Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave Empty Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave

Thu 26 Jul 2012 - 14:58
Mediat shtetërore të Koresë së Veriut kanë bërë me dije se lideri i tyre, Kim Jong Un, është martuar me Hyon Song-wol. Por, ato nuk dhanë detaje rreth ceremonisë dhe familjes së vajzës, e cila përflitet se është një këngëtare në atë vend.Disa kohë më parë, Kim Jong Un ishte parë në publik në krahët e një gruaje dhe gazetat folën shumë rreth kësaj dashurie. 28-vjeçari kishte vite që ishte i dashuruar, por babai i tij ia kishte ndaluar të takoheshin, pasi profesioni i saj nuk ishte i denjë për familjen e diktatorit. Madje, thashethemet për gruan e Kim Jong Un shkojnë deri aty sa dyshohet se ajo ka qenë e martuar më parë me një ushtarak dhe ka një fëmijë, por nuk dihet fati i tyre.
Shkrimet e botuara së fundmi, flasin se kjo martesë do të sjelli ndryshime në vend, pasi gruaja e tij ka mentalitet perëndimore dhe vishet si një europiane.
Analistët po vëzhgojnë me vëmendje Kim dhe rrethin e tij të brendshëm për të identifikuar drejtimin që mund të marrë vendi më i izoluar në botë, por në muajt e parë të drejtimit të tij, duket se shteti po i mbetet besnik linjës diktatoriale të ndjekur nga Jong-il./alb-observer.com/
Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave 237Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave 334Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave Article-2170800-13F9B794000005DC-504_634x436
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave Empty Re: Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave

Thu 26 Jul 2012 - 18:17
ja te trashegohen Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave 1986279574 Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave 1986279574 Kim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave 1986279574 .

si se bona une kete shkesllikKim Jong-un martohet me gruan e ëndrrave 1540093706
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi