Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default FIFA, në dhjetor vendimi për Kosovën

prej Fri 28 Sep 2012 - 18:34
FIFA, në dhjetor vendimi për Kosovën Blatter-Joseph1

Organi më i lartë i futbollit, FIFA ka shtyrë marrjen e vendimit për modalitetet se si do t’i zhvillojë ndeshjet miqësore përfaqësueseja e Kosovës në futboll.

Më 14 dhjetor në Tokio të Japonisë, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s do të diskutojë për këtë çështje dhe do të marrë një vendim.

Lajmi është konfirmuar për Top Channel nga Fazli Berisha, zëdhënës i Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili ka thënë shkurt se i vetmi vendim që është marrë ka qenë që më 14 dhjetor të vendoset për këtë çështje.

Në maj të këtij viti FIFA mori vendim që t’i lejojë përfaqësueses së Kosovës në futboll që të zhvillojë ndeshje ndërkombëtare miqësore me ato shtete që e kanë njohur pavarësinë e saj.

Përveç përfaqësueses, ndeshje ndërkombëtare miqësore do të mund të zhvillojnë edhe skuadrat nga Kosova të ligave të ndryshme me skuadrat e shteteve që e njohin pavarësinë e Kosovës.

Ky vendim i FIFA-s ishte vlerësuar në Kosovë si akti i parafundit para pranimit të plotë të Federatës së Futbollit të Kosovës në këtë organizëm.

Po ashtu, vendimi hap dyert për futbollin kosovar dhe kjo është një mundësi e mirë që të dilet nga izolimi në të cilin ndodhet.

Javën e kaluar, lojtarët më në zë të kombëtares shqiptare të futbollit, të kryesuar nga kapiteni Lorik Cana, i shkruajtën një letër presidentit të FIFA-s, Sepp Blater, duke i kërkuar përfshirjen e Kosovës në evenimentet ndërkombëtare sportive.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

FIFA, në dhjetor vendimi për Kosovën N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi