Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

SHBA, Obama pranon dështimin në debatin televiziv me Romney Empty SHBA, Obama pranon dështimin në debatin televiziv me Romney

Thu 11 Oct 2012 - 15:44
UASHINGTON- Presidenti amerikan, Barack Obama pranoi dje se debati i parë televiziv me kandidatin republikan, Mit Romney, më 3 tetor ishte një dështim për atë, duke theksuar se bazat themelore për zgjedhjet e 6 nëntorit nuk kishin ndryshuar.
SHBA, Obama pranon dështimin në debatin televiziv me Romney 29ktkzq
"Ishte një mbrëmje e mirë për guvernatorin Romney. Ajo nuk ishte mbrëmja ime. Nuk është hera e parë që ndodh kjo'', deklaroi Obama për stacionin televiziv ABC, duke iu referuar takimit të organizuar në Denver, prej të cilit Romney fitoi pikë në sondazhe.

"Ajo që është më e rëndësishme, është se bazat themelore të kësaj gare nuk kanë ndryshuar'', theksoi presidenti demokrat në ikje, kampi i të cilit ka akuzuar kundërshtarin e tij se po iu fsheh amerikanëve qëndrimet e mëparshme, veçanërisht përsa i përket çështjeve shoqërore.

"Guvernatori Romney ka shkuar shumë larg për të fshehur qëndrimet e tij të vërteta'', theksoi Obama për
ABC-në.

/d.b
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi