumë keq për të gjitha ato që kam bërë, por nuk e mendoja kurrë se do të ndodhte kjo gjë. Nuk mendoja se do mbetesha shtatzënë, të paktën në këto rrethana. Në fillim mendova të abortoja dhe vazhdoj ta mendoj këtë gjë, por kur shoh bashkëshortin tim kaq shumë të përkushtuar ndaj këtij fëmije dhe kaq shumë të lumtur se shumë shpejt do të bëhet baba e kam të pamundur. Është absurde, qesharake dhe tragjike në të njëjtën kohë. Ai mendon se është babai i fëmijës dhe unë tmerrohem nga kjo. Tmerrohem nga ajo që i kam bërë dhe nga zhgënjimi që mund të përjetoj kur të zbuloj të vërtetën. Si mund ta lejoj që një mashkull të rrisë fëmijën e dikujt tjetër? I dashuri im edhe pse e di të gjithën këtë më ka thënë se fëmija është i bashkëshortit tim dhe nuk duhet të mek frikë. Ai më ka thënë se duhet të hesht, por unë nuk mundem, nuk më zë gjumi. Ju lutem mos më gjykoni kur të lexoni këtë letër, por nëse keni mundësi më ndihmoni me këshillat tuaja. Çfarë duhet të bëj? Ju lutem kam vetëm pak ditë kohë për të marrë një vendim, nëse duhet ta mbaj apo ta heq fëmijën. Kam nevojë gjithashtu edhe për një justifikim tek bashkëshorti im se çfarë mund të t’i them nëse abortoj.Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? 126
motra spaske qen mire ti
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

prej Tue 26 Jun 2012 - 22:04
Message reputation : 0% (1 vote)
kush un mi...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim? Image
Sponsored content

default Re: Dyshimet po me vrasin, kush eshte babai i femijes tim?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi