Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Daçiç: Policët serb, roje të kishave në Kosovë Empty Daçiç: Policët serb, roje të kishave në Kosovë

Thu 8 Nov 2012 - 12:21
Daçiç: Policët serb, roje të kishave në Kosovë Kishat_ortodokse_ne_kosove

Beograd – Mediet serbe shkruajnë se në takimin e mbrëmshëm Daçiq –Thaçi janë shqyrtuar detaje të marrëveshjeve në fuqi, për përmirësimin e kushteve jetësore për të gjithë në Kosovë dhe për transparencë të funksioneve të cilat i Serbia i paguan për serbët në Kosovë.
Sipas njohurive të “Blicit”, do të insistohet që qarkullimi i parasë të bëhet më mënyrë të rregullt për të evituar keqpërdorimet , pasi që deri më tash individë, por edhe institucione kanë marrë nga dy buxhetet, edhe nga Beogradi e edhe nga Prishtina. Daçiq dhe Thaçi janë marrë vesh edhe për “prani më të dukshme të EULEX-it në terren”
- I thash se nuk duhet t’i lëmë fëmijët tanë për të luftuar, ka thënë kryeministri serb.
Daçiq ka shtuar se Thaçi i ka premtuar se do të formohet një njësi e Policisë së Kosovës, e përbërë me shumicë nga serbët, për të mbrojtur, siç ka thënë ai, manastiret serbe dhe trashëgiminë tjetër kulturore.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Daçiç: Policët serb, roje të kishave në Kosovë Empty Re: Daçiç: Policët serb, roje të kishave në Kosovë

Fri 9 Nov 2012 - 19:46
Ata duan te formojne krim te organizuar, keta flene gjum ne b***!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi