Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Guvernatore e Përgjithshme e Australisë, Quentin Bryce uron shqipetaret ! Empty Guvernatore e Përgjithshme e Australisë, Quentin Bryce uron shqipetaret !

Wed 28 Nov 2012 - 11:07
Guvernatore e Përgjithshme e Australisë, Quentin Bryce uron shqipetaret ! 481855_536605599684199_1798925938_n

Guvernatore e Përgjithshme e Australisë, Quentin Bryce: “Kam kënaqësinë t’ju përcjell Juve, qeverisë dhe popullit shqiptar, urimet më të ngrohta, duke ju uruar 100-Vjetorin e Pavarësisë. Viti i kaluar ka qenë me shumë progrese në forcimin e marredhënieve tona. Komuniteti shqiptar i Australisë ka mbështetur këtë agjendë. Isha veçanërisht e gëzuar për vizitën në gusht të Ministrit të Jashtëm Panariti në Australi dhe Sekretarit të Parlamentit Australian Marles në Shqipëri në prill. Tashmë ne jemi duke zgjeruar marrëdhëniet tona në investime, turizëm, etj. Qeveria asutraliane beson se sfidat globale si klima, zhvillimi ndërkombëtar dhe çarmatimi kërkojnë zgjidhje të gjera. Kombet e Bashkuara, si institucione multilaterale sigurojnë mënyrat më të mira për zgjidhjet e duhura. Me këtë rast shpreh dhe besimin tim se marrëdhëniet miqësore midis dyvendeve tona do të vazhdojnë të forcohen në vitin tjetër.”
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi