Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Kontraceptivi më i ri per meshkujt do te jete nje krem

prej Sun 15 Jul 2012 - 12:03
Një locion i thjeshtë mund të jetë alternativa e re e kontraspetivit mashkullor. Bëhet fjalë për një krem, që vjen si përzierje mes testosteronit dhe një produkti kimik sintetik të quajtur Nesteron. Nga "Los Angeles Biomedical Istitute" bëjnë me dije se ky krem do të bëjë të mundur kufizimin e numrit të spermatozoidëve, duke reduktuar ndjeshëm mundësinë e shtatzanive të padëshiruara.

Eksperimentet kanë treguar se për 78% të meshkujve sjell edhe një mungesë totale të spermatozoidëve. Mjafton që kremi të aplikohet në lëkurë, për të bërë të mundur që të bllokohet sekretimi i testosteronit dhe si rrjedhojë dobëson prodhimet e spermatozoidëve. Xheli është ende në fazë eksperimentimi, por nëse përmirësohet e aprovohet, shumë shpejt mund të hidhet në treg.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Kontraceptivi më i ri per meshkujt do te jete nje krem  1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi