Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare

prej Tue 20 Nov 2012 - 15:32
Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare Pasaportaaa-300x173
Shteti grek arrin deri në ekstremitet duke e lënë një vogëlushe të pa pagëzuar me emër. Miklovan Shehu (i vetëpagëzuar në Greqi me këtë emër), më saktë Gëzim Shehu, tre vite më parë është gëzuar në jetë me fëmijën e parë, që ka dashur ta pagëzojë me emrin e nënës së tij të ndjerë.

Ai vetë në Greqi është detyruar të mbajë emër ortodoks, por të bijës ka dëshiruar t’i vendosë emrin mysliman të gjyshes, Fatime, Fatma, ndërkohë që ky emër nuk është lejuar.

Gëzimi ka pohuar për gazetën Shqip se autoritetet greke e kanë regjistruar fëmijën me të gjitha të dhënat, por pa emër, sikundërse pas lindjes, në rast se fëmijës nuk i ke vendosur emrin, shënohet Bebi dhe kështu ka ndodhur.

Për të regjistruar fëmijën dhe për ta pajisur me certifikatë, më pas me pasaportë biometrike, Gëzimi ka nisur bashkëshorten së bashku me vogëlushen dhe dokumentacionin e nevojshëm, të firmosur nga shteti grek.

Por fëmija nuk mund të regjistrohej pasi në certifikatën e lëshuar nga autoritetet greke fëmija nuk kishte emër.

Pas tre vitesh, i ati i vajzës pohon se arrin të zgjidhë problemin me vajzën, duke e regjistruar me emrin Bebi.

Gëzimi i bën apel shtetit shqiptar të tregojë më shumë kujdes për emigrantët, pasi dhe ata janë pjesë e këtij vendi.gazetatema.net


Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare

prej Tue 20 Nov 2012 - 17:26
me duket cudi...se na e rregjistrum mesen qe lini dhe me emnin Fatmira nuk na than gja e rregjistrun normal


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare N
Istogali
Istogali
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1173
<b>Hobi</b> Hobi : Futbollii
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Istog
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/11/2011

default Re: Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare

prej Tue 20 Nov 2012 - 17:55
Racistat e m...


Askush nuk mund te kaloj mbi kurrizin tend,nese ti nuk i perkulesh!
https://www.facebook.com/KombetarjaShqiptareNeFutboll<<<
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare

prej Tue 20 Nov 2012 - 18:01
te me vesh para syve nje grek dhe nje ujk
ujkun e fal grkun e vras


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Sponsored content

default Re: Shteti grek i refuzon emrin mysliman bebes shqiptare

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi