Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Rekordi Guinness: Kjo është shtëpia më e ndriçuar në botë!  Empty Rekordi Guinness: Kjo është shtëpia më e ndriçuar në botë!

Tue 25 Dec 2012 - 14:22
Shtëpia e familjes Richards mban titullin e shtëpisë më të ndriçuar në botë me rastin e festave të fundvitit. Kjo shtëpi mban plot 331.038 llamba ndriçuese duke thyer rekordin Guinness.
Shtëpia ndodhet në Canberra të Australisë dhe i zoti i saj, David Richards ka punuar plot katër vjet për të mbajtur rekordin Guinness.

Ai tha se të gjithë paratë që u mblodhën nga vizitorët që kishin dëshirë të vizitonin shtëpinë e tij, shkuan për bamirësi në organizatën “Sids and Kids”. Madje ai u shpreh se e kishte për detyrë, pasi kjo organizatë e kishte ndihmuar në një moment të vështirë të familjes së tij.

Më poshtë do të gjeni dy video ku duket shtëpia e tij e ndriçuar. /alb-observer.com/
Rekordi Guinness: Kjo është shtëpia më e ndriçuar në botë!  Foto22


FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

Rekordi Guinness: Kjo është shtëpia më e ndriçuar në botë!  Empty Re: Rekordi Guinness: Kjo është shtëpia më e ndriçuar në botë!

Tue 25 Dec 2012 - 14:31
woow sa e bukur
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi