Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë Empty Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë

Wed 21 Nov 2012 - 12:58
Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë 1221-300x225Dëshiron të jetosh gjatë? Atëherë martohu me një grua të mirë që e dashuron, se për ndryshe gjithçka do të marrë fund shumë shpejt.
Është e nevojshme një marrdhënie e qetë dhe dashurore që një burrë të ketë një jetë të mirë dhe të shëndetëshme, e pse jo më të gjatë.

Në hulumtimin e i cili ka zgjatur madje për 72 vjet kanë marrë pjesë 268 meshkuj të cilët janë përcjellë nga fëmijëria e deri te plakja.
Alb.observer.com bën me dije se është konkluduar që martesa e mirë dhe afërsia me familjen dhe miqtë janë çelësi për jetë të bukur dhe të gjatë.
Studimi ka treguar që lidhjet me miqtë dhe familjet janë shumë më të rëndësishme se suksesi në punë dhe pasuria.
Respektivisht, shumë më e rëndësishme është që mashkulli pranë vetes të ketë femrën të cilën e pëlqen sesa paratë, pasurinë dhe trashëgiminë.
George Vaillant,shkencëtar nga Harvardi, ka thënë që meshkujt të cilët janë në lidhje stabile me shumë dashuri jetojnë më gjatë.
“Lumturia nënkupton inteligjencën emocionale, marrëdhënie të suksesshme, gëzim dhe ndërlidhje”, ka thënë Vaillant, duke shtuar që pikërisht martesa e lumtur dhe e harmonishme ua zgjat jetën meshkujve. /alb-observer.com/
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë Empty Re: Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë

Wed 21 Nov 2012 - 13:38
Po kjo dihet qe po qe gruja e keqe te shkurtohet jeta
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë Empty Re: Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë

Wed 21 Nov 2012 - 14:07
Të gjith kerkojne nje grua te mire po nuk besoj se dikush ka gjet gruan e mire
Sponsored content

Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë Empty Re: Burra…nëse doni të jetoni gjatë! Martohuni me një grua të mirë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi