Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Empty Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto)

Sun 11 Nov 2012 - 0:23
Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Hillaryclinton4
Ishte një vajzë e re me ëndrra të shumta për të ardhmen e saj,ku pjesa më e madhe e tyre u realizuan me kalimin e viteve.

E ndërsa Hillary Clinton feston 65-vjetorin, një revistë ka publikuar fotografitë bardh e zi të pabotuara më parë.

Këto fotografi janë realizuar nga Lee Balterman në Park Ridge, në Illionis, në vitin 1969, ku Hillary Clinton është 22-vjeç, e sapodiplomuar për shkenca politike, në kolegjin ”Wellesley”.

Në kohën e sotme, 43 vjet më vonë,Clinton ka krijuar një karrierë të pasur politike dhe angazhohet për promovimin e figures së gruas amerikane,dhe jo vetëm.

Në vitin 1973, ajo hyri në karrierën ligjore dhe më vonë shkoi në Arkansas ku në vitin 1975 u martua me Bill Clinton.
Nga kjo martesë në 27 shkurt 1980 lindi vajza e tyre Chelsea Clinton.



Në vitin 1993, u bë zonja e Parë e Amerikës, vit në të cilin hyri në Shtëpinë e Bardhë,si bashkëshortja e presidentit të 42-të amerikan,Bill Clinton./Indeksonline/.

Shikoni fotot:

Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Hillacy5Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Hillary6Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Hillary7Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Hillaryclinton2Hillary Clinton 22 vjec, foto te papublikuara me pare (10 foto) Hillaryclinton3
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi