Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën Empty Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën

Sun 28 Oct 2012 - 10:11
Ndodhet në Gargnano të Italisë në bregun e liqenit Garda, hoteli “Villa Feltrinelli” me 21 dhomat e saj, tani për disa vite ndodhet në krye të listës botërore si hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën.
Vila ofron strehim në një total prej njëzet e një apartamente, dhe secili prej tyre është i rregulluar ndryshe. Pavarësisht se cilin apartament që ju do ta zgjidhni, do të habiteni nga detajet luksoze që ka, njofton strugasot.
Qëllimi i hotelit është gjithë mysafirët të ndihen si në shtëpi, për këtë arsye nuk ka rregulla të rrepta. Ju mundeni të hani ushqim në cilën kohë që dëshironi, në çfarëdo këndi të dhomës, në dhomën e ngrënies, ose përreth liqenit.
Nga personeli i hotelit mund të kërkoni ndryshimin dhe rregullimin e dhomës sa herë të doni dhe në çdo kohë. Në fakt, në dispozicion keni personel të shumtë, udhëzues të hotelit, jahten e bukur të hotelit “La Contessa”, bodrumet e verës, dhe shumë gjëra të tjera.
Gjithashtu, vlen të përmendet ushqimin top, i përgatitur nga Stefano Baioko që përdor përbërësit organik dhe u ofron mysafirëve të tij specialitete të mira të kuzhinës italiane.
Në varësi të sezonit dhe zgjedhjen e apartamentit për të qëndruar në këtë hotel të mrekullueshme çmimet që variojnë janë 900-2500 euro për një natë qëndrimi.
Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën Hoteli-m%C3%AB-i-vog%C3%ABl-luksoz-1-e1350858185161
Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën Hoteli-m%C3%AB-i-vog%C3%ABl-luksoz-2-e1350858207577
Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën Hoteli-m%C3%AB-i-vog%C3%ABl-luksoz-5-e1350858275556
Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën Hoteli-m%C3%AB-i-vog%C3%ABl-luksoz-8-e1350858381733
Hoteli më i vogël luksoz në të gjithë botën Hoteli-m%C3%AB-i-vog%C3%ABl-luksoz-12-e1350858456364
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi