Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sun 22 Jul 2012 - 13:47
First topic message reminder :

Paris. Pas disa aksioneve të kryera nga femra kamikaze në Irak, më 2007, Michelle Tsai kishte shkruar në lidhje me shpërblimin që i pret martiret në parajsë. Pas sulmeve të fundit në metronë e Moskës, të hënën në mëngjes, ku dy femra kanë hedhur veten në erë, duke vrarë 40 persona, kemi vendosur ta publikojmë sërish artikullin e saj.

Dihet se martirët burra në parajsë shpërblehen me 72 vajza të virgjëra, ose hyri. Por, cili është shpërblimi që i pret femrat kamikaze? Në të vërtetë, ato i presin burrat e tyre. Kur’ani përmend pak hollësi në lidhje me këtë. Në anën tjetër, ai shpjegon se besimtarët në parajsë do të gjejnë hyri, ose vajza “me shikim të dëlirë, të cilat para tyre asnjë mashkull ose xhind nuk i ka prekur”. (Në parajsë shkojnë të gjithë besimtarët, por martirët shkojnë më shpejt).

Al-Tirmidhi, komentuesi i shquar i Kur’anit shpjegon në një hadith se secili burrë do të ketë gjashtë duzina hyrish në parajsë. Ndërkaq, shumë pak komentues kanë përmendur shpërblimin për gratë.

Eruditi i shekullit IX Al-Tabarani kishte thënë se gratë do të bashkohen me burrat e tyre në jetën tjetër, ndërsa ato që kanë pasur disa burra mund ta zgjedhin më të mirin për jetën e përjetshme. (Komentues të tjerë thonë se një femër, e cila asnjëherë nuk është martuar, në parajsë mund të martohet më kë të dojë).

Nga shekulli IX në atë XII, eruditët myslimanë e kanë përshkruar parajsën si vendin e dëfrimit sensual – për meshkujt. Ata kanë ngritur çështjet nëse burrat do të mbesin të martuar me gratë e tyre në parajsë, nëse ata mund të kenë marrëdhënie seksuale me hyritë, e shumë çështje të tjera.

Madje ka pasur mospajtime lidhur me numrin e virgjëreshave që i takojnë çdo mashkulli. Sipas Al-Tirmidhit, secili burrë merr nga 72 vajza, ndërsa mulla Ali Qari, një imam i shekullit XI, thoshte se u takojnë 70, të cilave duhet shtuar edhe dy bashkëshorte njerëzore. Imami Al-Bayhaqi ishte më i xhymert, pasi që sipas tij secilit burrë i takojnë hiç më pak se 500 gra, 4.000 virgjëresha dhe 8.000 gra të martuara.

Femrat ndërkaq nuk i kanë këto përparësi, mirëpo komentuesit fetarë sigurojnë se parajsa do t’i bëjë të bukura, të lumtura dhe pa xhelozi. Fakti se ato kanë agjëruar dhe i janë lutur Allahut gjatë jetës së tyre në këtë botë do t’i bëjë ato të një shkalle më të lartë se virgjëreshat, të cilat ekzistojnë vetëm në parajsë.

Disa klerikë modernë thonë se në botën e përjetshme, burrat nuk ndahen kurrë nga bashkëshortet e tyre, edhe pse ka shumë hyri atje. Kjo e shpjegon arsyen pse disa kandidate për kamikaze thonë se dëshirojnë të bëhen “më e bukura prej më të bukurave”, ose më e bukur se 72 hyritë.(SLATE.FR)

Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:19
Arjana shkruajti:Cfare jane "kamikazi",cila eshte feja e tyre,dhe pse i mbroni ju me kaq fanatizem ata duke qene se feja juaj edhe Islami i vertet ska lidhje me fene (Islamin) e ketyre?

Duke pare reagimin tuaj ju pyes e mos flisni per shpifje nga media e se flasim percart nga cfare kemi lexuar ne gazeta e revista se jeni ju qe doni te mbyllni syte ne kete rast e mos e pranoni realitetin e ter kesaj rreth fese Islame...

prandaj ju thash qe skeni lidhje rreth islamit . kamikazi ska lidhje me fene islame dhe ne as nje moment nuk po i mbroj kamikazet. japonezet kan pas kamikaz jo muslimanet. kretj qfar po flitet sot ne media rreth islamit eshte genjeshter. dhe keta qe te than qe une po i mbroj kamikazet te kane genjy perseri. por lexoni qfar po flas qe ta kuptoni e mos folni qka ju serviret nga te tjert


Edituar për herë të fundit nga Abdulgafuri në Fri 14 Sep 2012 - 15:21, edituar 1 herë gjithsej
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:21
Abdulgafuri shkruajti:me kete po e tregoni sa te pa diter jeni rreth islamit dhe flisni vetem ate qka iu servohet permes mediave te shkruara dhe televizive e nuk po e dini qe krejt jane genjshetra dhe qe jeni mashtru sa jeni te medhenje
Na e tregoni diturin tuaj me veprat e muslimaneve te mire perball ketyre kamikazeve..ti nuk i njeh diturit e mia dhe as une te tuat,dil jash kornizes se kuranit e te flasim per muslimanet qe kan sjell perparim ne shkenc,mjekesi,astrologji etj.
Nuk jam shkrimtar apo filozof,por une kam shkruajtur per keta..
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:24
i panjohur shkruajti:
Na e tregoni diturin tuaj me veprat e muslimaneve te mire perball ketyre kamikazeve..ti nuk i njeh diturit e mia dhe as une te tuat,dil jash kornizes se kuranit e te flasim per muslimanet qe kan sjell perparim ne shkenc,mjekesi,astrologji etj.
Nuk jam shkrimtar apo filozof,por une kam shkruajtur per keta..

me trego qfar numra i perdor njerzimi nga kush jane ata, matematiken qe ne e mesojme sot nga kush i ka fillet , po ashtu mjeksia, shumica e yjeve me trego qfar emra kan dhe pse jane emru me emra te atille. qe te ecni me shkencen duhet ta lexoni kuranin dhe e kuptoni. nuk thash qe jeni filozof as shkrimtar por ju thash qe mbi islamin nuk keni njohuri
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:33
Abdulgafuri shkruajti:
Arjana shkruajti:Cfare jane "kamikazi",cila eshte feja e tyre,dhe pse i mbroni ju me kaq fanatizem ata duke qene se feja juaj edhe Islami i vertet ska lidhje me fene (Islamin) e ketyre?

Duke pare reagimin tuaj ju pyes e mos flisni per shpifje nga media e se flasim percart nga cfare kemi lexuar ne gazeta e revista se jeni ju qe doni te mbyllni syte ne kete rast e mos e pranoni realitetin e ter kesaj rreth fese Islame...

prandaj ju thash qe skeni lidhje rreth islamit . kamikazi ska lidhje me fene islame dhe ne as nje moment nuk po i mbroj kamikazet. japonezet kan pas kamikaz jo muslimanet. kretj qfar po flitet sot ne media rreth islamit eshte genjeshter. dhe keta qe te than qe une po i mbroj kamikazet te kane genjy perseri. por lexoni qfar po flas qe ta kuptoni e mos folni qka ju serviret nga te tjert

Ore ju Abdulah a si ju quajne ne gjuhen Arabe Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 721253 nisur qe nga titulli i temes njehere nuk ceket diku feja Islame por thote "ME CFARE I SHPERBLEN ZOTI KAMIKAZET" ...Tani mua me aq tru sa kam e kete mendjen e vogel timen me vjen cudi pse ju e anetar qe i perkasin fese konkrete Islamit ndjeheni te ofenduar me kete teme edhe na kundershtoni hapur sikur keta kamikazi kane lidhje me fene tuaj,ate cfare jeni ju,e besimin qe i perksini?? Ju vete me sjelljen e reagimet tuaja tregoni se tema ju prek edhe pse thoni se kamikazet nuk kane lidhje me fene tuaj...atehere cfare ju djeg??

Ju kuptoni shqip apo si eshte kjo puna? Cfare kam then kunder une ne shkrimin tim me siper ne lidhje me kete qe thate ju tash e me akuzoni qe skam lidhje e ide per Islamin...?!
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:37
Arjana shkruajti:


Ore ju Abdulah a si ju quajne ne gjuhen Arabe Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 721253 nisur qe nga titulli i temes njehere nuk ceket diku feja Islame por thote "ME CFARE I SHPERBLEN ZOTI KAMIKAZET" ...Tani mua me aq tru sa kam e kete mendjen e vogel timen me vjen cudi pse ju e anetar qe i perkasin fese konkrete Islamit ndjeheni te ofenduar me kete teme edhe na kundershtoni hapur sikur keta kamikazi kane lidhje me fene tuaj,ate cfare jeni ju,e besimin qe i perksini?? Ju vete me sjelljen e reagimet tuaja tregoni se tema ju prek edhe pse thoni se kamikazet nuk kane lidhje me fene tuaj...atehere cfare ju djeg??

Ju kuptoni shqip apo si eshte kjo puna? Cfare kam then kunder une ne shkrimin tim me siper ne lidhje me kete qe thate ju tash e me akuzoni qe skam lidhje e ide per Islamin...?!

dhe lexone tere temen ne fillim mire dhe e kuptoni kush qenkan kamikaz. une di mire shqipen por siq duket dikush tjeter spo e di sepse urrejta e madhe per islamin spo i le as me lexu qfar thuhet. si te shihet fjala islam ska nevoje me lexu deri ne fund . apo ke deshire ta sjell edhe nje here ate qe ka then durrsaku ne kete temem qe ta kuptosh kush jane kamikazet qe permenden ne teme. prandja lexoje temen mire e pastaj debatojme.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:49
Abdulgafuri shkruajti:
Arjana shkruajti:


Ore ju Abdulah a si ju quajne ne gjuhen Arabe Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 721253 nisur qe nga titulli i temes njehere nuk ceket diku feja Islame por thote "ME CFARE I SHPERBLEN ZOTI KAMIKAZET" ...Tani mua me aq tru sa kam e kete mendjen e vogel timen me vjen cudi pse ju e anetar qe i perkasin fese konkrete Islamit ndjeheni te ofenduar me kete teme edhe na kundershtoni hapur sikur keta kamikazi kane lidhje me fene tuaj,ate cfare jeni ju,e besimin qe i perksini?? Ju vete me sjelljen e reagimet tuaja tregoni se tema ju prek edhe pse thoni se kamikazet nuk kane lidhje me fene tuaj...atehere cfare ju djeg??

Ju kuptoni shqip apo si eshte kjo puna? Cfare kam then kunder une ne shkrimin tim me siper ne lidhje me kete qe thate ju tash e me akuzoni qe skam lidhje e ide per Islamin...?!

dhe lexone tere temen ne fillim mire dhe e kuptoni kush qenkan kamikaz. une di mire shqipen por siq duket dikush tjeter spo e di sepse urrejta e madhe per islamin spo i le as me lexu qfar thuhet. si te shihet fjala islam ska nevoje me lexu deri ne fund . apo ke deshire ta sjell edhe nje here ate qe ka then durrsaku ne kete temem qe ta kuptosh kush jane kamikazet qe permenden ne teme. prandja lexoje temen mire e pastaj debatojme.

Doja te them qe titulli i temes nuk eshte provokues,se tjeter te titullohej "SI I SHPERBLEN ALLAHU KAMIKAZET" e jo ZOTI sic eshte tani..(imagjinoni cdo kishit bere nese permendej allahu!!)Sepse ju zakonisht kur i drejtoheni apo flisni per zotin e quani Allah ndersa religjionet e tjera ndryshe...Mua me shpjegoni ku ndryshon feja e kamikazit me ate tuajen perderisa Kurani nje eshte e keta te njejtin kuran lexojne edhe besojne me ate tuajen apo...??

Pse ju djeg tema pra per kamikazet kur e dini se feja juaj ska lidhje me ta e nuk flitet per te njejten gje..Pse cirreni ketu per te kunderten kur sju perket perderisa e njihni fene tuaj dhe te verteten e saj qe skane lidhje fare me keta kamikazet ??
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 15:59
Arjana shkruajti:hem qe titulli i temes nuk eshte provokues,se tjeter te titullohej "SI I SHPERBLEN [color=red]ALLAHU KAMIKAZET" e jo ZOTI sic eshte tani..(imagjinoni cdo kishit bere nese permendej allahu!!)Sepse ju zakonisht kur i drejtoheni apo flisni per zotin e quani Allah ndersa religjionet e tjera ndryshe...Mua me shpjegoni ku ndryshon feja e kamikazit me ate tuajen perderisa Kurani nje eshte e keta te njejtin kuran lexojne edhe besojne me ate tuajen apo...??

Pse ju djeg tema pra per kamikazet kur e dini se feja juaj ska lidhje me ta e nuk flitet per te njejten gje..Pse cirreni ketu per te kunderten kur sju perket perderisa e njihni fene tuaj dhe te verteten e saj qe skane lidhje fare me keta kamikazet ??

All-llahu eshte nje Zot qe ska tjeter dhe si te thuash Zoti si All-llahu eshte nje keshtu qe mos u mundo me hedh hi ne sy. nuk me djeg mua asgje puna e kamikazeve por ketu kamikaz quhen femrat muslimane dhe per ate iu tregova qe ska te bej asgje me ilsmain kamikazi. e kjo po iu djeg juve qe po flisni genjeshtra rreth islamit e kur ne po u korrigjojme ajo po u pengon. po cirreni ju duke fol te pa verteta dhe kur po u korrigjojme atehere spo mund ta pranoni realitetin. lexoje qfar ka sjell durrsaku ne teme dhe e kupton kush qenkan kamikaz .
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 16:07
Pres pergjigjen tuaj ne pyetjen e bere nga une..Keni te thoni dicka apo do nxjerrni vrer duke bere citime koti,ta di e te merem me dicka tjeter po te jete mos humb kohen time kot,duke me akuzuar e sulmuar ndoshta sepse sdini as vete cfare pergjigje te me jepni e i bini rreth e rrotull per ti ikur pyetjes ..Shkoni lexoni njehere e hyni serish mbas ndonje ore te na thoni diferncen ne fene Islame te kamikazeve e ate tuajen...!
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 16:16
Arjana shkruajti:Pres pergjigjen tuaj ne pyetjen e bere nga une..Keni te thoni dicka apo do nxjerrni vrer duke bere citime koti,ta di e te merem me dicka tjeter po te jete mos humb kohen time kot,duke me akuzuar e sulmuar ndoshta sepse sdini as vete cfare pergjigje te me jepni e i bini rreth e rrotull per ti ikur pyetjes ..Shkoni lexoni njehere e hyni serish mbas ndonje ore te na thoni diferncen ne fene Islame te kamikazeve e ate tuajen...!

po shihet kush spo din kah ia mban dhe po flet kot se koti tek ne thon une per lisa ti per fshisa.

vetvrasja ne islam eshte e ndaluar . me kete islami nuk ka lidhje kot po genjeheni nga shkrimet e ndryshme ato jane genjeshtra. islami na meson qe kush e vran nje njeri te pa fajshem eshte sikurse me vra tere njerzimin , kuse e shpeton jeten e nje njeriu eshte sikur me shpetu njerzimin. atehere krahasoje kete me ato qe po thuhen per islamin e kuptoni te verteten.
ju jeni ajo qe spo dini qfar thoni e nderuar, lexone edhe nje here qfar thoni :
Arjana shkruajti:
pse ju e anetar qe i perkasin fese konkrete Islamit ndjeheni te ofenduar me kete teme edhe na kundershtoni hapur sikur keta kamikazi kane lidhje me fene tuaj,ate cfare jeni ju,e besimin qe i perksini?? Ju vete me sjelljen e reagimet tuaja tregoni se tema ju prek edhe pse thoni se kamikazet nuk kane lidhje me fene tuaj...atehere cfare ju djeg??
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 16:19
seke formulu pytjen mir sepse ne islam ska kamikaza por at anjerz si e qojn trupin e tyre ne ajr me eskplozif per qashtje fetare apo per brojeten popllit quhen shehit
Analisti
Analisti
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/09/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 17:21
Durrsaku - e ke kryer teologjin ti? Very Happy

Po fare habe nuk paske cka dmth kamikaz, bile kamikazët jan KINEZ DHE JAPONEZ VETVRASËS kurse TALIBANËT jan propaganda qe perdoret kunder Islamit mirepo te gjithe e dim (perveq inorantve) qe keta te fundit jan krijim i C.I.A-s per ti luftuar RUSËST!

Versetet qe i ke sjell nga Kuranit per HYRIT behet fjal per BAC ADEM JASHARIN e jo per nje vetvrses sepse ne Kuran thuhet:
''Mos e mbytni veten tuaj'' (Surah Nisa)

Nese ke urrejtje ndaj fes Islame ateher mbaje per veti e mos fol kot e vetem shpifje te ndjellesh perqarje!
Analisti
Analisti
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/09/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 17:26
Arjana shkruajti:

pse ju e anetar qe i perkasin fese konkrete Islamit ndjeheni te ofenduar me kete teme edhe na kundershtoni hapur sikur keta kamikazi kane lidhje me fene tuaj,ate cfare jeni ju,e besimin qe i perksini?? Ju vete me sjelljen e reagimet tuaja tregoni se tema ju prek edhe pse thoni se kamikazet nuk kane lidhje me fene tuaj...atehere cfare ju djeg??


Ariana edhe ju pasni nevoj ta mesoni se kamikazet jan japonez jo musliman Very Happy
kan beere vetvrasje kunder SH.B.A pastaj sh.b.a eshte detyruar ta leshoj Hiroshimen!

Musliman nuk ekziston vetvrases por ekzistojn elitat e ndryshme joislame neper bot qe i vrasin njerezit e tyre duke i perdor edhe kunder islamit (dy zogj me nje gur).

Islam dmth PAQE dhe nese ke urrejtje kunder Paqes ateher sjell versete nga Kurani (brenda kontekstit) nese ekzistojn qe thrrasin per vetvrasje apo vrasje te njerezve te pafajshem!!

All-llahu s.v.t thote ne Kur'an: ''E mos e luftoni aske perveq ata qe ju luftojn''

Ne e kemi te verteten e ju e keni te koten (me deshmi) prandaj ju djeg juve jo neve!!
E dim qe nuk ekziston asnje ushtri Islame neper gjermani,angli,france,sh,b,a... por feja më me rritje ne bote eshte ISLAMI me 264 % kurse krishterizmi vetem me 4 % e ateizmit (darvinistave) moti kohe ju ka ardh fundi perveq se ne ks e shqiperi... :)
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 20:44
Message reputation : 100% (1 vote)
Abdulgafuri shkruajti:

po shihet kush spo din kah ia mban dhe po flet kot se koti tek ne thon une per lisa ti per fshisa.

vetvrasja ne islam eshte e ndaluar . me kete islami nuk ka lidhje kot po genjeheni nga shkrimet e ndryshme ato jane genjeshtra. islami na meson qe kush e vran nje njeri te pa fajshem eshte sikurse me vra tere njerzimin , kuse e shpeton jeten e nje njeriu eshte sikur me shpetu njerzimin. atehere krahasoje kete me ato qe po thuhen per islamin e kuptoni te verteten.
ju jeni ajo qe spo dini qfar thoni e nderuar, lexone edhe nje here qfar thoni :

Ore ti e kupton cfare thua apo jo,megjithse i jeni shmangur pyetjes prap por e anashkalojme..Ter ata qe vriten e bejne sulme,ciles fe i perkasin more,ne emer te kujt vetevriten,vrasin,e dhunojne?? Edhe keto une po i shpif e jetoj ne nje bote tjeter apo?

Sa per ate tjetren e kam then e here te tjera..kush eshte njeri i pafajshem e kush jo,si i kuptoni ju keta,me cfare kriteresh e me cte drejte ju vendosni mbi nje njeri se ne faj apo i pa faj eshte?? Kurani u jep te drejten juve per te vendosur e zbatuar ligjin se kush meriton te ekzekutohet apo jo...?Pastaj per ate te dyten ajo qendron vetem ne rastin se ai njeriu i perket fese suaj ne te kunderten as doni tia dini e te ofroni ndihme sepse keshtu eshte sikur mohoni allahun tuaj e fjalen e tij...Pra feja Islame i ndan njerezit ne grupe,ne gjak e fe e ata qe si bejne apo si permbushin disa kritere (kriter i pare te jete i fese Islame e besimtar fanatik) atehere keta etikoen aftomatikisht si armiq te betuar te Islamit..!
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 20:52
Arjana shkruajti:
Ore ti e kupton cfare thua apo jo,megjithse i jeni shmangur pyetjes prap por e anashkalojme..Ter ata qe vriten e bejne sulme,ciles fe i perkasin more,ne emer te kujt vetevriten,vrasin,e dhunojne?? Edhe keto une po i shpif e jetoj ne nje bote tjeter apo?

Sa per ate tjetren e kam then e here te tjera..kush eshte njeri i pafajshem e kush jo,si i kuptoni ju keta,me cfare kriteresh e me cte drejte ju vendosni mbi nje njeri se ne faj apo i pa faj eshte?? Kurani u jep te drejten juve per te vendosur e zbatuar ligjin se kush meriton te ekzekutohet apo jo...?Pastaj per ate te dyten ajo qendron vetem ne rastin se ai njeriu i perket fese suaj ne te kunderten as doni tia dini e te ofroni ndihme sepse keshtu eshte sikur mohoni allahun tuaj e fjalen e tij...Pra feja Islame i ndan njerezit ne grupe,ne gjak e fe e ata qe si bejne apo si permbushin disa kritere (kriter i pare te jete i fese Islame e besimtar fanatik) atehere keta etikoen aftomatikisht si armiq te betuar te Islamit..!

e kete qe ta kuptosh duhet te kesh njohuri rreth islamit e jo te flasesh ne ajer pa pas njohuri. kete desha ta sqaroj ty dhe atyre qe mendojne si ju qe nuk hahet qdo gje qe fluturon dhe ka krah .

sipas islamit nuk ka dallim ne mes arabit dhe jo arabit , te bardhit dhe te ziut , te pasurit dhe te varferit para All-llahut jane te gjith nje soj . po ato jane trillime qe dikush po deshiron ti bej e ju po i besoni si te verteta.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 20:58
Analisti shkruajti:Arjana shkruajti:

pse ju e anetar qe i perkasin fese konkrete Islamit ndjeheni te ofenduar me kete teme edhe na kundershtoni hapur sikur keta kamikazi kane lidhje me fene tuaj,ate cfare jeni ju,e besimin qe i perksini?? Ju vete me sjelljen e reagimet tuaja tregoni se tema ju prek edhe pse thoni se kamikazet nuk kane lidhje me fene tuaj...atehere cfare ju djeg??


Ariana edhe ju pasni nevoj ta mesoni se kamikazet jan japonez jo musliman Very Happy
kan beere vetvrasje kunder SH.B.A pastaj sh.b.a eshte detyruar ta leshoj Hiroshimen!

Musliman nuk ekziston vetvrases por ekzistojn elitat e ndryshme joislame neper bot qe i vrasin njerezit e tyre duke i perdor edhe kunder islamit (dy zogj me nje gur).

Islam dmth PAQE dhe nese ke urrejtje kunder Paqes ateher sjell versete nga Kurani (brenda kontekstit) nese ekzistojn qe thrrasin per vetvrasje apo vrasje te njerezve te pafajshem!!

All-llahu s.v.t thote ne Kur'an: ''E mos e luftoni aske perveq ata qe ju luftojn''

Ne e kemi te verteten e ju e keni te koten (me deshmi) prandaj ju djeg juve jo neve!!
E dim qe nuk ekziston asnje ushtri Islame neper gjermani,angli,france,sh,b,a... por feja më me rritje ne bote eshte ISLAMI me 264 % kurse krishterizmi vetem me 4 % e ateizmit (darvinistave) moti kohe ju ka ardh fundi perveq se ne ks e shqiperi... :)

A erdhe ti ee? Ju ra era e fese ketej menjehere ne sulm ne emer te allahut krt

Vetem se keta qe vetevriten e vrasin gjithashtu kur e kryejne nje krim e kryejne ne emer te allahut e jo kujtdo "zoti" tjeter...

Dmth nese une te jap nje shuplak (eshte nje forme dhune e kjo) atehere juve kurani ju jep cdo te drejte te me preni koken mua direkt se kshu de dhuna me dhune kthehet..edhe pse kisha mendimin se fete pergjithesisht na mesojne te miren,butesine,e dashamiresine ndaj njerezve qe na rrethojne ne kete rast kurani ju urdheron te kunderten kesaj ..te perdorni dhunen si arme e ju pa bere as mundin me te vogel te provoni ndoshta te embelsoni "bishat" ne fjale permes komunikimit e butesise?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:03
Arjana shkruajti:
A erdhe ti ee? Ju ra era e fese ketej menjehere ne sulm ne emer te allahut krt

Vetem se keta qe vetevriten e vrasin gjithashtu kur e kryejne nje krim e kryejne ne emer te allahut e jo kujtdo "zoti" tjeter...

Dmth nese une te jap nje shuplak (eshte nje forme dhune e kjo) atehere juve kurani ju jep cdo te drejte te me preni koken mua direkt se kshu de dhuna me dhune kthehet..edhe pse kisha mendimin se fete pergjithesisht na mesojne te miren,butesine,e dashamiresine ndaj njerezve qe na rrethojne ne kete rast kurani ju urdheron te kunderten kesaj ..te perdorni dhunen si arme e ju pa bere as mundin me te vogel te provoni ndoshta te embelsoni "bishat" ne fjale permes komunikimit e butesise?

jo e nderuar neve kurani na meson keshtu:
5:45. Ne u caktuam atyre në të (në Tevrat) kundërmasat ndëshkuese: njeriu (mbytet) për njeriun, syri për syrin, hunda për hundën, veshi për veshin, dhëmbi për dhëmbin, por edhe plagët kanë kundërmasë. E kush e falë atë (hakmarrjen), ajo është shpagim (nga mëkatet) për të. E kush nuk vendos sipas asaj që zbriti All-llahu, ata janë mizorë (të padrejtë).

dhe me tregoni pse ju te po u dashka me dhene shuplake qe ta kuptoni qfar veprojne muslimanet. ta japim ne nje shpulle ta shohum si do te reagonit ju e keni mendu ndonje here kete ?
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:07
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? ...me besimtare te cmendur! Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 1698836746

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 322547
ruaju kur te shkosh ne shtrat per te fjet mos po e gjen ndonje kamikaz afer e ta prish te qeshuren ta kthen ne vaj.

Cfare ke qe te djeg, i cmendur je?

Po nuk je i cmendur shuj.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:07
Message reputation : 100% (1 vote)
Abdulgafuri shkruajti:
Arjana shkruajti:
Ore ti e kupton cfare thua apo jo,megjithse i jeni shmangur pyetjes prap por e anashkalojme..Ter ata qe vriten e bejne sulme,ciles fe i perkasin more,ne emer te kujt vetevriten,vrasin,e dhunojne?? Edhe keto une po i shpif e jetoj ne nje bote tjeter apo?

Sa per ate tjetren e kam then e here te tjera..kush eshte njeri i pafajshem e kush jo,si i kuptoni ju keta,me cfare kriteresh e me cte drejte ju vendosni mbi nje njeri se ne faj apo i pa faj eshte?? Kurani u jep te drejten juve per te vendosur e zbatuar ligjin se kush meriton te ekzekutohet apo jo...?Pastaj per ate te dyten ajo qendron vetem ne rastin se ai njeriu i perket fese suaj ne te kunderten as doni tia dini e te ofroni ndihme sepse keshtu eshte sikur mohoni allahun tuaj e fjalen e tij...Pra feja Islame i ndan njerezit ne grupe,ne gjak e fe e ata qe si bejne apo si permbushin disa kritere (kriter i pare te jete i fese Islame e besimtar fanatik) atehere keta etikoen aftomatikisht si armiq te betuar te Islamit..!

e kete qe ta kuptosh duhet te kesh njohuri rreth islamit e jo te flasesh ne ajer pa pas njohuri. kete desha ta sqaroj ty dhe atyre qe mendojne si ju qe nuk hahet qdo gje qe fluturon dhe ka krah .

sipas islamit nuk ka dallim ne mes arabit dhe jo arabit , te bardhit dhe te ziut , te pasurit dhe te varferit para All-llahut jane te gjith nje soj . po ato jane trillime qe dikush po deshiron ti bej e ju po i besoni si te verteta.

Lere se e mesuam kunderpergjigjen tuaj tashme,u be e famshme thenia se kush ju kundershton e mendon ndryshe nga ju atehere ata njerez ne kete rast une nuk kam dijeni rreth fese tuaj,flas me cfare kam lexuar e degjuar ne tv etj gjepura si keto qe thoni me siper...Sme bejne pershtypje aspak keto...

Po ti je kamikazi apo shqiptar qe po i mbron me shpate?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:13
Arjana shkruajti:
Lere se e mesuam kunderpergjigjen tuaj tashme,u be e famshme thenia se kush ju kundershton e mendon ndryshe nga ju atehere ata njerez ne kete rast une nuk kam dijeni rreth fese tuaj,flas me cfare kam lexuar e degjuar ne tv etj gjepura si keto qe thoni me siper...Sme bejne pershtypje aspak keto...

Po ti je kamikazi apo shqiptar qe po i mbron me shpate?

po ju jeni avokati i atyre qe fyejne islamin apo jeni vet ajo qe fyen ate ?

duhet te kundershtosh me argumente e je me genjeshtra . tere kete dialog asgje me argument ske fol deri me tani dhe kur skeni qfar thoni ia filloni me avazhin e vjeter.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:37
Luan_Valikardi shkruajti:
Cfare ke qe te djeg, i cmendur je?

Po nuk je i cmendur shuj.

keto fjale lejohen kurse fjalet e mia jo . duhet te keni turp por ja qe fatkeqesisht ju mungon . edhe krejt te me bllokoni add tem islamin nuk e perulni por me gjeste te ketilla ai vetem se ngrite edhe me lart dhe tregoni qfar kulture keni ju.

po e perserise njeri nga ne te dy eshte i cmendur. ketu e ke me te drejte.

por nese nuk ndalem qfar dot e besh do te fshish perseri postimet?

Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:41
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Cfare ke qe te djeg, i cmendur je?

Po nuk je i cmendur shuj.

keto fjale lejohen kurse fjalet e mia jo . duhet te keni turp por ja qe fatkeqesisht ju mungon . edhe krejt te me bllokoni add tem islamin nuk e perulni por me gjeste te ketilla ai vetem se ngrite edhe me lart dhe tregoni qfar kulture keni ju.

po e perserise njeri nga ne te dy eshte i cmendur. ketu e ke me te drejte.

por nese nuk ndalem qfar dot e besh do te fshish perseri postimet?


Sic te thash edhe me siper ndalohen qamat tani ti po je kaq qaraman, qa...

Ndersa kur citon dicka mos e be gjysmake...

Luan_Valikardi shkruajti:
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? ...me besimtare te cmendur! Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 1698836746

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 322547
ruaju kur te shkosh ne shtrat per te fjet mos po e gjen ndonje kamikaz afer e ta prish te qeshuren ta kthen ne vaj.

Cfare ke qe te djeg, i cmendur je?

Po nuk je i cmendur shuj.

Cka nuk te pelqeu prej kendej, cka nuk kuptove?!

Vazhdo qa...
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 21:47
fshini ore fshini sepse tjeter gje edhe po te doni smund te beni. do ju djeg ne shpirt kjo fe do ju pervloj zemren por me ndryshu nuk mund ta ndryshoni. kam mendu qe jeni te drejte po per qdo dit e po e kuptopj qe ju skeni fare ide se qka eshte drejtesia . ju kane verbu syte nga urrejtja dhe do tu verbohen edhe me shume nese keshtu vazhdoni. ne jemi te "cmendur" per ju dhe fare nuk brengosemi per kete por krenohemi qe e kemi kete islame qe ju e quani te "cmendur" aq here me shume sa qe ju e urreni.siq dukete keni fillu me u luhat ne ate "cmendurine" tuaj qe e keni e po keni frige mos po iu prek kjo "cmenduria" jone .

sot keni mundesi me i fshi e me i blloku fjalet e tona , po neser qfar do te beni kur tiu vie vdekja atehere a do ta ktheni shpirtin ne fund apo ta ndalni mos tiu del?

atehere do ta kuptoni kush keni qen dhe qfar keni bere , por do te behet shume vone.
mushriket e mekes e kan urrejte islamin aq shume sa qe All-llahu ua ka zbrite nje ajet kurani dhe u ka thene:

108:3. E s'ka dyshim se urrejtësi yt është farësosur.


dhe ne fund islami doli triumfues.



Edituar për herë të fundit nga Abdulgafuri në Sat 15 Sep 2012 - 9:06, edituar 1 herë gjithsej
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Fri 14 Sep 2012 - 22:08
Message reputation : 100% (1 vote)
Abdulgafuri shkruajti:
Arjana shkruajti:
Lere se e mesuam kunderpergjigjen tuaj tashme,u be e famshme thenia se kush ju kundershton e mendon ndryshe nga ju atehere ata njerez ne kete rast une nuk kam dijeni rreth fese tuaj,flas me cfare kam lexuar e degjuar ne tv etj gjepura si keto qe thoni me siper...Sme bejne pershtypje aspak keto...

Po ti je kamikazi apo shqiptar qe po i mbron me shpate?

po ju jeni avokati i atyre qe fyejne islamin apo jeni vet ajo qe fyen ate ?

duhet te kundershtosh me argumente e je me genjeshtra . tere kete dialog asgje me argument ske fol deri me tani dhe kur skeni qfar thoni ia filloni me avazhin e vjeter.

Ku pate te akuzoj e ofenndoj Islamin une Abdul,pse cdo kundershtim i jone kuptohet nga ju si akuzim e ofendim ndaj fese tende Abdul? Si ndryshe duhet te argumentoj e te zhvillohet nje bisede e mirekuptim mes nesh kur ju nuk shihni gje tjeter vecse te jeni gati per sulm me ata qe sbesojne,e smendojne njejte me ju?!! Rolling Eyes
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 9:07
Abdulgafuri shkruajti:fshini ore fshini sepse tjeter gje edhe po te doni smund te beni. do ju djeg ne shpirt kjo fe do ju pervloj zemren por me ndryshu nuk mund ta ndryshoni. kam mendu qe jeni te drejte po per qdo dit e po e kuptopj qe ju skeni fare ide se qka eshte drejtesia . ju kane verbu syte nga urrejtja dhe do tu verbohen edhe me shume nese keshtu vazhdoni. ne jemi te "cmendur" per ju dhe fare nuk brengosemi per kete por krenohemi qe e kemi kete islame qe ju e quani te "cmendur" aq here me shume sa qe ju e urreni.siq dukete keni fillu me u luhat ne ate "cmendurine" tuaj qe e keni e po keni frige mos po iu prek kjo "cmenduria" jone .

sot keni mundesi me i fshi e me i blloku fjalet e tona , po neser qfar do te beni kur tiu vie vdekja atehere a do ta ktheni shpirtin ne fund apo ta ndalni mos tiu del?

atehere do ta kuptoni kush keni qen dhe qfar keni bere , por do te behet shume vone.
mushriket e mekes e kan urrejte islamin aq shume sa qe All-llahu ua ka zbrite nje ajet kurani dhe u ka thene:

108:3. E s'ka dyshim se urrejtësi yt është farësosur.


dhe ne fund islami doli triumfues.

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 13:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Bla,bla,bla ....................e bla

Edhe thoni se jemi ne qe s'dime te argumentojme pastaj...

Neper forume te ndryshme si dhe ketu koheve te fundit nuk flitet gje tjeter vec se per ju... PROVOKONI dhe hapni debate pa kuptim...

VIKTIMAT e rradhes

Kaq te veshtire e keni te shihni punen tuaj dhe ta mbani dashurine per islamin per vete? Aq me shume kur e dini se smund te flisni dy fjale tuajat,e te argumentoni sipas logjikes suaj,ndoshta sepse vete fjalen "argument" sia dini kuptimin fare por dini ta kerkoni ate nga te tjeret!!

Sju pelqen se c'fare mendojme? E njejta gje vlen dhe per ne. Prandaj boll se po e teproni kohet e fundit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 15:18
Luan edhe nje editim te pa arsyeshem neper tema e do me detyrosh te veproj ndryshe me ty ndaj te lutem kujdes si reagon..Nuk keni te drejte te keqperdorni opsionet per interesat tuaja e ne favorin tuaj personal,,,

Mos editoni shkrimet e nderprisni komunikimin mes nesh per pune inati,jo te pakten ti qe e dime se je nje nga te paktet anetare i cili gjithnje ka te argumentoje dicka sipas logjikes,seriozitetit edhe respektit...Mos e ul nivelin tend duke lejuar te ndikohesh nga emocionet momentale..plz



Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 15:24
Arjana shkruajti:Luan edhe nje editim te pa arsyeshem neper tema e do me detyrosh te veproj ndryshe me ty ndaj te lutem kujdes si reagon..Nuk keni te drejte te keqperdorni opsionet per interesat tuaja e ne favorin tuaj personal,,,

Mos editoni shkrimet e nderprisni komunikimin mes nesh per pune inati,jo te pakten ti qe e dime se je nje nga te paktet anetare i cili gjithnje ka te argumentoje dicka sipas logjikes,seriozitetit edhe respektit...Mos e ul nivelin tend duke lejuar te ndikohesh nga emocionet momentale..plz


flm shume per nderhyrjen tuaj e nderuar. me pelqen qe fillove te tregosh tolerance. nuk eshte hera e pare qe ky person vepron si tani ,por ska dert jo All-llahu ia dhashte hakun atij. ndihem i nderuar qe me ne fund dikush po e kupton qe dikush tjeter po gjun gurin e po e fsheh doren.

edhe nje here flm shume e nderuar.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 16:39
Nuk flitet me Arabe!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 20:36
Arjana mbaje Forumin ne kontroll,te jesh e drejt mete gjith.
Un ktu po shoh ni debat,dhe ofendime.
Antarit ju fshihen replikat,ndersa STAFIT jo,qka eshte kjo pun kshtu.

Kjo tem eshte propaganduse,e jo temat qe kan hapur antaret per te mesu rreth islamit.
Nejse kjo nuk eshte ne rregull,po bohet padrejtsi e madhe ndaj Antarve nga vet stafi
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 20:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Qe ndiheni te ofenduar e thoni qe tema eshte propagande atehere eshte sikur pohoni se ju jeni "KAMIKAZE" edhe pse se pranoni ate!!!

PS: Dasa pervec te tjerash ne kete forum kam qene ndoshta e vetmja qe jam treguar tolerante edhe madje duke e tepruar...mos me mesoni mua c'fare te bej por kryeni punen tuaj drejte kur e shikoni te arsyeshme se dhe ju jeni pjese e stafit..ok?
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:04
me mir esht stafi te punoj me mir dhe ti shikoj temet si po hapen me urrejtje ndaj fes musimane ne ne ket forum kemi qen si vellezer por tash po lejohet nje urrejtje e pa par ndaj muslimanve shiptar
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:09
Arjana shkruajti:Qe ndiheni te ofenduar e thoni qe tema eshte propagande atehere eshte sikur pohoni se ju jeni "KAMIKAZE" edhe pse se pranoni ate!!!

PS: Dasa pervec te tjerash ne kete forum kam qene ndoshta e vetmja qe jam treguar tolerante edhe madje duke e tepruar...mos me mesoni mua c'fare te bej por kryeni punen tuaj drejte kur e shikoni te arsyeshme se dhe ju jeni pjese e stafit..ok?

Arjana
Nuk ndihem i ofenduar,un si Musliman,por jam Krenar dhe dote jem,nuk ma ndin per propogandat e armiqve,e di se Islami eshte i paqt.

Un nuk nderhyra,ngase nuk pe shoh te arsyshme me nderhy te ni pjestar i Stafit.
Nejse doshta ju drejtova juve qe nuk keni faj,por me preku ky rast,pse ju bohet padrejtsi Antarve nga vet Stafi
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:10
Luan ne kete zone tu hoq e drejta e opsioneve,edhe nese e perserit ne te tjera tema atehere detyrohem te te perjashtoj nga grupi i stafit fare..

KUJDES!!!


Abdul, "KAMIKAZET" edhe "ISLAMET EKSTREM" nuk i njoh as dua ti njoh e madje per mua bomben le tu vene aty ku qendrojne e jetojne,as ma ndjen fare....

Ju keni dicka te perbashket me keta? C'fare??
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:10
Kushtrimi4 shkruajti:me mir esht stafi te punoj me mir dhe ti shikoj temet si po hapen me urrejtje ndaj fes musimane ne ne ket forum kemi qen si vellezer por tash po lejohet nje urrejtje e pa par ndaj muslimanve shiptar

Mos ja fut topit!
As qe ka kush urrejtje ndaj kujt!
Behuni me te kuptueshem, vecse nese ju intereson kjo qe shpikni se ju urrejme!

Nuk thoni asgje tjeter pervec islamit, mos po na IMPONONI keshtu?!

Qe feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria, kete pse nuk e respektoni?!

Keshtu qe mos shpifni shume, askush nuk po urren, vecse nese urreni ju dhe e thoni me ane!!!
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:16
Arjana shkruajti:Luan ne kete zone tu hoq e drejta e opsioneve,edhe nese e perserit ne te tjera tema atehere detyrohem te te perjashtoj nga grupi i stafit fare..

KUJDES!!!


Abdul, "KAMIKAZET" edhe "ISLAMET EKSTREM" nuk i njoh as dua ti njoh e madje per mua bomben le tu vene aty ku qendrojne e jetojne,as ma ndjen fare....

Ju keni dicka te perbashket me keta? C'fare??

nese ju keni te perbashket diqka me keto dy grupe atehere paskam edhe une sepse jemi nga nje gjak dhe del qe qfar keni ju kemi te dy njejte.
e s ai perket postimeve qe po i fshihen , vetem ai qe eshte i lig i ben keto vepra sepse burri nuk vepron keshtu. e ka nje mundesi qe te fshine fjalet e vellezerve nga gjaku dhe po i fshin po te kete mundesi me shume qfar do te bente ?
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:20
Arjana shkruajti:Luan ne kete zone tu hoq e drejta e opsioneve,edhe nese e perserit ne te tjera tema atehere detyrohem te te perjashtoj nga grupi i stafit fare..

KUJDES!!!



Te shikosh te thone nje e dy qe i urrejme pa i urryer, kjo eshte cmenduri!

Cfare editova, ishin veprim I SAKTE.

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:22
Message reputation : 100% (1 vote)
Abdul,shko lexo e kur te kesh nje pergjigje rreth asaj qe po te pyes atehere eja e debato me mua ketu...Hera e dyte qe bera pyetje edhe prap smora nje pergjigje te sakte nga ju....Cfare ju djeg qe i mbroni kamikazet me cdo kusht? C'fare e ndjeni veten ju?
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:23
Abdulgafuri shkruajti:
i panjohur shkruajti:
Na e tregoni diturin tuaj me veprat e muslimaneve te mire perball ketyre kamikazeve..ti nuk i njeh diturit e mia dhe as une te tuat,dil jash kornizes se kuranit e te flasim per muslimanet qe kan sjell perparim ne shkenc,mjekesi,astrologji etj.
Nuk jam shkrimtar apo filozof,por une kam shkruajtur per keta..

me trego qfar numra i perdor njerzimi nga kush jane ata, matematiken qe ne e mesojme sot nga kush i ka fillet , po ashtu mjeksia, shumica e yjeve me trego qfar emra kan dhe pse jane emru me emra te atille. qe te ecni me shkencen duhet ta lexoni kuranin dhe e kuptoni. nuk thash qe jeni filozof as shkrimtar por ju thash qe mbi islamin nuk keni njohuri
A je i bindur Abdul se skam njohuri mbi islamin?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:32
Message reputation : 100% (1 vote)
Arjana shkruajti:Abdul,shko lexo e kur te kesh nje pergjigje rreth asaj qe po te pyes atehere eja e debato me mua ketu...Hera e dyte qe bera pyetje edhe prap smora nje pergjigje te sakte nga ju....Cfare ju djeg qe i mbroni kamikazet me cdo kusht? C'fare e ndjeni veten ju?

ju ose nuk doni te kuptoni shqip ose po paraqiteni qe skuptoni. ne kemi te perbashket me kamikazet aq sa keni edhe ju. dhe nuk jam duke i mbrojte kamikazet as qe me intereson kjo pune.por ketu ne ket eteme kamikaz quhen muslimanet dhe muslimanet e kjo po me djeg sepse muslimanet nuk jane kamikaz dhe nuk kan asgje te perbashket me kamikazet .

tash a e kuptuat ?

une jam musliman shqiptar i kosoves dhe krenohem me kete.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 21:49
Abdulgafuri shkruajti:
Arjana shkruajti:Abdul,shko lexo e kur te kesh nje pergjigje rreth asaj qe po te pyes atehere eja e debato me mua ketu...Hera e dyte qe bera pyetje edhe prap smora nje pergjigje te sakte nga ju....Cfare ju djeg qe i mbroni kamikazet me cdo kusht? C'fare e ndjeni veten ju?

ju ose nuk doni te kuptoni shqip ose po paraqiteni qe skuptoni. ne kemi te perbashket me kamikazet aq sa keni edhe ju. dhe nuk jam duke i mbrojte kamikazet as qe me intereson kjo pune.por ketu ne ket eteme kamikaz quhen muslimanet dhe muslimanet e kjo po me djeg sepse muslimanet nuk jane kamikaz dhe nuk kan asgje te perbashket me kamikazet .

tash a e kuptuat ?

une jam musliman shqiptar i kosoves dhe krenohem me kete.

Jeni ju qe sdoni te kuptoni se pikerisht per kete ju bera pyetjen me pare:

Abdul, "KAMIKAZET" edhe "ISLAMET EKSTREM" nuk i njoh as dua ti njoh e madje per mua bomben le tu vene aty ku qendrojne e jetojne,as ma ndjen fare....

Ju keni dicka te perbashket me keta? C'fare??

Nese keni te perbashket fene atehere ju jeni "KAMIKAZE" apo "ISLAMIST EKSTREM" qe gerryceni ketu???

C'fare jeni ju????? Ne cilen nga te dyja keto grupe beni pjese qe i mbeshtesni me kaq fanatizem??
Sponsored content

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 2 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi