Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë Empty CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë

Fri 21 Dec 2012 - 14:53
Bosnja dhe Hercegovina dhe Kosova gjenden mes 20 vendeve më të varfëra në botë, sipas të dhënave të CIA-s, raporton Shqipmedia.
Bosnja në këtë listë gjendet në vendin e 17 derisa Kosova në vendin e nëntë. Në vend të parë është Zimbabve me një indeks prej 100,6 përqind. Në Zimbabve papunësia është reth 95% derisa inflacioni është 5.6 përqind. Në vend të dytë është Liberia, ku papunësia sillet reth 85% me një inflacion prej 10 përqind. Në vend të tretë radhitet Burkina Faso, në të katërtin Turkmenistani. Në listë gjenden edhe Xhbuti, Nambija, Jemen, Nepal, Bjellorusia, Lesoto, Senegali, Kenija, Haiti, Ishujt Marshall dhe Svazilanda. Tre vendet e fundit i plotësojnë Palestina, Afganistani dhe Irani./Shqipmedia
Jerenim
Jerenim
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 201
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : As vet nuk e di!!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2012
http://studentet.info

CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë Empty Re: CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë

Fri 21 Dec 2012 - 15:12
Nuk e besoj se eshte evertet..
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë Empty Re: CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë

Fri 21 Dec 2012 - 15:50
besoje lirisht
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë Empty Re: CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë

Fri 21 Dec 2012 - 16:18
dhe une se besoj fare, thuhet qe kosova eshte edhe me e pasur se shqiperia
Sponsored content

CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë Empty Re: CIA: Kosova ndër 20 vendet më të varfëra në botë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi