Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Empty Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Sat 29 Sep 2012 - 0:31
Message reputation : 100% (1 vote)
Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Palau-ne-TR-300x198TIRANE- Mbi 2,300 shqiptarë kanë bërë publik “vendimin për të ndjekur Jezu Krishtin” ose kërkuar ndihmë shpirtërore gjatë festivalit më të madh ungjillizues në historinë e kohëve të fundit në Shqipërisë, Tirana Fest.
Të konvertuarit e rinj ishin në mesin e më shumë se 20.000 njerëzve që ndoqën në dy ditë aktivitetin ‘Tirana Fest’ në datat 22-23 shtator me pjesëmarrjen e pastorit të njohur Luis Palau. Veç kësaj raportohet se mbi 80 vendimet për të ndjekur Jezu Krishtin erdhën pas fjalimit që mbajti Luis Palau, para një turme të mbushur me biznesmenë, profesionistë të ndryshëm, udhëheqës të qeverisë, etj.
Luis Palau dhe ekipi i tij kanë thënë se janë duke punuar me kishat lokale në Shqipëri për tua lehtësuar vendimin dhe për t’i ndihmuar besimtarët e rinj.
“Luis Palau Association” theksoi se ishte i kënaqur me rezultatet, pasi Tirana është një qytet me më pak se 1 milion njerëz me vetëm 3500 besimtarë në Jezu Krisht.
Luis Palau ka veçuar se aktiviteti i mbajtur në sheshin “Nënë Tereza” ishte i pari i llojit të tij që kur Shqipëria mbylli të gjitha institucionet fetare dhe e shpalli vendin një shtet ateist në vitin 1967.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Empty Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Sat 29 Sep 2012 - 8:15
Message reputation : 0% (1 vote)
Hajde per hajr ju qoft ! por nuk pam asnje te deklarohet , kete qe e pam ne video ishin vetem fjalet e tij...
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Empty Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Sat 29 Sep 2012 - 11:35
nuk eshte cudi me popullin shqiptar ne fillim ishin te tere te krishtere me pas erdhi turku dhe ca me hir e ca me pahir i ktheu ca ne myslimane me pas erdhi enveri dhe i la pa fe tani ky tipi thote qe jane kthyer ca ne te krishtere cdo gje eshte e mundur me kete popull grrrr
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Empty Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Sat 29 Sep 2012 - 12:01
2,500 te pa fe tani thone se jane krishtere pasi duket me ne mode. Nga keta zero nuk di gjen me elementare nga feja.Besimi pa arsye eshte bestytni ose supersticion.Lajmi per mua eshte me shume spekulativ. Shqiptare hesapi te behemi nje me kopene te gjithe (pavaresisht fese) se mos prishim rreshtin ndryshe Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim 2585209286
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Empty Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Sat 29 Sep 2012 - 12:43
Tash nuk jam tu kuptu une aduhet me besu ne Zot apo besimi ne besimtarë në Jezu Krisht,nuk e kam te qart se cili eshte Zoti tash Merzitur
Sponsored content

Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Empty Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi