Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:19
Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Klasa

Nxënësit shqiptarë të Podgorcës shprehen se janë të terrorizuar kur kanë parë policinë të ndërhyjë në shkollë.

Prindërit e nxënësve kanë theksuar se kërkesa për të ardhur policia në shkollën “Goce Dellçev” ka qenë nga drejtoria e shkollës dhe inspektorati i arsimit, pasi që nxënësit ishin futur në ambientet e sallës së arsimtarëve për të ndjekur procesin mësimor për shkak të ngrohjes dhe dritave.

Prindërit kanë informuar se disa ditë me radhë, me urdhër të drejtorit të shkollës ishin fikur dritat dhe ngrohjen tërësisht në klasën ku nxënësit me mësim në gjuhën shqipe ndiqnin procesin mësimor. Ata kishin shkuar edhe në kompaninë elektroenergjetike EVN Strugë për të marrë informacione se përse në klasat e tyre nuk ka energji elektrike, por përgjigja e EVN ka qenë se “Nuk japin ata informacione të tilla”.

Nxënësit dhe mësuesja e tyre të irrituar nga këto injorime, nën shoqërimin e prindërve janë futur në sallën e arsimtarëve për të vijuar procesin mësimor. Por, ky vendim ka irrituar drejtorin e shkollës dhe inspektoratin e arsimit, të cilët kanë kërkuar ndërhyrjen e policisë.

“Ne jemi të shokuar dhe të terrorizuar nga kjo situatë, ku vjen edhe policia për të sqaruar hesapet, apo për të na bërë presion. Ne nuk heqim dorë, fëmijët tanë këtu do të mësojnë shqip në fshatin e tyre. Fëmijët tanë sërish do të kthehen në shkollë të hënën, dhe nëse nuk ka drita dhe ngrohje në klasat e tyre, ne do të futemi sërish në sallën e arsimtarëve”, theksoi një prind për INA.

Prindërit kanë apeluar për ndihmë nga institucionet ndërkombëtare, sidomos OSBE, por ndërhyrjen edhe të ambasadës së Shqipërisë.

Procesi mësimor në shkollën “Goce Dellçev” të fshatit Podgorcë zhvillohet vetëm në gjuhën maqedonase. Ky vendbanim i banuar me komunitet dominues torbeshë mysliman, maqedonas mysliman dhe turq, por edhe shqiptarë, tani në masë të madhe të deklaruar nuk ka siguruar procesin mësimor në gjuhën shqipe. Tre vitet e fundit, një grup prindërish kërkuan që nxënësit e tyre të mësojnë në shqip në shkollën e fshatit. Vendimi kishte pasuar edhe nga komuna e Strugës, mirëpo ishte injoruar nga Ministria e Arsimit, e cila vazhdon të jetë problemi i tërë situatës së krijuar.

Kjo ministri ka urdhëruar që nxënësit e këtyre paraleleve me mësim në gjuhën shqipe të vijojnë mësimin në shkollën “Murat Labënishti” në Llabunishtë, por prindërit dhe nxënësit janë këmbëngulës që të vijojnë procesin mësimor vetëm në shkollën e tyre të fshatit, e cila përmbush të gjitha kushtet.

Shkolla “Goce Dellçev” numëron rreth 350 nxënës, ndërsa mësimi në këtë shkollë të fshatit zhvillohet vetëm në gjuhën maqedonase. Tani për tani janë 27 nxënës nga klasa e parë e deri në të katërtën me mësim në gjuhën shqipe. Në klasën e parë këtë vit nga presionet e ndryshme, frikësimet etj, nga institucionet e ndryshme, janë penguar një numër i madh i nxënësve për mësim në gjuhën shqipe dhe janë regjistruar vetëm 4 nxënës, në klasën e parë-pohojnë prindërit e këtyre nxënësve.

\INA\Shekulli Online\E.Sh\


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:21
Silvana, dergoja Sali Berishes kete lajm...


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:26
Pse Luan Sali Bershes ? Edhe ne Maqedoni ka ne parlamanet shqiptare e ka minstra po jane te gjithe te kote me plotkuptimin e fjales ...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:43
BeSaa shkruajti:Pse Luan Sali Bershes ? Edhe ne Maqedoni ka ne parlamanet shqiptare e ka minstra po jane te gjithe te kote me plotkuptimin e fjales ...

Jam plotesishte dakort me pergjigjjen tende.
Ndersa per pyetjen qe me drejtove te them se pergjegjesine e ndergjegjesine me te madhe per Kombin Shqiptar e mban Udheheqesi i Shqiperise.

Ne Histori do thuhet si vertet "Ka faj Shqiperia qe nuk pati pergjegjesi e ndergjegjesi", po Shqiperia vetem se eshte Kombi Shqiptar, ku eshte Shqiperia sot?!

Sali Berisha i ka treguar trradhetite e tij, kot sa rron "ne politike"!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:47
Luan...e di se cmendoj e mos me ben qe te flas..e di pergjigjen time ti...ske cti besh gomarit dhe i bjer samarit...ashu vazhdo,ti dhe gjith ata qe e mendojn si ti...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:53
Silvana shkruajti:Luan...e di se cmendoj e mos me ben qe te flas..e di pergjigjen time ti...ske cti besh gomarit dhe i bjer samarit...ashu vazhdo,ti dhe gjith ata qe e mendojn si ti...

Jam vete i merzitur, s'te kerkova borxh!
Ti duhet te zgjohesh por s'te zgjon endrra e bukur, kujdes se vetem endrra e keqe ta ben ate zgjim!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 21:56
ska problem si do qe te jet endrra,e mir apo e keq,zgjimin e perjetoj un...mos e vrit menjen ti...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:00
Silvana shkruajti:ska problem si do qe te jet endrra,e mir apo e keq,zgjimin e perjetoj un...mos e vrit menjen ti...


Vdeksh se mbase nuk vdes!

Kesaj i thone vendi digjet e k***** krihet...
E more veshe pergjigjjen e samarit?!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:03
sja vlen te pergjigjem...e trego vet edukaten tate ti...komplimenti...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:08
Silvana shkruajti:sja vlen te pergjigjem...e trego vet edukaten tate ti...komplimenti...

Po edhe ti edukaten tende tregon se nje here te kane pjelle!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:09
Kujdes fjalorin Ju te dy !!!Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:11
besa...tani ne lutem.tek ajo qe kam shkrujt un gjej nje fjal qe smund te perdoret...mos me fut ne te njejtin thes...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:12
BeSaa shkruajti:Kujdes fjalorin Ju te dy !!!

Po cfare fjalori moj moter, shpjegova si e Silvana s'kupton fjale!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:13
Silvana shkruajti:besa...tani ne lutem.tek ajo qe kam shkrujt un gjej nje fjal qe smund te perdoret...mos me fut ne te njejtin thes...

S'mund te perdoret "budallalleku" zonjush...


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:15
Amon ore aq nuk mund te gjeni nje gjuhe te perbashket po vetem te kapeni me fjale, respektoni temen dhe mos e beni chit-chat.. Nese keni dicka te sqaroni mundeni ne mp, jo ketu... Eshte tem diskutimi jo te kapeni me fjale...

Silvana ti fillove e para.. Secili ka mendimin e vete dhe duhet respektuar... Ndera Luani nuk permbahet dot !!!Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:18
BeSaa shkruajti:Amon ore aq nuk mund te gjeni nje gjuhe te perbashket po vetem te kapeni me fjale, respektoni temen dhe mos e beni chit-chat.. Nese keni dicka te sqaroni mundeni ne mp, jo ketu... Eshte tem diskutimi jo te kapeni me fjale...

Silvana ti fillove e para.. Secili ka mendimin e vete dhe duhet respektuar... Ndera Luani nuk permbahet dot !!!

Faleminderit.


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:19
e ke shum gabim besa....se fillova un,lexoj mir komentet...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:22
Ti fillove diskutimin e para Silvana dhe ju drejtove Luanin tani une di me duket te lexoj, beni cfare te doni por mos u kapni per hic gjera.. Se ata prap se prap qendrojne ne vendin e tyre pavaresishte diskutimit qe bejme ne per qeveritaret.. Dikujt i pelqen,dikujt nuk i pelqen...
Nuk e ka menden te ndryshoj Sali Berisha pse nuk e dojne shumica e shqiptareve apo e kundera....Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:23
Luan_Valikardi shkruajti:Silvana, dergoja Sali Berishes kete lajm...
un e par...ky qe komenti i par besa...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:26
Me fal tani Silvana se as qe paskam pare qe ka shenuar emrin tend.. Kerkoj falje vertet tani ....
Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:28
Silvana shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Silvana, dergoja Sali Berishes kete lajm...
un e par...ky qe komenti i par besa...

Ky "komenti i pare" te eshte drejtuar njerezisht e me te drejte si dhe vete kam shpjeguar me pas.
Qetesohu!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:31
BeSaa shkruajti:Me fal tani Silvana se as qe paskam pare qe ka shenuar emrin tend.. Kerkoj falje vertet tani ....

mos e vrit menjen se ske faj ti..me fal ,se u nxeha nje cik prandaj...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë Image
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:31
Luan mjafte me mos e tepro.. Pse i versulesh ne cdo koment qe bene ?

Respekto te pakten eshte femer...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:33
BeSaa shkruajti:Me fal tani Silvana se as qe paskam pare qe ka shenuar emrin tend.. Kerkoj falje vertet tani ....


Nuk eshte per falje, gjithsesi po nderhyj te kjo pergjigjje per te kuptuar rendesine qe i drejtova...
Lajmi qe mban kjo teme eshte me se urgjent per Saliun e dashur Silvane, te dashur anetare e mbare Shqiptaria qe mere fryme!
Nuk shkon me Saliu te qeshe e Shqiptari te qaje!
Me pak fjale, te meret pergjegjesia ku duhet e si duhet.
Qarte?!


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

prej Sat 3 Nov 2012 - 22:36
BeSaa shkruajti:Luan mjafte me mos e tepro.. Pse i versulesh ne cdo koment qe bene ?

Respekto te pakten eshte femer...


Po dhe une mo jam zemer po s'me beson kush duket!

Kuptimi e mban mirekuptimin.


Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Strugë, drejtoria e shkollës urdhëron fikjen e dritave dhe ngrohjes për nxënësit shqiptarë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi