Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Video – lajm: Një mesazh prekës, kafshët, më njerëzorë se njerëzit! Empty Video – lajm: Një mesazh prekës, kafshët, më njerëzorë se njerëzit!

Fri 5 Oct 2012 - 2:33
Video – lajm: Një mesazh prekës, kafshët, më njerëzorë se njerëzit! Macja1-300x2254 Tetori, dita botërore e kafshëve
4 Tetori përkon me ditën ndërkombëtare të kafshëve. Zanafillën kjo ditë e ka që nga viti 1931, ku në një në një konventë të ekologistëve të asaj kohe, të mbledhur në Firence të Italisë u vendos që dita 4 Tetor, të ishte Dita ndërkombëtare e kafshëve. Kjo pasi kjo datë përkon me festën e Shën Franceskos (Giovanni Francesco di Bernardone), i cili ishte një adhurues i natyrës dhe mbrojtës i kafshëve.
Megjithatë kjo ditë sot ka marrë karakter global dhe festohet në të gjithë botën nga adhuruesit e kafshëve.
Kafshët nuk janë thjesht miqtë më të mirë të njeriut, por ndonjëherë prej tyre nxjerrim mësim, pasi na shprehin që ndjenjat e tyre janë shumë të thella.
Video e mëposhtme është filmuar në Turqi. Një mace rrugësh u godit nga një makinë dhe mbeti në mes të rrugës. Një tjetër mace që ishte me të u përpoq për shumë kohë me ankth e agoni që ta sillte në jetë… duke i bërë deri masazh kardiak. Ndiqni videon që alb-observer.com ju ofron… Fjalët janë të tepërta!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Video – lajm: Një mesazh prekës, kafshët, më njerëzorë se njerëzit! Empty Re: Video – lajm: Një mesazh prekës, kafshët, më njerëzorë se njerëzit!

Fri 5 Oct 2012 - 8:57
asht e vertete kafshet jan ma njerz se ne
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi