Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Thu 9 Aug 2012 - 13:48
Një vajzë vetëm 12 vjeçare nga Arabia Saudite është në proces gjyqësor për tu divorcuar nga bashkëshorti i saj 80 vjeçar me të cilin familja e kishte martuar përpara një viti. Sipas mediave që kanë raportuar lajmin, pridënrit e dhanë vajzën kundrejt një paje prej 17.000 eurosh por shumë shpejt nëna e vajzës u bë pishman dhe ka kërkuar divorc në emër të saj. Megjithatë i jati pak kohë më vonë e tërhoqi padinë pa dhënë asnjë sqarim.Megjithatë në mbrojtje të vajzës u vu Komisioni saudit për Mbrojtjen e të Drejtave te Njëriut, i cili duke përfaqësuar vogëlushen po kërkon divorc në emër të saj. Aktivistët e të Drejtave të Njëriut thonë se ky nuk është rasti i parë dhe se martesat e dhunshme ndërmjet fëmijeve dhe te rriturve janë dukuri e shpeshtë atje. Ata me këtë lëvizje ata synojnë që të ndalojnë martesat e femrave në moshë shumë të vogël./alb-observer.com/
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Thu 9 Aug 2012 - 13:49
Keto jane marrezi shekullore!
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Thu 9 Aug 2012 - 14:01
Message reputation : 100% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:Keto jane marrezi shekullore!

Jo vetem marrezi, por pedofilizem i "vetedijeshem", i shekullit 21!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Thu 9 Aug 2012 - 14:06
Arian shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Keto jane marrezi shekullore!

Jo vetem marrezi, por pedofilizem i "vetedijeshem", i shekullit 21!

Ta analizoj me teper do cmendem!
Per keto "BUDALLALLEQE" Arabise i takon nje lufte qe t'i vije mendja ne vete...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Thu 9 Aug 2012 - 14:23
Ah kupton shume nga lufta Arabia,atyre nder u ben se jane mesuar me luftera e gjak derdhje..le qe e kane tradite ata kulture...e tek ne ndodh vetem se ne gjithnje gjejme arsye per ta justifikuar kete,jo ashtu ishin ato kohe,jo squhet pedofilizem por marredhenie interesi e gjepura...Njejte jemi ne me Arabine mo...e per sa kohe vazhdon qenia femer te jete e pa vlere si objekt e loje defrimi si dhe varferia ne vend do ndodhin e keto
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 0:20
Goca mos shkoni ne Arabin Saudite 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 2585209286
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 0:38
Arian shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Keto jane marrezi shekullore!

Jo vetem marrezi, por pedofilizem i "vetedijeshem", i shekullit 21!
Ky pedofilizem eshte i regjistruar te pakten qe para 14 shekujsh...dhe tani mundohen te na e servirin se ne disa vende hormonet femerore jane teper te zhvilluara biles qe nga mosha 9 vjecare pffff dhe jan gati te shkojn me partnerin...nje marrezi te shqyesh nje femij seksualisht
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 0:46
E di pse e bejne kete? Ne menyre qe mos ta lene ate vajze te shkon rrugeve jo te mira ( psh te behet k...), ahahahah. Keshtu do arsyetoheshin! O mentalitet e mentalitet.
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 0:46
i panjohur shkruajti:
Arian shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Keto jane marrezi shekullore!

Jo vetem marrezi, por pedofilizem i "vetedijeshem", i shekullit 21!
Ky pedofilizem eshte i regjistruar te pakten qe para 14 shekujsh...dhe tani mundohen te na e servirin se ne disa vende hormonet femerore jane teper te zhvilluara biles qe nga mosha 9 vjecare pffff dhe jan gati te shkojn me partnerin...nje marrezi te shqyesh nje femij seksualisht

E njejta gje vlen per nje Mashkull mendoje une .
Por nuk mendoje per nje Mashkull 80 vjeç me nje goce 12 vjec !!
Ndoshta ajo e mitur sepse s'eshte as me karte identiteti .. por paska zhvillimin natyror....po Burrit qe eshte me nje kembe ne varr 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 1540093706 rerr rerr rerr rerr 999
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 0:50
EpiKada shkruajti:
i panjohur shkruajti:
Arian shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Keto jane marrezi shekullore!

Jo vetem marrezi, por pedofilizem i "vetedijeshem", i shekullit 21!
Ky pedofilizem eshte i regjistruar te pakten qe para 14 shekujsh...dhe tani mundohen te na e servirin se ne disa vende hormonet femerore jane teper te zhvilluara biles qe nga mosha 9 vjecare pffff dhe jan gati te shkojn me partnerin...nje marrezi te shqyesh nje femij seksualisht

E njejta gje vlen per nje Mashkull mendoje une .
Por nuk mendoje per nje Mashkull 80 vjeç me nje goce 12 vjec !!
Ndoshta ajo e mitur sepse s'eshte as me karte identiteti .. por paska zhvillimin natyror....po Burrit qe eshte me nje kembe ne varr 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 1540093706 rerr rerr rerr rerr 999
Po flasim per te njetet burra me nje kembe ne varr...Epi,mos fol per zhvillim natyror,sido qe te jet ky zhvillim nuk eshte e njejte me nje mbi 18 vjecare
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 0:55
i panjohur shkruajti:
EpiKada shkruajti:
i panjohur shkruajti:
Arian shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Keto jane marrezi shekullore!

Jo vetem marrezi, por pedofilizem i "vetedijeshem", i shekullit 21!
Ky pedofilizem eshte i regjistruar te pakten qe para 14 shekujsh...dhe tani mundohen te na e servirin se ne disa vende hormonet femerore jane teper te zhvilluara biles qe nga mosha 9 vjecare pffff dhe jan gati te shkojn me partnerin...nje marrezi te shqyesh nje femij seksualisht

E njejta gje vlen per nje Mashkull mendoje une .
Por nuk mendoje per nje Mashkull 80 vjeç me nje goce 12 vjec !!
Ndoshta ajo e mitur sepse s'eshte as me karte identiteti .. por paska zhvillimin natyror....po Burrit qe eshte me nje kembe ne varr 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 1540093706 rerr rerr rerr rerr 999
Po flasim per te njetet burra me nje kembe ne varr...Epi,mos fol per zhvillim natyror,sido qe te jet ky zhvillim nuk eshte e njejte me nje mbi 18 vjecare

Pikerisht se jam Femer dhe i kam perjetuar Etapat e jetes se nje Femre .
Por s'mund te them se nje 12 vj eshte e pergatitur psikologjikisht per te perballuar nje raport !!!
Kete jo !! Dhe pse ti mendon se ka stimul per kete lloj raporti , por se mendoje te vertete ...jane me shume meshkujt !!
Femra eshte ndryshe ...kaq flas une nga injoranca ime , me ne Hollesi dhe imtesi te argomentit nuk vazhdoje .

Thjeshte i them Fundurine asaj Nene ...mos u ngelte nene nqs ekzistojne si ato qe dorezojne femijet e tyre neper duar te tilla nderkohe qe jane ende te mitura .
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 1:01
Subhanalla,qkas nuk ndegjon njeriu
Ket gje e bon vetem nje psikopat,por mos te befasohemi se plot miljoner botror i marin vajzat 30 apo 40 vite mete reja,kjo eshte qeshtje interesi e jo dashurie
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 1:02
Me vjen mire qe e degjoj nga ty Dasa...po keta psikopater kan shekuj qe e kan bere
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 1:04
i panjohur shkruajti:Me vjen mire qe e degjoj nga ty Dasa...po keta psikopater kan shekuj qe e kan bere
he se ka dhe me keq lol ,, ai tranjeri ketu tek muve shkonte me cuna te vegjel......e keqja ska fund nai here 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 2585209286 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 2585209286 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar 2585209286
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Fri 10 Aug 2012 - 10:35
i panjohur shkruajti:Me vjen mire qe e degjoj nga ty Dasa...po keta psikopater kan shekuj qe e kan bere
Kjo eshte diqka qe nuk eshte normale,dhe ne nuk e perkrahum te keqen mos u befaso.
Kjo dukuri nuk ka te boj vetem me Arabet,ket gje pe bojn edhe te tjeret,vetem a kan pare vajzat e reja nuk po zgjedhin se qfar moshe eshte.
Kam then se martesa eshte e shejt dhe duhet patur kujdes.
Sponsored content

12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar Empty Re: 12 vjeçarja në gjykatë për tu divorcuar nga burri i saj 80 vjeçar

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi