Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Paguan 62 mije dollare ne monedha prej 1 centi

prej Tue 17 Jul 2012 - 15:40
Paguan 62 mije dollare ne monedha prej 1 centi Paid-penniesAmerikani Thomas Daigle, me origjine nga Massachussets, kishte paralajmeruar banken se kestin e fundit te kredise se tij te hapur qe ne 1977-en, 35 vite me pare, do ta paguante me monedha 1 cent-she.

Banka e kishte pranuar dhe ai me monedhat, ne fund, solli tamam nje mal : 62 mije per te qene te sakte. Gruaja Sandra ishte mesuar duke i thene Thomas, sa here qe shihnin nje qindarke ne rruge, qe do te vlente per te paguar kredine.

Burri, per ta bere te paharrueshme diten e clirimit prej kredise, ka mbledhur qindarka per t'i paraqitur diten e duhur me dy kuti te medha plot me monedha. Pesha e cdo kutie ishte rreth 360 kg, me shume se kuintale e gjysem monedhash.

Thomas Daigle, me profesion optik, ka deklaruar se ishte krenar se tashme ishte cliruar nga ky borxh. Tashme ne vendin e tij ai therritet si Daigle, 'Mbreti i monedhave'.


Paguan 62 mije dollare ne monedha prej 1 centi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi