Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

0 - 0%
3 - 75%
1 - 25%
 
Totali i votave: 4
 
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sat 6 Oct 2012 - 23:17
Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Po apo Jo? Pse?
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sat 6 Oct 2012 - 23:31
Une ne fb kam vetem dy -tri vajza qe i kam nxenese por qe jane vajza te shkelqyera... Ndersa mendoj qe nuk duhen te jene miq as ne fb e as jashte shkolles... Duhet te dihet raporti- profesor-nxenes.. Por nuk duhen te jene miq ne fb per shume arsye : prof. mund te postoj foto me familjen ne fb e ata mund ti keqperdorin per nevojat e tyre, mund te bejne shaka me foto tua,, mund te te fusin ne probleme me familjen vetem si shenje hakmarrje,,, prandaj nuk duhet te jene miq....
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sat 6 Oct 2012 - 23:38
Un i kam pothuajse te gjithe ex profesorat e mij ne fb dhe i kasha edhe kur isha ne shkolle......pse jo? eshte nje menyr per te komunikuar me shume....un shpesh u shkruaja per tu kerkuar shpjegime ose kur mungoja per te ditur cfare kishin shpjeguar , cilat ishin detyrat etj
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sat 6 Oct 2012 - 23:43
Eshte gabim Reta kjo spjegimet ne shkolle behet edhe nqs mungon, une per vete nuk e preferoj jam ne gjendje te shkoj para ore te mbaje e nepermejt fb-s nuk u jap sqarime.. Nuk po te them vetem ty se une kam koleg te cilet kane ne fb te gjithe nxenesit per cdo informat... Por me larte e thash se pse nuk duhet te jene miq...
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sat 6 Oct 2012 - 23:56
Un nuk mendoj se eshte gabim Besa sepse nese arrin te kirhohet nje raport miqesie nxenes-profesore eshte dicka pozitive pasi ata dimostrojn e dine te respektojn secili rolet e tyre...edhe miqesia jasht shkolles per mua nuk eshte e gabuar,un e kam ruajtur me disa profesora, kam pasur dhe kam akoma numerat e disa profesorave.............e vertet qe ne shkolle kemi dy ruale te ndryshme por kur dalim nga shkolla duhet te dime te mbajm kete shoqeri duke pasur gjithmon parasysh se faktin qe jemi nxenes- profesor........
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sun 7 Oct 2012 - 0:00
Mendoj se prishet marredhenia profesor-nxenes keshtu...E them kete me shume per ne se sjemi bere njerez akoma,te dime te ruajme marredheniet me njeri tjetrin por kemi ate huqin e keq te nderhyme e flasim apo mos respketojme jeten e dikujt,qofte te profesorit/esh apo edhe te nxenesit..Ps ne shume raste nxenes e profesore mund te kapen e te permendin me ironi ngjarje apo ndodhi qe mund te kene fol apo te kene pare ne fb....

Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sun 7 Oct 2012 - 0:07
Po e vertet qe mund te ndodhi dhe si thua ti ana....edhe kan ndodhur gjera te tilla, por un per experiencen qe kam pasur nuk e shikoj si problem......
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sun 7 Oct 2012 - 8:47
varet ...ka nexese qe me nje mesuese lidhet shum dhe mun ta ken ne fb...por sme duket aq shum e drejte .....sepse vjen nji moment dhe te duket si mik si shok/shoqe dhe pastaj nuk din si te sillesh e kam provu vet qe ,me nji mesuse kena ken si shoqe dhe jo si mesuse e nxanese dhe ajo ishte e veshtire ne shkolle se sdishim si te silleshim ...sidomos kur me conte ne mesim
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sun 7 Oct 2012 - 15:45
ska pik sensi...te themi qe miqesit ua kerkojm per te be numer ne fb,dhe sepse jemi nje cik kurioz...sepse me nje mesus,qe si flet asnjher ske pse ti kerkosh miqesi...
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Sun 7 Oct 2012 - 16:19
As qe behet llaf edhe pse te dyja palet aq duan te shohin se cbejne me njeri - tjetrin dhe pastaj e perhapin ne gjithe shkollen ...........
Kemi qene ne shkolle dhe i dime ca gjera hahahah ................
Sponsored content

Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb? Empty Re: Nxenesit dhe Profesorat a duhet te jen miq ne fb?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi