Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Sizmologu grek jep alarmin: “Shteti të marrë masa për qytetarët, Greqia do të goditet nga një tërmet

prej Sun 7 Jul 2013 - 19:48
Sizmologu grek jep alarmin: “Shteti të marrë masa për qytetarët, Greqia do të goditet nga një tërmet Thumb_250x150Sizmologu i njohur dhe njëkohësisht profesor në Universitetin e Patras, Akis Tselentis parashikoi se në vitin 2013, Greqia do të... goditet nga një tërmet i fortë!

Duke folur në “Earthquake-now” dhe në vazhdën e tërmeteve të orëve të fundit që kanë tronditur Greqinë, ku dy prej të cilëve me madhësi 5 Rihter, ka vërejtur se, ndonëse ato ishin të pavarur nga njëri-tjetri, por paralajmëroi se në vitin 2013 sipas mendimit të tij do të ketë një tërmet shumë të fuqishëm në vend, për shkak të akumulimit të madh të energjisë.

Kështu nën vazhdën e parashikimeve të tij, z. Tselentis i bëri sërish thirrje shtetit grek që të marri masat e duhura, me qëllim që qytetarët të aplikojnë masa mbrojtëse sizmike në shtëpitë e tyre./alb-observer.com/


Sizmologu grek jep alarmin: “Shteti të marrë masa për qytetarët, Greqia do të goditet nga një tërmet Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi