Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sun 22 Jul 2012 - 13:47
First topic message reminder :

Paris. Pas disa aksioneve të kryera nga femra kamikaze në Irak, më 2007, Michelle Tsai kishte shkruar në lidhje me shpërblimin që i pret martiret në parajsë. Pas sulmeve të fundit në metronë e Moskës, të hënën në mëngjes, ku dy femra kanë hedhur veten në erë, duke vrarë 40 persona, kemi vendosur ta publikojmë sërish artikullin e saj.

Dihet se martirët burra në parajsë shpërblehen me 72 vajza të virgjëra, ose hyri. Por, cili është shpërblimi që i pret femrat kamikaze? Në të vërtetë, ato i presin burrat e tyre. Kur’ani përmend pak hollësi në lidhje me këtë. Në anën tjetër, ai shpjegon se besimtarët në parajsë do të gjejnë hyri, ose vajza “me shikim të dëlirë, të cilat para tyre asnjë mashkull ose xhind nuk i ka prekur”. (Në parajsë shkojnë të gjithë besimtarët, por martirët shkojnë më shpejt).

Al-Tirmidhi, komentuesi i shquar i Kur’anit shpjegon në një hadith se secili burrë do të ketë gjashtë duzina hyrish në parajsë. Ndërkaq, shumë pak komentues kanë përmendur shpërblimin për gratë.

Eruditi i shekullit IX Al-Tabarani kishte thënë se gratë do të bashkohen me burrat e tyre në jetën tjetër, ndërsa ato që kanë pasur disa burra mund ta zgjedhin më të mirin për jetën e përjetshme. (Komentues të tjerë thonë se një femër, e cila asnjëherë nuk është martuar, në parajsë mund të martohet më kë të dojë).

Nga shekulli IX në atë XII, eruditët myslimanë e kanë përshkruar parajsën si vendin e dëfrimit sensual – për meshkujt. Ata kanë ngritur çështjet nëse burrat do të mbesin të martuar me gratë e tyre në parajsë, nëse ata mund të kenë marrëdhënie seksuale me hyritë, e shumë çështje të tjera.

Madje ka pasur mospajtime lidhur me numrin e virgjëreshave që i takojnë çdo mashkulli. Sipas Al-Tirmidhit, secili burrë merr nga 72 vajza, ndërsa mulla Ali Qari, një imam i shekullit XI, thoshte se u takojnë 70, të cilave duhet shtuar edhe dy bashkëshorte njerëzore. Imami Al-Bayhaqi ishte më i xhymert, pasi që sipas tij secilit burrë i takojnë hiç më pak se 500 gra, 4.000 virgjëresha dhe 8.000 gra të martuara.

Femrat ndërkaq nuk i kanë këto përparësi, mirëpo komentuesit fetarë sigurojnë se parajsa do t’i bëjë të bukura, të lumtura dhe pa xhelozi. Fakti se ato kanë agjëruar dhe i janë lutur Allahut gjatë jetës së tyre në këtë botë do t’i bëjë ato të një shkalle më të lartë se virgjëreshat, të cilat ekzistojnë vetëm në parajsë.

Disa klerikë modernë thonë se në botën e përjetshme, burrat nuk ndahen kurrë nga bashkëshortet e tyre, edhe pse ka shumë hyri atje. Kjo e shpjegon arsyen pse disa kandidate për kamikaze thonë se dëshirojnë të bëhen “më e bukura prej më të bukurave”, ose më e bukur se 72 hyritë.(SLATE.FR)

avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 22:11
Analisti shkruajti:Durrsaku - e ke kryer teologjin ti? Very Happy

Po fare habe nuk paske cka dmth kamikaz, bile kamikazët jan KINEZ DHE JAPONEZ VETVRASËS
Meqe skemi haber nga kamikazet Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 721253 ...me diturin qe dispononi...''Po kuisling kush quhet?''
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 22:21
Arjana shkruajti:

Jeni ju qe sdoni te kuptoni se pikerisht per kete ju bera pyetjen me pare:

gabim e ke e nderuar une jam duke iu kuptu , por ju po shtireni kinse nuk kuptoni.

Arjana shkruajti:Abdul, "KAMIKAZET" edhe "ISLAMET EKSTREM" nuk i njoh as dua ti njoh e madje per mua bomben le tu vene aty ku qendrojne e jetojne,as ma ndjen fare....

Ju keni dicka te perbashket me keta? C'fare??

kurse une i njoh kamikazet sepse ata kane qene japonez ata qe e kane luftu ne lufte kunder amerikes, kurse islamist ekstrem nuk ka dhe nuk ka islam te bute dhe forte eshte nje islam.
ata qe bejne vet vrasje kjo vepere eshte e ndaluar ne islam dhe nuk eshte vepere e muslimaneve.

skam te perbashket me as njeren grup tani e kuptoni .

Arjana shkruajti:Nese keni te perbashket fene atehere ju jeni "KAMIKAZE" apo "ISLAMIST EKSTREM" qe gerryceni ketu???

pra siq ju thash feja islame ska asgje te perbashket me keto grupe. por ne kete teme te sjell nga durrsaku femrat muslimane trajtohen si kamikaz e kjo nuk qendron ne islam. ja qfar thot tema :

Durrsaku shkruajti:Paris. Pas disa aksioneve të kryera nga femra kamikaze në Irak, më 2007, Michelle Tsai kishte shkruar në lidhje me shpërblimin që i pret martiret në parajsë. Pas sulmeve të fundit në metronë e Moskës, të hënën në mëngjes, ku dy femra kanë hedhur veten në erë, duke vrarë 40 persona, kemi vendosur ta publikojmë sërish artikullin e saj.

Dihet se martirët burra në parajsë shpërblehen me 72 vajza të virgjëra, ose hyri. Por, cili është shpërblimi që i pret femrat kamikaze?


kjo eshte genjeshter, muslimanet nuk jane kamikaz.

Arjana shkruajti:C'fare jeni ju????? Ne cilen nga te dyja keto grupe beni pjese qe i mbeshtesni me kaq fanatizem??

une jam musliman shqiptar nga kosova. e sa per pyetjen e dyte te tregova me lart . shpresoj qe me ne fund ta kesh kuptu reagimin tone.
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 22:32
Abdul,u mundove shume te argumentoje theniet dhe kundertheniet...por ke harruar gjen me kryesore qe me te vertet te ben nje islamik,ndoshta e ke bere nga nxitimi (gje qe se besoj)...kur thua jam musliman shqiptar,dhe kjo eshte nje vecori e islamikeve qe per identitet ven besimin fetar dhe jo ate kombetar...Ndryshe do ishte po te thoje Shqiptar musliman.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sat 15 Sep 2012 - 23:07
Abdulgafuri shkruajti:

kurse une i njoh kamikazet sepse ata kane qene japonez ata qe e kane luftu ne lufte kunder amerikes, kurse islamist ekstrem nuk ka dhe nuk ka islam te bute dhe forte eshte nje islam.
ata qe bejne vet vrasje kjo vepere eshte e ndaluar ne islam dhe nuk eshte vepere e muslimaneve.

skam te perbashket me as njeren grup tani e kuptoni .

Kamikazet fillimisht kane qene Japoneze po keta te sotmit qe sulmojne e vetevriten nuk jane vetem Japoneze por edhe Pakistane,Arabe,Irak,Avganistan etj...Dhe une flas per ate qe shoh e sipas logjikes,kur keta sulmojne ne emrin e kujt e bejne? te "allahut" te kujt feje jane ? Islamiste, Ke liber te shenjte lexojne? Kuranin..Atehere kamikazet,Ekstremistet,Muslimanet...jeni nje?! Perderisa i perkisni te njejte feje e lexoni te njejtin kuran,e sic thoni Kurani nuk i shkruan keto e eshte kunder vetevrasjes ateher keta te tjeret qe i bejne keto sulme kamikazet i bie te lexojne tjeter kuran apo? Sa kurane ekzistojne???

Abdulgafuri shkruajti:pra siq ju thash feja islame ska asgje te perbashket me keto grupe. por ne kete teme te sjell nga durrsaku femrat muslimane trajtohen si kamikaz e kjo nuk qendron ne islam. ja qfar thot tema :

Durrsaku shkruajti:Paris. Pas disa aksioneve të kryera nga femra kamikaze në Irak, më 2007, Michelle Tsai kishte shkruar në lidhje me shpërblimin që i pret martiret në parajsë. Pas sulmeve të fundit në metronë e Moskës, të hënën në mëngjes, ku dy femra kanë hedhur veten në erë, duke vrarë 40 persona, kemi vendosur ta publikojmë sërish artikullin e saj.

Dihet se martirët burra në parajsë shpërblehen me 72 vajza të virgjëra, ose hyri. Por, cili është shpërblimi që i pret femrat kamikaze?


kjo eshte genjeshter, muslimanet nuk jane kamikaz.


E para,ketu flet per femrat kamikaze muslimane e dyta sa per ate te fundit qe shkruhet edhe une kam lexuar dicka te tille edhe eshte mese e vertet kjo,vlen per muslimanet kamikaze kjo e jo per myslimanet e tjere...

une jam musliman shqiptar nga kosova. e sa per pyetjen e dyte te tregova me lart . shpresoj qe me ne fund ta kesh kuptu reagimin tone.

Po pra ju jeni musliman e jo kamikaze,por tema flet per kamikazet,por cfaj kemi ne qe kamikazet i perkasin te njejtes fe me ju e ndjeheni te cekur ketu?!
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Sun 16 Sep 2012 - 8:24
Arjana shkruajti:
Kamikazet fillimisht kane qene Japoneze po keta te sotmit qe sulmojne e vetevriten nuk jane vetem Japoneze por edhe Pakistane,Arabe,Irak,Avganistan etj...Dhe une flas per ate qe shoh e sipas logjikes,kur keta sulmojne ne emrin e kujt e bejne? te "allahut" te kujt feje jane ? Islamiste, Ke liber te shenjte lexojne? Kuranin..Atehere kamikazet,Ekstremistet,Muslimanet...jeni nje?! Perderisa i perkisni te njejte feje e lexoni te njejtin kuran,e sic thoni Kurani nuk i shkruan keto e eshte kunder vetevrasjes ateher keta te tjeret qe i bejne keto sulme kamikazet i bie te lexojne tjeter kuran apo? Sa kurane ekzistojne???

po te ishin muslimanet kamikaz dije nje gje ju se pari fare nuk do ishit dhe nuk do tiu ipet mundesia te shkruanit ne forum fare sepse me kohe muslimanet do ti shfarosnin tere ata qe sjan musliman por fatmiresishte muslimanet e ne tokat tona kane deshmu tolerance fetare deri ne ditet e sotme dhe kan me deshmu edhe me tutje.

Arjana shkruajti:E para,ketu flet per femrat kamikaze muslimane e dyta sa per ate te fundit qe shkruhet edhe une kam lexuar dicka te tille edhe eshte mese e vertet kjo,vlen per muslimanet kamikaze kjo e jo per myslimanet e tjere...

ju me te vertete nuk po kuptonit shqip nuk ka kamikaz musliman ate munden me quajte veten musliman por skan lidhje me islamin. me te sjelle une video qe e tregoj te kunderten dhe me te tregu kush jane kamikaz e kush terrorist , ju perseri nuk do te besonit e din pse sepse nuk eshte ne doren time te te bind , ne doren time eshte vetem te keshilloj e ai qe udhezon ne rruge te drejte e All-llahu.

Arjana shkruajti:Po pra ju jeni musliman e jo kamikaze,por tema flet per kamikazet,por cfaj kemi ne qe kamikazet i perkasin te njejtes fe me ju e ndjeheni te cekur ketu?!

as ne nuk ju kemi faj qe u ka hy friga ne palce dhe sa here qe flet dikush per islamin juve u duket qe po flisni me kamikaz dhe po iu duket sikut i kan bombat ne dore te gatshme me iu ngrit ne ajer. realiteti eshte shume ndryshe.


ndersa sa i perket asaj qe tha :
i panjohur shkruajti:Abdul,u mundove shume te argumentoje theniet dhe kundertheniet...por ke harruar gjen me kryesore qe me te vertet te ben nje islamik,ndoshta e ke bere nga nxitimi (gje qe se besoj)...kur thua jam musliman shqiptar,dhe kjo eshte nje vecori e islamikeve qe per identitet ven besimin fetar dhe jo ate kombetar...Ndryshe do ishte po te thoje Shqiptar musliman.

diku nese nuk gaboj me ke pyet a po dija diqka per islamin e tani po te tregoj i nderuar meqe po mendon qe din per islamin me thuaj a ka qene feja e para apo kombet .per arsye se feja eshte qe me njeriun e pare ndersa kombet jane shume me vone edhe te thash musliman shqiptar i nderuar. e them kete sepse mendoj qe keni njohuri rreth kesaj edhe pse ndoshta nuk i praktikoni.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Tue 18 Sep 2012 - 11:21
Kamikazet Zoti ka me i denuar ashper , gjith ato qe vrasin njerez ne emer te liris apo ne emer te demokracis . apo vrasin njerez te pafajshem.. nuk kan shperblim por perkundrazi do te denohen me nji denim te dhembshem..

nuk kam hy gjat koh ne forum por si duket qenka mar nji hov i madh nga disa ekstremit , dhe shqipfoles ndaj fes me te paster dhe me mir ne rruzullin Toksor e qe eshte Islami..

lexojeni pak Historin dhe do te vereni se kush jan ato qe vrasin dhe masakrojn ma shum ne bote..

-Kushe e beri luften e par botrore dha sa viktima pat
-kush e beri luften e dyt botror dhe sa viktima pat?
-kush i beri Luftrat e kriqzatave.....
-Po luftrat e fundit qe ndodhin kush sulmon e kush mbrohet dhe cilet jan viktimat.....?

-Ajeni duke shikuar apo u jan verbuar (mendt) me falni syt..
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Tue 18 Sep 2012 - 11:23
Arjana anuk te duket vetja sikur pak e ke tepruar me komentetne ket teme...??
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Tue 18 Sep 2012 - 12:10
Message reputation : 100% (1 vote)
me vdekjen si gjith te tjeret.
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Tue 18 Sep 2012 - 21:57
i panjohur shkruajti:
Abdulgafuri shkruajti:me kete po e tregoni sa te pa diter jeni rreth islamit dhe flisni vetem ate qka iu servohet permes mediave te shkruara dhe televizive e nuk po e dini qe krejt jane genjshetra dhe qe jeni mashtru sa jeni te medhenje
Na e tregoni diturin tuaj me veprat e muslimaneve te mire perball ketyre kamikazeve..ti nuk i njeh diturit e mia dhe as une te tuat,dil jash kornizes se kuranit e te flasim per muslimanet qe kan sjell perparim ne shkenc,mjekesi,astrologji etj.
Nuk jam shkrimtar apo filozof,por une kam shkruajtur per keta..

Kjo ka qene pyetje per diskutim Abdul,kur thash dil jasht kornizes se kuranit...

Abdulgafuri shkruajti:


ndersa sa i perket asaj qe tha :
i
panjohur shkruajti:
Abdul,u mundove shume te argumentoje theniet dhe
kundertheniet...por ke harruar gjen me kryesore qe me te vertet te ben
nje islamik,ndoshta e ke bere nga nxitimi (gje qe se besoj)...kur thua
jam musliman shqiptar,dhe kjo eshte nje vecori e islamikeve qe per identitet ven besimin fetar dhe jo ate kombetar...Ndryshe do ishte po te thoje Shqiptar musliman.

diku
nese nuk gaboj me ke pyet a po dija diqka per islamin e tani po te
tregoj i nderuar meqe po mendon qe din per islamin me thuaj a ka qene
feja e para apo kombet .per arsye se feja eshte qe me njeriun e pare
ndersa kombet jane shume me vone edhe te thash musliman shqiptar i
nderuar. e them kete sepse mendoj qe keni njohuri rreth kesaj edhe pse
ndoshta nuk i praktikoni.

Nuk e di ne arrite te lexoje postimet e mija te mbeshtetura ne kuran,se tashme jan fshire nga adminet...ne ato shkrime nuk kam shpifur por kam pasqyruar ate qe shkruhet aty ne librin tuaj te shenjte...
Sa per dijet e mia lexo postimet qe jan ne qarkullim ne kete forum dhe te tjerat qe do vin me pas.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Tue 18 Sep 2012 - 22:00
kjo tem esht ba shum monotone sepse ka antar si e akuzojn fen muslimane pa argumete sepse nuk din as gje per fen muslimane
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Wed 19 Sep 2012 - 15:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Princo shkruajti:Kamikazet Zoti ka me i denuar ashper , gjith ato qe vrasin njerez ne emer te liris apo ne emer te demokracis . apo vrasin njerez te pafajshem.. nuk kan shperblim por perkundrazi do te denohen me nji denim te dhembshem..

nuk kam hy gjat koh ne forum por si duket qenka mar nji hov i madh nga disa ekstremit , dhe shqipfoles ndaj fes me te paster dhe me mir ne rruzullin Toksor e qe eshte Islami..

lexojeni pak Historin dhe do te vereni se kush jan ato qe vrasin dhe masakrojn ma shum ne bote..

-Kushe e beri luften e par botrore dha sa viktima pat
-kush e beri luften e dyt botror dhe sa viktima pat?
-kush i beri Luftrat e kriqzatave.....
-Po luftrat e fundit qe ndodhin kush sulmon e kush mbrohet dhe cilet jan viktimat.....?

-Ajeni duke shikuar apo u jan verbuar (mendt) me falni syt..

Ne emer te kujt vrasin ata?
Me falni por une skam degjuar ndonje kamikaz ne oren e sulmit te therras : Ne emer te popullit,lirise e demokracise" por "Allah eixsber" a c'ka i thoni! Apo me kane bere veshet mua dicka? Rolling Eyes

Tani sa per lufterat ti analizoj fill e per pe eshte e kote...
Ju kapeni kot...
Ato luftera nuk kane asnje lidhje me fene...
Feja gjithmone eshte perdorur si karamele per popujt ashtu sikur femijve te vegjel per t'i genjyer...
Te ishin vertete lufterat per fene, atehere do kishim nxjerre nje te vertete ne pah dhe jo njeri gozhdes e tjetri patkoit...
Per shembull, Kosova nuk u be e Pavarur nga Serbia per fene, por per ceshtjen e saj Kombetare qe nuk e lidh aspak me Serbine...
E gjithe Bota lufton per dinjitetin e saj Kombetar dhe Atdhetar, ndersa fanatiket duan ku e ku te kapen ne perralla...
Sponsored content

Me çka i shpërblen Zoti kamikazet? - Faqe 3 Empty Re: Me çka i shpërblen Zoti kamikazet?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi