Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! Empty Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë!

Wed 26 Sep 2012 - 2:07
Shkencëtarët kanë gjetur një mënyrë shumë efikase për të rritur jetëgjatësinë e meshkujve…Por kjo i prek ata në pikën e tyre më të dobët…burrërinë… Kështu bëhet e ditur se shkencëtarët në Korenë e Jugut kanë zbuluar se meshkujt jetonë më pak se femrat për shkak të hormaneve të tyre mashkullore. Duke studiuar jetën e eunukëve që nga mesjeta e deri në shekullin e shkuar, ata zbuluan se eunukët jetonin jashtëzakonisht shumë në atë kohë, çka është e pamundur edhe me nivelet e sotme të zhvillimit. Kështu është arritur në përfundimin se hormonet seksuale mashkullore janë përgjegjëse për shkurtimin e jetës së meshkujve kështu që për të pasur një jetë shumë herë më të gjatë meshkujt duhen kastruar…
A e pranojnë meshkujt këtë, vështirë të thuhet…?!/alb-observer.com/
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! Empty Re: Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë!

Thu 27 Sep 2012 - 16:15
Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 539303_526706947356317_1556402745_n

Zbulohet sekreti i jetëgjatësisë mashkullore

Shkencëtarët thonë se kanë gjetur një rrugë të sigurt, që u garanton meshkujve jetëgjatësi. Por natyrisht shumë meshkuj do e refuzojnë menjëherë.

Shkencëtarët në Korenë e Jugut kanë zbuluar se meshkujt e kastruar jetojnë më gjatë se meshkujt e tjerë, madje me një diferencë të theksuar.

Ata thonë se ky zbulim tregon se hormonet seksuale mashkullore janë përgjegjëse për shkurtimin e jetës së meshkujve.

Shkencëtarët koreanë thonë se kanë studiuar jetën e eunukëve që nga mesjeta e deri në shekullin e shkuar.

Ata thonë se tani mund të kuptohet edhe hendeku në jetëgjatësi mes meshkujve dhe femrave.

Ata zbuluan se eunukët jetonin jashtëzakonisht shumë në atë kohë, çka është e pamundur edhe me nivelet e sotme të zhvillimit.

grrrr grrrr grrrr Meshkuj behuni pe**** per te jetuar me gjate!!! grrrr stern
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! Empty Re: Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë!

Fri 28 Sep 2012 - 0:28
Tu thafte ajo goje mi grrrr ...mire ne behemi pede,po ju si do ja beni grrrr
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! Empty Re: Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë!

Fri 28 Sep 2012 - 12:11
Arjana shkruajti:

Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 3631317773 Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 3631317773 Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 3631317773 Meshkuj behuni pe**** per te jetuar me gjate!!! Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 3631317773 Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 1986279574


Avash moj avash se u shkrive po ju ca do mirni per burr pastaj femrat Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 3631317773 Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! 3631317773
Sponsored content

Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë! Empty Re: Meshkuj, ja sekreti se si të jetoni më gjatë!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi