Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default S’mund ta imagjinoni se si u bë i pasur ky i “çmendur” që e konsideronin të gjithë

prej Thu 20 Dec 2012 - 13:25
S’mund ta imagjinoni se si u bë i pasur ky i “çmendur” që e konsideronin të gjithë Jason-300x225Të shumtë ishin ata të cilët e konsideronin si të “çmendur” Jason Sadler…!
Por vetë Jason u bë i famshëm dhe i pasur njëkohësisht, për vetë mënyrën e tij abstrakte me të cilën ai “preku” marketingun.
Në vitin 2009, ideoi idenë e “ndritur”: të vishte bluza, në të cilat do të reklamoheshin biznese të ndryshme. Kështu, pa humbur kohë krijoj kompaninë I wear zour shirt, nëpërmjet së cilës çdo kush mund të “marrë me qira” shërbimet trupore të Jason.


30-vjeçari Jason, qarkullon gjithandej me bluzat që ka stamposur logon e kompanive që reklamon dhe në vijim publikon në internete videot humoristike, si në Twitter, Facebook dhe YouTube, ku aty ai ka me mijëra fans dhe ndjekës… followers.
Për një kohë shumë të shkurtër, ndërsa e konsideronin si të “çmendur”, Jason-it ju desh të punësoj dhe katër djelmosha të rinj, të cilët funksionojnë si reklamë e “gjallë”. Para pak javësh, Jason u rishfaq në media, pasi vendosi të shesë markën e tij.
Kështu, pa humbur kohë krijoi sajtin e tij www. buymylastname.com dhe filloi të marrë oferta. Përfundimisht, ofertuesi, i dha atij 45.000 dollarë dhe së shpejti Jason do të marrë nofkën Headsets.com.
Vetë Jason deklaroi se për të e gjithë kjo tentativë, ishte një “çmenduri”, një peripeci e marrë, por fitimprurëse, pasi që nga 1 janari 2013, ai do të firmos me emrin e tij të ri!/alb-observer.com/


S’mund ta imagjinoni se si u bë i pasur ky i “çmendur” që e konsideronin të gjithë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: S’mund ta imagjinoni se si u bë i pasur ky i “çmendur” që e konsideronin të gjithë

prej Thu 20 Dec 2012 - 13:48
jo rralle,disa perpjekje per gjera te medha i quajne cmenduri
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi