Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

prej Sat 29 Sep 2012 - 0:31
Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Palau-ne-TR-300x198TIRANE- Mbi 2,300 shqiptarë kanë bërë publik “vendimin për të ndjekur Jezu Krishtin” ose kërkuar ndihmë shpirtërore gjatë festivalit më të madh ungjillizues në historinë e kohëve të fundit në Shqipërisë, Tirana Fest.
Të konvertuarit e rinj ishin në mesin e më shumë se 20.000 njerëzve që ndoqën në dy ditë aktivitetin ‘Tirana Fest’ në datat 22-23 shtator me pjesëmarrjen e pastorit të njohur Luis Palau. Veç kësaj raportohet se mbi 80 vendimet për të ndjekur Jezu Krishtin erdhën pas fjalimit që mbajti Luis Palau, para një turme të mbushur me biznesmenë, profesionistë të ndryshëm, udhëheqës të qeverisë, etj.
Luis Palau dhe ekipi i tij kanë thënë se janë duke punuar me kishat lokale në Shqipëri për tua lehtësuar vendimin dhe për t’i ndihmuar besimtarët e rinj.
“Luis Palau Association” theksoi se ishte i kënaqur me rezultatet, pasi Tirana është një qytet me më pak se 1 milion njerëz me vetëm 3500 besimtarë në Jezu Krisht.
Luis Palau ka veçuar se aktiviteti i mbajtur në sheshin “Nënë Tereza” ishte i pari i llojit të tij që kur Shqipëria mbylli të gjitha institucionet fetare dhe e shpalli vendin një shtet ateist në vitin 1967.


Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

prej Sat 29 Sep 2012 - 8:15
Message reputation : 0% (1 vote)
Hajde per hajr ju qoft ! por nuk pam asnje te deklarohet , kete qe e pam ne video ishin vetem fjalet e tij...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim J5zhxd
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

prej Sat 29 Sep 2012 - 11:35
nuk eshte cudi me popullin shqiptar ne fillim ishin te tere te krishtere me pas erdhi turku dhe ca me hir e ca me pahir i ktheu ca ne myslimane me pas erdhi enveri dhe i la pa fe tani ky tipi thote qe jane kthyer ca ne te krishtere cdo gje eshte e mundur me kete popull grrrr


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

prej Sat 29 Sep 2012 - 12:01
2,500 te pa fe tani thone se jane krishtere pasi duket me ne mode. Nga keta zero nuk di gjen me elementare nga feja.Besimi pa arsye eshte bestytni ose supersticion.Lajmi per mua eshte me shume spekulativ. Shqiptare hesapi te behemi nje me kopene te gjithe (pavaresisht fese) se mos prishim rreshtin ndryshe Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim 2585209286


Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

prej Sat 29 Sep 2012 - 12:43
Tash nuk jam tu kuptu une aduhet me besu ne Zot apo besimi ne besimtarë në Jezu Krisht,nuk e kam te qart se cili eshte Zoti tash Merzitur


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Palau në Tiranë, 2.300 shqiptarë ndërruan besim

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi