Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Doli në shitje libri i parë për të rritur i Rowling

prej Thu 27 Sep 2012 - 22:03
Doli në shitje libri i parë për të rritur i Rowling 549-300x175Londër, 27 shtator – Libri i parë për të rritur i J.K. Rowling, autores së njohur të librave të Harry Potterit, libra këta për fëmijë, ka dalë sot në shitje në Britaninë e Madhe. I publikuar pesë vjet pas lëshimit në shitje të librit të shtatë dhe të fundit të Harry Potterit, “The Casual Vacancy” ka marrë kritika të përziera, por ende vazhdon të jetë një prej librave që pritet të shitet më së shumti këtë vit në Britani.

Kritikët thonë se novela i ofron lexuesit një tregim për varfërinë, ambiciet dhe rivalitetin në një fshat anglez.

Nga ana tjetër, librat e Harry Potterit të kësaj autore janë shitur në më shumë se 450 milionë kopje anë e mbanë botës, duke e bërë Rowling autoren e parë miliardere në botë.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi