Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Horoskopi Mujor .....ketu

prej Mon 2 Jul 2012 - 9:37
Dashi Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 309388_465036776842689_415075190_n

Gjate ketij muaji nuk do ndiheni ne asnje moment vetem. Partneri do jete ne anen tuaj dhe do kujdeset per ju ne cdo moment. Do e ndihmoni ate edhe per nje vendim te rendesishem profesional qe duhet te mare. Beqaret nuk do jene me shume fat. Edhe pse do kene takime te shumta asnjera nuk do i beje te ndihen mire. Shendeti nuk do jete aspak problematik madje do jeni edhe plot force dhe energji. merruni pak me shume me ndonje aktivitet sportiv. Fianncat nuk do jene ne gjendjen me te mire. Mos shpenzoni shume per pushimet sepse kur te ktheheni do ngeleni me xhepat bosh. Ne pune do perballeni me goxha veshtiresi. Nese keni per te marre vedime pse per te bere zgjedhje shmangni datet 11, 15, 24 dhe 26. Reflektoni mire para se te flisni qe mos merrni shume kritika.

Demi Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 531723_465037020175998_370845044_n

Ndryshe nga muaji i kaluar, ne korrik marredhenia me partnerin do jete me e ngrohte dhe do perjetoni emocione te medha. Shtoni vetem pak me shume komunikimin dhe tregohuni tolerante. Beqaret do merren me shume me familjaret dhe me miqte dhe nuk do i pranojne ftesat qe do iu behen. Gjeni pak kohe sepse mund te vije edhe dashuria qe aq shume e keni pritur. Me shendetin duhet te beni kujdes. Mos konsumoni cdo gje qe te gjeni para sepse edhe mund te helmoheni. Ruani edhe nje ekuiliber nese nuk doni te shendosheni. Clodhuni sa me shume. Edhe pse financat nuk do jene shume te stabilizuara ju perseri do beni ndonje shpenzim. Puna na pergjithesi do shkoje mire dhe nuk do keni per cfare te stresoheni. Mund te merrni edhe propozimin qe kishit pritur.

Binjaket Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 376565_465037223509311_1141053992_n

Muaji i mire per ju binjake. Beqaret do jene ata qe do kene me shume fat, Do shkelqeni dhe seksi tjeter do e kete te veshtire t’iu beje balle. Do keni mundesi me shumice qe te zgjidhni personin e duhur. Beqaret nuk duhet te tregohen arrogante dhe te mendojne se jane shume me lart se partneri. Do e lendonit shume ate dhe nuk do ndiheshit as vete mire. Shendeti do jete i shkelqyer dhe ju do jeni ne forme. E vetmja keshille eshte te mos i shfrytezoni kot se koti ato energji qe keni. Behuni gati per nje periudhe te favorshme edhe ne planin financiar. Me ne fund do blini ato qe kishit menduar. Ne pune do keni arritje me te medha dhe te gjithe do i kthejne syte tek ju. Do jeni objektive dhe karizmatike. Mos harroni te falenderoni miqte qe iu ndihmuan te arrini ketu ku jeni.

Gaforrja Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 409628_465037373509296_338205708_n
Gjate muajit korrik do tregoheni me te hapur me partnerin tuaj dhe me te disaponueshem. Do komunikoni mjaft dhe do e keni me te lehte per t’iu gjetur zgjidhje problemeve qe do iu dalin para. Beqaret duhet t’i shprehin simpatite dhe te mos kerkojne personin ideal. Cdo njeri ka te meta. Takime do keni me shumice.Persa i perket shendetit do jeni ne forme te mire, por gjithsesi mos e teproni me asgje. Mos beni nje jete sedentare dhe levizni sa me shume qe te mundni. Situata jo shume e mire financiare nuk do iu lejoje te realizoni pushimet qe keni dashur. Keshtu ndodh kur shpenzoni pa u menduar. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe me imagjinate te zhvilluar. Nese shefat iu kerkojne te beni dicka qe nuk e beni dot tregohuni diplomate dhe gjeni menyren e duhur per t’ua thene.

Luani Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 426864_465037466842620_537771998_n
Gjate ketij muaji do ndiheni me te sigurte ne vetvete per ate qe doni. Ne lidhjen qe keni do jeni mbreter te komunikimit dhe te fjaleve te bukura. Mundohuni vetem mos e lendoni partnerin duke i vene ne dukje disa te meta. Beqaret duhet te tregohen me te hapur dhe me te thjeshte. Ofrojuni mundesine atyre qe duan t’iu njohin. Flaka e pasionit mund te ndizet shume shpejt. Shendeti do jete kryesisht i mire por lodhja do te ndihet here pas here. Clodhuni dhe hani ne menyre te shendetshme. Financat do jene paksa te paendrueshme, por familjaret nuk do iu lene te ngeleni pa lerke. Ne pune do jete nje muaj super i ngarkuar dhe ju nuk do dini cfare te beni me pare. Organizojuni mire Dhe beni cdo gje hap pas hapi. Mos u tregoni te pangopur sepse do gaboni.

Virgjeresha Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 539725_465037583509275_771072470_n
Me ne fund ata qe jane ne cift do jetojne ne nje ambient harmonik. Bashkepunimi me partnerin do jete i madh dhe do flisni qetesisht per gjithcka. Beqaret duhet te perfitojne sa me shume nga mundesite qe do iu jepen. Lereni veten te lire dhe beni ato qe ndjeni pa menduar se cfare do thone te tjeret. Shendeti do jete i qendrueshem Dilni sa me shume ne ajer te paster dhe nuk do keni as probleme me frymemarrjen ne keto dite te nxehta. Financat do jene paksa problematike. Mundohuni te mos shpenzoni pa menduar sepse do perballeni me probleme te medha. Ne pune do jeni dinamike dhe entuziaste por ndryshe nga qershori do keni mbi krye me shume pergjesgjesi, Nisini gjerat dalngadale dhe pa u nxituar. Qetesia eshte zgjedhja me e mire.

Peshorja Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 556037_465037723509261_495636224_n
Ne planin sentimental nuk do perballeni me asnje problem gjate ketij muaji. Do bashkebisedoni per cdongje me qetesi dhe do hiqni dore nga kritikat. Beqaret duhet te tregohen me te shoqerueshem ne menyre qe te kene takime te shumta. Pritet te nisni nje lidhje interesante dhe te mbushur me surpriza. Shendeti do jete i mire. Gjithsesi per te qene keshtu gjate gjithe periudhes duhet te beni kujdes me cdo ushqim qe do konsumoni, e sidomos me gatimet neper fast-foode. Financat do jene goxha te qendrueshme. Mos shpenzoni kuturu sepse keni perpara pushimet dhe do iu duhen leket. Ne pune do jeni me te sigurte ne vetvete dhe me dinamike. Nese e doni vertet nje gje dhe mundoheni shume do e arrini. Edhe me koleget situata do jete me e qete.

Akrepi Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 523982_465037840175916_76205704_n
Dashuria do marre nje rendesi edhe me te madhe per ju gjate ketij muaji. Edhe pse do jete nje periudhe e qete dhe pa shume pasion do ia kaloni me se miri. Midis jush do kete mirekuptim dhe bashkepunim. Beqaret do bejne takime me shumice dhe do kene shume pretendonte por tek asnjeri nuk do gjejne dot ato qe kane enderruar. Mos e ngaterroni kenaqesine e momentit me dashurine. Do keni tendence te kontrolloni cdo gje ne jeten tuaj dhe kjo do ua shtoje stresin. Kujdes sepse mund te lindin probleme te medha shendetesore. Ne pune mendohuni mire me cdo hap qe do hidhni sepse situata do jete delikate. Rritmi ne pune do te ngadalesohet, pak nga vapa dhe pak nga periudha e pushimeve. Gjithsesi nga mesi i muajit do filloni nje projekt te ri dhe mjaft ambicioz.

Shigjetari Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 600403_465037950175905_1950100624_n
Do jeni shume te ndjeshem gjate ketij muaji dhe per cdo problem apo gezim te madhe do te qani. Tregohuni pak me tolerante me te dashurin e zemres suaj ne menyre qe te mos keni as konflikte apo debate. Degjojini me kujdes cdo gje qe do iu thote. Beqaret duhet te perfitojne sa me shume kete muaj per t’u njohur me persona te rinj. Me te favorizuar do jene ata qe do shkojne me pushime dhe qe nuk kane frike te tentojne gjera te reja. Shendeti nuk do jete dhe shume i qendrueshem. Tregohuni me optimiste dhe mundohuni t’i merrni gjerat me lehte. Me financat duhet me shume maturi dhe kujdes. Ne pune nuk do e keni aspak te thjeshte te perqendriheni. Do keni me shume ngarkese nese nuk keni ikur me pushime sepse zyrat do te boshatisen.

Bricjapi Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 428529_465038090175891_1973159496_n
Marredhenia juaj ne cift do te ndiqet gjate gjithe muajit nga dyshimet dhe pavendosmeria. Do keni shume pikepyetje ne koken tuaj te cilave do e keni te veshtire t’iu gjeni zgjidhje. Mos e humbisni per asnje moment komunikimin me te dashurin e zemres. Ju beqare duhet t’iu jepni fund lojerave prej femije dhe duhet t’i merrni gjerat me seriozisht. Mos luani me zjarrin sepse do te digjeni. Shendeti do kete disa shqetesime te cilat do vijne si pasoje e ankthit dhe stresit. Beni kujdes dhe clodhuni here pas here. Kujdes me faturat e telefonit apo internetit. Situata financiare do jete paksa dekikate gjate korrikut. Energjia dhe vullneti ne pune nuk do iu mungoje. Beni vetem kujdes mos angazhoheni ne projekte shume te medha te cilat nuk do mund t’i realizoni dot.

Ujori Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 380650_465038210175879_751805821_n
Gjate gjithe korrikut do jete e kendshme te flasesh me ju sepse nuk do iu mungojne idete. Ne lidhjen qe keni duhet te thoni me ze te larte cdo gje qe mendoni dhe qe ndjeni. Edhe pse mund te kete ndonje konflikt te vogel do kaloje pa shkaktuar ndonje problem te madh. Nese ju beqare jeni me pushime mund te keni edhe takimin qe keni enderruar gjithmone. Pergatituni per emocione te forta. Tregohuni sa me te thjeshte. Shendeti nuk do jete problematik dhe do keni energji, por keshilla e yjeve eshte te beni pak me shume kujdes me higjenen. Financat nuk do perbejne asnje problem. Ne pune do tregoheni me te vendosur dhe me te pergjegjeshem per cdo hap qe do hidhni. Ne 15 ditet e para do lodheni pak me shume ndersa me vone situata do jete me e qete.

Peshqit Korrik 2012
Horoskopi Mujor .....ketu 399472_465038330175867_1614259770_n
Gjate muajit Korrik duhet te tregoheni me ta matur dhe me diplomate ne cdo fushe. Nese jeni ne cift duhet te merreni me shume me lidhjen tuaj dhe te tregoheni me te organizuar. Beqaret do jene shume te zene me pune dhe nuk do i kushtojne rendesine e duhur dashurise. Gjithsesi per disa mund te kete edhe surpriza te kendshme. Pergatituni! Gjendja shendetesore do jete e mire dhe nuk do keni as problemin me te vogel. Pini vetem sa me shume lengje dhe hani fruta e perime. Ato do iu japin edhe me shume energji. Me financat do benit mire te merreshit me teper. Situata do jete paksa delikate. Ne jeten profesionale do keni disa debate me nje koleg. Mundohuni te ruani gjakftohtesine qe zenkat te mos ndikojne ne performance. Shefat do kene besim tek ju dhe do iu japin me shume pergjegjesi.


Edituar për herë të fundit nga Shkodrania në Wed 23 Jan 2013 - 10:39, edituar 2 herë gjithsej


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Mon 2 Jul 2012 - 9:44
Dashi Korrik 2012
Gjate ketij muaji nuk do ndiheni ne asnje moment vetem. Partneri do jete ne anen tuaj dhe do kujdeset per ju ne cdo moment. Do e ndihmoni ate edhe per nje vendim te rendesishem profesional qe duhet te mare. Beqaret nuk do jene me shume fat. Edhe pse do kene takime te shumta asnjera nuk do i beje te ndihen mire. Shendeti nuk do jete aspak problematik madje do jeni edhe plot force dhe energji. merruni pak me shume me ndonje aktivitet sportiv. Fianncat nuk do jene ne gjendjen me te mire. Mos shpenzoni shume per pushimet sepse kur te ktheheni do ngeleni me xhepat bosh. Ne pune do perballeni me goxha veshtiresi. Nese keni per te marre vedime pse per te bere zgjedhje shmangni datet 11, 15, 24 dhe 26. Reflektoni mire para se te flisni qe mos merrni shume kritika.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Oroskopi Mujor

prej Fri 19 Oct 2012 - 15:59
Oroskopi mujor Tetor 2012

Dashi
Jeta sentimentale do shkoje me se miri gjate ketij muaji. Harmonia do te mbreteroje gjate gjithe kohes. Ju dhe partneri do jeni si nje ekip i forte qe mund t’i beje balle cdo pengese. Karakteri i eger dhe pavendosmeria nuk do jete ne favorine beqareve. Keshilla e yjeve eshte te beni leshime nese doni ta beni per vete personin qe iu pelqen. Shendeti nuk do jete problematik por gjithsesi edhe shume te qete nuk do jeni. Mund te keni dhimbje shpine apo kockash. Konsultohuni me ndonje mjek sa me pare. Ne planin financiar do tregoheni te vendosur per ta permiresuar situaten dhe me pak sakrifica do ia dilni mbane. Investimet e medha i lini per me vone. Ne pune mos kerkoni te impononi mendimet tuaja dhe tregohuni me te hapur ndaj ndryshimeve. Pritet nje muaj i suksesshem.

Demi
Gjate ketij muaji duhet te beni shume kujdes me sjelljen. Mos beni cdo gje sipas mendjes suaj duke mos e pyetur fare ate qe keni ne krah. Nga ana tjeter degjojini me kudjes keshillat qe ai do iu jape sepse gjithcka e ben nga dashuria qe ka per ju. Tregohuni pak me tolerante. Per sa iu perket beqareve, ata nuk do e gjejne as kete muaj personin qe po kerkojne. Mundohuni te dilnin me shpesh me miqte qe te mos ndiheni vetem. Shendeti do filloje te permiresohet ndjeshem. Do i rifitoni energjite dhe do jeni me dinamike. Ne planin financiar duhet te hidhni cdo hap me maturi. Edhe pse financat do jene pergjithesisht te qendrueshme nuk duhet te shpenzoni pa mase. Ne pune do jete nje muaj impenjativ dhe i lodhshem. Mos e leshoni veten sepse mund t’ia dilni mbane me pak perpjekje.

Binjaket
Ne javen e pare te muajit cdo gje do shkoje mire ne lidhjen tuaj, por me vone situata do ndryshoje. Komunikimi do filloje te shuhet dhe nuk do kuptoheni mire me partnerin. Kujdes, mos merrni as vendime te rendesishme pa qene te sigurt. Beqaret do jene shume perzgjedhes dhe pavaresisht mundesive te shumta qe do iu jepen nuk do e gjejne dot ate qe kane enderruar. Ndryshoni sa pa qene vone. Shendeti nuk do kete as problemin me te vogel gjate ketij muaji. Gjithsesi mire eshte te beni pak kujdes me ndryshimet e motit dhe te temperaturave. Financat do jene goxha te qendrueshme. Pak maturi dhe gjerat do shkojne me se miri. Jeta profesionale do iu sjelle kenaqesi pa fund. Do arrini atje ku keni dashur gjithmone dhe do perfitoni mjaft nga kjo. Pergatituni te merrni dhe lavderime.

Gaforrja
Jeta sentimenle do shkoje mire gjate ketij muaji. Komunikimi ne cift do shtohet. Duke filluar qe kete periudhe do i mendoni gjerat ndryshe dhe do tregoheni me te hapur me partnerin. Edhe ata qe kane pasur zenka dhe debate do jene me te qete. Java e fundit do jete me e bukura nga te gjitha. Beqaret do kene takime interesante dhe premtuese. Dikush do iu beje per vete qe me shikimin pare. Shendeti do jete paksa delikat. Ata qe kane probleme me ritmin kardiak apo tensionin duhet te bejne me teper kujdes. Mos e teproni aspak me lodhjen. Ne planin financiar ditet e para te muajit do jene me te veshtirat. Po i kaluat ato sfida situata do filloje te permiresohet ndjeshem. Ne pune yjet keshillojne te mos nxitoheni. Merrini gjerat shtruar qe te mos pengoheni. Gjithsesi do e keni te lehte te arrini atje ku doni.

Luani
Kete muaj lidhja juaj me partenrin do jete paksa e tensionuar. Mos mendoni se keni gjitmone te drejte sepse ky do jete gabimi me i madh. Cmojani sakrificat partnerit tuaj, mos ia hidhni poshte. Mos merrni as vendime te rendesishme pa qene te sigurt dhe pa e degjuar ate qe keni ne krah. Beqaret edhe pse do kene takime duhet te reflektojne mire per ato qe duan ne te vertete. Mos krijoni kot nje lidhje vetem per te pasur dike ne krah, ky do ishte nje gabim. Nese nuk tregoni kujdesine duhur per shendetin do perballeni me surpriza te pakendshme. Kujdes! Planetet keshillojne shume maturi me shpenzimet. Situata nuk do jete e pershtatshme qe ju te shpenzoni pa u menduar. Edhe en pune duhet t’i merrni gejrat me shtruar dhe te mendoni deri ne detajin me te vogel. Vetem keshtu do shmangni gabimet.

Virgjeresha
Duke kerkuar te kontrolloni partnerin tuaj do i kaloni limitet dhe do keni probleme me te. Ndryshoni sa me pare te mundni nese nuk doni qe kjo lidhje te mare fund. Hiqni edhe cdo kaprico. Beqaret jo vetem qe nuk do gjejne dashurine e shumekerkuar por do ngelen edhe pa miq per shkak te mendjemadhesise dhe autoritetit te tepruar. Edhe shedneti do jete problematik. Do jeni ne ankth dhe do vuani shpesh nga dhimbja e kokes. Mos e lini veten pas dore. Ne planin financiar duhet te tregoheni me te kujdeshem dhe te matur. Me pak durim mund te arrini ta stabilizoni situaten. Ne jeten profesionale do korrni ato qe keni mbjelle. Mos u habisni nese gjerat shkojne ne drejtimin e gabuar. Eshte mungesa e vendosmerise dhe perqendrimit ajo qe iu ka cuar deri ketu.

Peshorja
Edhe pse ne fillim te muajit do keni konvergjenca me partnerin tuaj, me mirekuptim dhe bashkepunim do ia dilni ta stabilizoni situaten. Mos u tregoni te paduruar dhe beni ndonje leshim te vogel. Beqaret nuk do kete takimi shume interesante keshtu qe eshte me mire te mos filloni lidhje te cilat do iu lendojne me shume sesa do iu sjellin qetesi. Shendeti dp kete disa probleme. Mundohuni te gjeni kohen e duhur per t’u cloodhur e per t’u relaksuar. Perspektiva te mira financiare. Do ndiheni me te qete duke qene se buxheti do te stabilizohet ndjeshem. Disa do kene eedhe permiresime. Muaj pozitiv edhe per jeten profesionale. Gjithsesi yjet keshillojne te mos ndermerrni shume rreziqe sepse mund t’iu dalin pengesa te papritura. Tregohuni edhe pak diplomate e te duruar.

Akrepi
Tregohuni te sinqerte me partnerin tuaj gjate ketij muaji, mos e genjeni ate per asgje. Ne te kundert do lindin mosmarreveshje dhe do futeni ne nje situate te turbullt. Beqaret nuk duhet te bejne gjera ekstreme vetme e vetem per te bere per vete ate qe iu pelqen. Cdo gje e ka nje kufi qe ju nuk duhet ta kaloni, perndryshe do vuani. Shendeti mund te kene disa probleme te vogla. Do jeni te stresuar dhe te lodhur. Ata qe vuajne nga luhatjet e tensionit duhet te tregohen edhe me te kujdeshsem se te tjeret. Kontrolloni pak edhe ushqimin. Ne planin financiar nuk duhet te tregoheni impulsive dhe te shpenzoni pa u menduar sepse do futeni neper rruge pa asnje dalje. beni kujdes! ne pune duhet te heshtnin disa raste. Disa fjale te pamenduara mire mund t’ua prishin gjithe planet. Mos e lejoni kete.

Shigjetari
Edhe pse ky muaj nuk do jete i mbushur me shume pasion do jete pergjithesisht i mire dhe pa probleme te emdha per jeten ne cift. Ai qe keni ne krah mund t’iu pergatise surpriza te kendshme. Kini parasysh javet e fundit per emocione me te medha. beqaret nuk do kene fare kohe te mendojne per dashurine duke qene se do jene te zene me pune dhe do dalin mjaft me miqte. Gjithsesi po iu erdhi nodnje rast interesant mos e humbni. Fale yjeve, shendeti do jete i mire. Do jeni plot energji dhe dinamizem. Situata financiare do jete ne doren tuaj. Nese e teproni me shpenzimet buxheti do marre tatepjeten. Ne pune do jeni me te vendosur se me pare dhe do i arrini te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes. Mos beni gabim t’iu beson shume kolegeve. Nje pjese e tyre nuk do ua doje te miren.

Bricjapi
Jeta ne cift do jete e qendrueshme gjate gjithe muajit. Do keni besim tek ai qe keni ne krah dhe do flisni per gjithcka me te. Beni vetem pak kujdes me xhelozine sepse kjo mund t’iu coje ne disa debate. Beqaret me shume gjasa do e gjejne gurine e tyre te cmuar. Do ndiheni te plotesuar. Shendeti nuk do kene probleme por emocionet e mira apo te keqija mund t’iu sjellin disa shqetesime te vogla. Kujdes! Ne plani financiar cdo gje do shkoje mire dhe nuk do keni as problemin me te vogel. Mund te beni edhe investimet qe kishit menduar prej kohesh. Ne pune do jeni plot energji dhe vendosmeri per ta arritur ate qe doni. Largpamesia do jete nje tjeter pike e forte qe do iu ndihmoje t’i mendoni mire gjerat para se ti beni. Edhe neper diskutime me shefat do gjeni fjalete duhura per te shprehur ate qe mendoni.

Ujori
Nese nuk doni te keni probleme ne jeten tuaj ne cift gjate ketij muaji mos u tregoni paranojake dhe lereni partneri ta thote ate qe mendon. Mos u mundoni te impononi ne cdo moment mendimin tuaj. Ky do jete gabimi me i rende. Beqaret do kene shume kerkesa per personin ideal dhe as kete muaj nuk do e gjejne ate. Megjithate do takoni nje person qe duket dyshues por qe ne te vertete ka nje zemer te madhe. Njiheni njehere sepse nuk do humbni asgje. me shendetin duhet te tregoni me teper kujdes. Ai do jete mjaft delikat gjate gjithe muajit. Per shkak te disa vonesave ne hyrjen e financave dhe per shkak te shpenzimeve te tejskajshme buxheti do kete tronditje. Kujdes! Ne pune cdo gje do shkoje me se miri. Do merrni pergjigje pozitive per per cka iu kishit kerkuar shefave.

Peshqit
Te gjithe peshqit, pa perjashtim do ndihen shume te lumtur gjate ketij muaji. Perciftet do te shtohet komunikimi, bashkepunimi dhe pasioni. Do e keni te lehte te flisni per gjithcka me ate qe keni ne krah. Beqaret nga ana tjeter do jene te gatshem te bejne edhe cmenduri vetem e etem per te arritur ate qe duan. Deshirat do iu realizohen. Edhe shendeti nuk do kete probleme. Do ndiheni mire. Madhe edhe ata qe kane pasur shqetesime do kene permiresime te ndjeshme. Financat do jene te qendrueshme dhe ju do tregoheni te matur me shpenzimet. Bravo! Duke vepruar ne kete menyre do mund te hiqni edhe disa lek menjane. Ne pune do perdorni gjithe energjine qe keni dhe do arrini sukses te garantuar. Shprehini te gjitha idete dhe veproni. Realizmi nuk do iu mungoje.


Edituar për herë të fundit nga Shkodrania në Wed 23 Jan 2013 - 10:16, edituar 2 herë gjithsej


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Fri 19 Oct 2012 - 19:13
Bricjapi
Jeta ne cift do jete e qendrueshme gjate gjithe muajit. Do keni besim tek ai qe keni ne krah dhe do flisni per gjithcka me te. Beni vetem pak kujdes me xhelozine sepse kjo mund t’iu coje ne disa debate. Beqaret me shume gjasa do e gjejne gurine e tyre te cmuar. Do ndiheni te plotesuar. Shendeti nuk do kene probleme por emocionet e mira apo te keqija mund t’iu sjellin disa shqetesime te vogla. Kujdes! Ne plani financiar cdo gje do shkoje mire dhe nuk do keni as problemin me te vogel. Mund te beni edhe investimet qe kishit menduar prej kohesh. Ne pune do jeni plot energji dhe vendosmeri per ta arritur ate qe doni. Largpamesia do jete nje tjeter pike e forte qe do iu ndihmoje t’i mendoni mire gjerat para se ti beni. Edhe neper diskutime me shefat do gjeni fjalete duhura per te shprehur ate qe mendoni.
[i]


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Fri 19 Oct 2012 - 20:05
neser do dal heret pa lindur Dielli stern
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Parashikimi per muajin Dhjetor 2012

prej Mon 3 Dec 2012 - 17:14
Dashi

Ne kete muaj festiv duhet te merreni pak me shume me ceshtjet sentimentale te dashur miq. Nese jeni ne nje lidhje do qendroni me prane atij qe dashuroni dhe do kaloni momente te paharruara. Beqaret, gjysmen e pare te muajit nuk do kene takime, ndersa 15 ditet e dyta do kene surpriza te kendshme. Do ndryshoni status me siguri. Per sa i perket shendetit, do kete disa luhatje. Megjithate mos u shqetesini sepse gjitrhcka do rregullohet sa hap e mbyll syte. Financat do jene te qendrueshme. Ky vit do mbyllet mire dhe nuk do keni probleme. Nese keni mundesi hiqni disa lek menjane dhe shlyeni borxhet. Ne pune duhet te tregoheni me te vemendshem dhe te mateni mire para se te flisni. Do keni arritje goxha te medha dhe do ndiheni me se miri.


Demi

Kete muaj duhet te tregoni te gjitha aftesite qe keni ju dema. Yjet do jene me ju dhe do iu ndihmojne te arrini ato qe doni. Nese jeni ne cift nuk do keni per fare te qaheni. Harmonia do mbizoteroje gjate gjithe kohes dhe xhelozia do i jape me teper lezet gjithckaje. Beqaret nga ana tjeter do kene takime mjaft interesante, por do joshen me teper nga personat e medhenj ne moshe. Shendeti do jete me dinamik dhe me i qendrueshem se me pare. Nuk eshte koha e duhur per te mbajtur dieta, sidomos ne fund te muajit ku ka dhe festa. Per shkak te disa shpenzimeve te domosdoshme financat do kene disa tronditje. Beni kujdes dhe tregohuni me te matur. Ne pune do e keni gjithcka me te thjeshte ne fillim te muajit sepse nga fundi nuk do e keni mendjen aspak tek jeta profesionale.


Binjaket

Shfrytezojeni kete muaj per te vene pak rregull ne jeten tuaj. 10 ditet e para mund te degjoni edhe keshillat e miqve te ngushte sepse do jene te vlefshme. Nese sapo jeni ndare nga partneri eshte koha e duhur per ta kthyer faqen dhe per te nisur nje te re. Familja do iu mbeshtese. Beqaret do kene mudnesi te mira per te krijuar lidhje, ne mesin e muajit. Bejini syte kater dhe perfitoni bga ftesat qe do iu behen. Shendeti do jete here here delikat. Do ndiheni te lidhur dhe pa shume fuqi. Clodhuni here pas here dhe mos harroni te beni kujdes me ushqimin. Me financat do keni disa probleme te vogla. Nuk duhet te shpenzoni pa u menduar. Per te pasur me teper arritje profesionale duhet te shtoni kontaktet dhe te tentoni. Askush nuk do ua beje gjerat gati, keshtu qe kembengulni per ate qe doni.


Gaforrja

Edhe pse do jeni te zene me pune apo me aktivitete te tjera, nuk duhet ne asnje menyre ta lini pas dore heshtjet sentimental. Partneri do kete me shume se kurre nevoje per ju. Mendoni t’i beni atij edhe ndonje dhurate apo surprize. Kritikat lerini per me vone. Ne fillim te muajit beqaret do joshen se tepermi nga nje person qe e njohin prej kohesh. Jepini nje mundesi sepse asnjehere nuk i dihet fare und te ndodhe. Shendeti do jete i kenaqshem dhe nuk do keni as shqetesimin me te vogel. Financat nuk do jene te mira. Tregohuni me te kursyer me shpenzimet nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek. Ne pune vazhdoni ate qe keni nisur, por mos u nxitoni. Cdo gje ka kohen e vet. Nese hasni ndonje veshtiresi mos ngurroni te kerkoni ndihme. Do iu mbeshtesin te gjithe.


Luani

Duke dashur te ruani imazhin tuaj mund te beni disa gjera te gabuara gjate ketij muaji. Disa mund ta lendojne ose ta lene pas dore personin qe kane ne krah. Tregohuni edhe pak me te kuptueshem me te dhe toleroni. Beqaret nuk duhet te joshin pa pushim cilindo qe do iu dale para. Prisni momentin e duhur per t’u shprehur. Per shkak te momenteve te stresuara dhe plot tension mun te perballeni edhe me disa shqetesime shendetesore. Kujdesuni me teper per veten dhe mos i lini gjerat pas dore. Financat nuk do jene te keqija megjithate nese tregoheni te matur me shpenzimet do e ndihmonit me teper veten per te arritur atje ku doni. Puna do shkoje me se miri, por nese do iu duhet te merrni vendime te rendesishme prisni dates 13. Ajo do jete me e favorshmja dhe qe do iu sjelle fat.


Virgjeresha

Muaj ideal ky per te pasur arritje te emdha profesionale. Do jeni plot energji dhe dinamizem. Kujdes! Kjo nuk do te thote qe ju duhet ta lini pas dore dashurine, perkundrazi, jepini kohen e duhur. Partneri nga ana tjeter do iu pergatise surpriza te njepasnjeshme qe do ua mbushin zemren me gezim. Ambienti per beqaret do jete i favorshem. Do takoni personin qe keni enderruar prej disa kohesh. Ne kete fund viti duhet te kujdeseni pak me teper per shendetin. Mos u lodhni me shume sesa duhet dhe merruni pak me aktivitet sportiv. Edhe pse financat nuk do shkojne ashtu si duhet, mos e humbni besimin por mundohuni regjeni zgjidhje. Ashtu si e thame edhe me lart, puna do shkoje me se miri. As vete nuk e prisnit qe te kidhit arritje kaq te medha. Shftrytezojeni cdo dite.


Peshorja

Gjate ketij muaji do beni cmos te ruai harmonine ne cift. Me pak mundim do e arrini kete dhe do ndiheni mjaft mire. Do kete dite kur atmosfera do jete e ngrohte dhe do kaloni momente plot pasion. Beqaret do fillojne dashuricka te kendshme te cilat do ua mbushin zemren me gezim. Perfitoni nga secila. Shendeti do jete me i mire dhe do jeni me te qete se nje muaj me pare. Vazhdoni te ruani kete ekuiliber dhe mos harroni disa ushtrime cdo dite. 15 ditet e para financat do jene te qendrueshme, por nese filloni te shpenzoni pa kursyer ato do vijne duke u ulur. Kujdes! Ne pune tregohuni pak me te duruar. Shume shpejt do merrni edhe nje pergjigje per ato qe keni kerkuar. Mendohuni mire para se te merrni vendime te medha. Cdo gje ka kohen e vet dhe ajo duhet respektuara.


Akrepi

Gjate gjithe ketij muaji do jeni ne humor shume te mire dhe do tregoheni me te kuptueshem me personin qe keni ne krah. Do mund te sqaroni edhe nje situate te nderlikuar te ndodhur para disa kohesh. Atmosfera do ngrohet me shume sesa mendonit. Beqaret nuk do e kerkojne dashurine, por ajo do vije vete tek ata. Do ndiheni me mire dhe me te plotesuar. Shendeti nuk do kete as shqetesimin me te vogel. Megjithate mire eshte te konsumoni sa me shume fruta me vitamine C per t’i bere balle gripit. Financat do jene te mira deri ne daten 20, me pas duhet te tregoheni shume te matur me cdo shpenzim. Ne pune duhet te mundoheni pak me teper per te arritur objektivin. Do lodheni pak por do merrni kenaqesi pasi te keni arritur atje ku doni.


Shigjetari

Jeta ne cift nuk do kete as problemin me te vogel gjate ketij muaji. Do kaloni momente te mrekullueshme se bashku dhe shpesh do iu duket vetja sikur jeni ne enderr. Shfrytezojeni sa me shume te mundni cdo dite. Beqaret nga ana tjeter nuk duhet te flirtojne me kedo etem e vetem qe te krijojne nje lidhje. Mund te kete nga ata te cilet do kerkojne te tallen me ju. Kujdes! Shendeti do jete i paqendrushem. Do keni ndonje problem te vogel sidomos nese nuk beni kujdes me ushqimin dhe lodheni shume. Menaxhojini me kujdes financat sepse situata nuk do jete e mire. Shpenizmet bejini me kursim. Ne pune jo cdo gje do shkoje ashtu si ju e kishit menduar. Fatmiresisht disa kolege do iu ndihmojne te dilni nga qosokaket ku do futeni. Falenderojini ata.


Bricjapi

Jeta sentimentale e cifteve nuk do jete shume e qendrueshme gjate ketij muaji. Do iu mungoje motivimi dhe vendosmeria. Mundohuni te mos e humbni komunikimin sepse gjerat do marrin tatepjeten. eqaret do jene gjate gjithe kohes te rrethuar nga persona interesante. Bejini syte kater dhe shfrytezoni cdo mundesi per te joshur ate qe iu pelqen. Shendeti do jete pak problematik. Sistemi nervor do jete ai qe do sjelle shqetesime. Clodhuni sa me shume dhe mos e teproni me orarin e zgjatur ne pune. Planin financiar do jete i qendrushem dhe nuk do perballeni me veshtiresi. Kjo nuk do te thote qe ju mund te shpenzoni pa kufi. Edhe pse eshte periudhe pushimesh, do keni rezultate shume te larta ne pune. Nese vazhdoni me kete ritem do iu ngrejne edhe ne detyre.


Ujori

Muaj plot ngjyra ky per jeten tuaj ne cift. Do ia kaloni me se miri me partnerin dhe nuk do ndiheni ne asnje moment vetem. Edhe ai nga ana e tij do tregohet me i disponueshem dhe do iu mbaje me prane. Shprehjani edhe ndonje pakenaqesi te vogel sepse do iu kuptoje. Tregohuni pek me te arsyeshem me ushqimin dhe mos e teproni nese nuk doni te keni probleme. Shmangni yndyrene tepruar dhe konsumoni fruta dhe perime te stines. Nese ecni gjithe kohes me makine, beni ndonje shetitje te pakten 30 minuta. Financat do jene te kenaqshme dhe do keni mundesi te beni te gjitha shpenzimet qe iu nevojiten. Gjithsesi pyesni ne shume vende paa se te blini dicka, ne menyre qe te kurseni pak. Ne pune do keni disa probleme te vogla qe duan durim per t’u zgjidhur. Mos u nxitoni!


Peshqit

Do i jepni rendesi te madhe jetes suaj ne cift gjete ketij muaji dhe do perjetoni emocione te medha. Te kaluaren lereni pas mor mos e harroni pergjithmone. Mire do benit te dilnit me teper neper dreka apo darka me te dashurin e zemres. Beqaret do kene mudnesi te mira per te kryer takime interesante. Merrini gjerat si t’iu vijne pa menduar per te ardhmen. Shendeti do jete me i mire sesa jue prisnit. Nese keni qene me grip do sheroheni dhe do i rifitoni energjite dhe dinamizmin. Muaji pozitiv per financat. Perfitoni nga kjo per te hequr disa lek menjane sepse do iu duhen shume shpejt. Jeta profesionale do shkoje me se miri. Pervac atyre qe do beni ne pune mund te punoni edhe privatisht. Kjo do iu beje te ndiheni me mire dhe do keni perfitime te medha.


Edituar për herë të fundit nga Shkodrania në Wed 23 Jan 2013 - 10:14, edituar 1 herë gjithsej


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Mon 3 Dec 2012 - 17:18
Dashi

Ne kete muaj festiv duhet te merreni pak me shume me ceshtjet sentimentale te dashur miq. Nese jeni ne nje lidhje do qendroni me prane atij qe dashuroni dhe do kaloni momente te paharruara. Beqaret, gjysmen e pare te muajit nuk do kene takime, ndersa 15 ditet e dyta do kene surpriza te kendshme. Do ndryshoni status me siguri. Per sa i perket shendetit, do kete disa luhatje. Megjithate mos u shqetesini sepse gjitrhcka do rregullohet sa hap e mbyll syte. Financat do jene te qendrueshme. Ky vit do mbyllet mire dhe nuk do keni probleme. Nese keni mundesi hiqni disa lek menjane dhe shlyeni borxhet. Ne pune duhet te tregoheni me te vemendshem dhe te mateni mire para se te flisni. Do keni arritje goxha te medha dhe do ndiheni me se miri.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Mon 3 Dec 2012 - 20:39
Bricjapi

Jeta sentimentale e cifteve nuk do jete shume e qendrueshme gjate ketij muaji. Do iu mungoje motivimi dhe vendosmeria. Mundohuni te mos e humbni komunikimin sepse gjerat do marrin tatepjeten. eqaret do jene gjate gjithe kohes te rrethuar nga persona interesante. Bejini syte kater dhe shfrytezoni cdo mundesi per te joshur ate qe iu pelqen. Shendeti do jete pak problematik. Sistemi nervor do jete ai qe do sjelle shqetesime. Clodhuni sa me shume dhe mos e teproni me orarin e zgjatur ne pune. Planin financiar do jete i qendrushem dhe nuk do perballeni me veshtiresi. Kjo nuk do te thote qe ju mund te shpenzoni pa kufi. Edhe pse eshte periudhe pushimesh, do keni rezultate shume te larta ne pune. Nese vazhdoni me kete ritem do iu ngrejne edhe ne detyre.
Horoskopi Mujor .....ketu 2585209286


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Fri 7 Dec 2012 - 13:15
Peshorja

Gjate ketij muaji do beni cmos te ruai
harmonine ne cift. Me pak mundim do e arrini kete dhe do ndiheni mjaft
mire. Do kete dite kur atmosfera do jete e ngrohte dhe do kaloni momente
plot pasion. Beqaret do fillojne dashuricka te kendshme te cilat do ua
mbushin zemren me gezim. Perfitoni nga secila. Shendeti do jete me i
mire dhe do jeni me te qete se nje muaj me pare. Vazhdoni te ruani kete
ekuiliber dhe mos harroni disa ushtrime cdo dite. 15 ditet e para
financat do jene te qendrueshme, por nese filloni te shpenzoni pa
kursyer ato do vijne duke u ulur. Kujdes! Ne pune tregohuni pak me te
duruar. Shume shpejt do merrni edhe nje pergjigje per ato qe keni
kerkuar. Mendohuni mire para se te merrni vendime te medha. Cdo gje ka
kohen e vet dhe ajo duhet respektuara.


Horoskopi Mujor .....ketu 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Horoskopi Mujor -Janar 2013

prej Tue 1 Jan 2013 - 1:08
Horoskopi Mujor .....ketu 44
DASHI
Ata qe jana ne cift nuk do e fillojne shume mire vitin. Ambienti do jete elektrizuas dhe debatet do jene te shumta. 10 ditet e para beni shume kujdes, me pas do i kaloni nje nga nje veshtiresite. Beqaret nuk do duan te krijojne nje lidhje duke qene se para pak kohesh kane pesuar zhgenjime. Do benit shume mire sikur te kalonit me teper kohe me miqte. Shendeti do kete ulje dhe ngritje. Mos e teproni me lodhjen dhe kujdesuni me shume per trupin tuaj. Nese keni ndonje shqetesim konsultohuni me mjekun sa me pare. Financat do jene te qendrueshme javen e pare, por me vone, per shkak te shpenzimeve te tepruara do marrin tatepjeten. Edhe ne pune do keni disa veshtiresi keshtu qe do benit mire sikur te kerkonit ndihme. Degjoni edhe opinionet qe kane koleget ne lidhje me nje projekt qe keni ne dore.

DEMI
Jave e pare e ketij muaji nuk do jete aspak e lehte per t’u kaluar te dashur dema. Komunikimi ne coft do te zbehet dhe nuk do arrini dot te kuptoheni me njeri-tjetrin. Pas dates 11 situata do mare nje kthese te menjehereshme dhe klima do te ngrohet. Do kaloni edhe momente pasionante. Edhe beqaret do kene me shume fat pas dhjete diteve te para te muajit. Do kete aventura por ehde dashuri te emdha. Shendeti do jete i mire dhe do ndiheni me dinamike se me pare. Ata qe vuajne nga semundje kronike duhet te vazhdojne te perkujdesen per veten. Financat do jene me te mira sesa ju e kishit menduar. Ne dy javet e para mund te kryeni edhe ndonje shpenzime me teper. Jeta profesionale nga ana tjeter do jete pozitive por duhet te tregoheni te duruar per te arritur majen e suksesit.

BINJAKET
Jeta ne cift nuk do jete e keqe ne kete fillim muaji megjithate per te perjetuar kenaqesite maksimale duhet te prisni deri ne daten 15. Diskutimet do jene te shumta dhe mund te merrni edhe vendime te rendesishme. Beqaret do kene takime imresionuese te cilat nuk duhen humbur per asnje lloj arsyeje. Per sa i perket shendetit parashikohet te jeni ne forme te mire fizike, tesera morali do jete i lekundur. Mundohuni t’i merrni gjerat me optimizem sepse po menduar keq do iu pushtoje stresi dhe do keni probleme shendetesore. Per financat fillimi i vitit do jete i favorshem. Ne kete menyre ju jo vetem qe do e stabilizoni buxhetin dhe do hiqni disa lek menjane por edhe do keni permiresime te ndjeshme ne kete plan. Ne pune do tregoheni me te vendosur se kurre dhe asnje problem nuk do iu mposhte sot. Perfitoni nga kjo!

GAFORRJA
Jeta ne cift nuk do kete probleme te medha kete muaj. 3 javet e para sidomos do jete te mrekullueshme dhe emocionet qe do perjetoni do jene te shumta. Do keni te njejtat mendime me partnerin dhe do kuptoheni qe me shikim me te. Edhe me xhelozine do tregoheni te matur. Beqaret nga ana tjeter do kene njohje te reja por mund te nisin vetem aventura kalimtare. Dashuria e madhe ende nuk ka ardhur. Shendeti do jete i dobet. Do e ndieni se tepermi lodhjen e nje viti te tere dhe kjo mund te sjelle shqetesime. Mos e leshoni menjehere veten. Per shkak te disa shpenzimeve te medha qe keni kryer nje muaj me pare, do e keni paksa te veshtire ta stabilizoni buxhetin. Gjithsesi java e fundit do jete me pozitive. Puna do shkoje si zakonisht ndersa pas dates 20 kerkohet me teper vendosmeri sepse do iu duhet te merrni vendime.

LUANI
Jeta sentimentale e cifteve nuk do jete shume e mire gjate ketij muaji. Komunikimi hera heres do kete probleme dhe mosmarreveshjet do jene te shumta. Nese ne nje moment ambienti tensionohet shume, qendroni larg njeri-tjetrit dhe reflektoni. Vetem keshtu do i kuptoni gabimet. Takimet qe do kryejne beqaret nuk do jene emocionuese sa priteshin. Merrini gjerat shtruar dhe mos krijoni nje lidhje vetem per te mos qendruar vete. Shendeti do jete i paqendrueshem. Ky vit mesa duket nuk do filloje shume mbare ne kete plan. Tregohuni me te kujdeshsem. Me shpenzimet tregohuni me te arsyeshem sepse po bete gabime askush nuk do iu ndihmoje dot te dilni lehtesisht nga “bataku” ku do te bini. Ne pune javet e para do jeni paksa te shperqendruar mbase per shkak te festave dhe pushimeve qe keni pasur. Muaji do jete pergjithesisht me arritje.

VIRGJERESHA
Gjate ketij muaji nuk do keni probleme te medha ne jeten tuaj ne cift megjithate perseri nuk do e gjeni qetesine e mundguar. Do benit mire te flisnin me partnerin per gjithcka sepse vetem ai mund t’iu jape ndonje zgjudhje. Ne cdo moment ai do tregohet i kuptueshem dhe tolerant me ju. Beqaret qe kane deshire te argetohen, te qeshin dhe t’ia kalojne mire me persona te seksit tjeter do kene sukses. Dashurite e medha mund te vijne me vone. Shendeti do jete i qendrueshem, por ne fund te muajit do lindin disa probleme. Mos i lini pas dore ne asnje menyre. Tre javet e para do jene te qeta per planin financiar, ndersa me vone do kete disa tronditje. Mesoni t’i menaxhoni me mire te ardhurat. Ne pune do perballeni me disa pengesa por gjithsesi askush nuk do iu ndale ta arrini ate qe deshironi ne fund.

PESHORJA
Ata qe jane ne nje lidhje do e fillojne keq vitin e ri. Qe ne ditet e para do keni mosmarreveshje dhe debate te medha. Disa do vendosin edhe pak distance me njeri tjetrin. Kujdes! Per beqaret, janari nuk do jete muaji ideal per te bere takimet e deshiruara, megjithate flirtimet dhe joshjet nuk do mungojne. Mos beni asgje pa qene te sigurta. Shendeti do jete goxha i mire. Do jeni gjate gjithe kohes plot energji. Edhe ata qe kane pasur shqetesime do ndiejne disa permiresime. Per sa iu perket financave, ato nuk do jene as shume te mira dhe as shume te keqija. Tregoheni te duruar dhe mos shpenzoni pa u menduar mire. Ne pune duhet te tregoheni me te disponueshem kur t’iu kerkojne shefat dhe mos beni asgje sipas mendjes suaj. Pas dates 20 do jete periudhe me me fat dhe me arritje.

AKREPI
Fillimi i vitit nuk do jete i mire per ju te dashur akrepe. Ditet e para mund te keni disa mosmarreveshje te vogla me partnerin, ndersa pas dates 18 ka rrezik qe gjendja te jete katastrofike. Beqaret nuk duhet te tregohen misterioze per te bere per vete personin qe iu pelqen. Nga ana tjeter shmangni lidhjen me miq te vjeter sepse shume shpejt do pendoheni. Shendeti do jete i qendrueshem, por do ndiheni me mire nese tregoheni me optimiste. Shqetesime te vogla te gjithe kane ne kete periudhe te vitit, prandaj nuk eshte nevoja per merakosje. Ne planin financiar beni cdo gje qe eshte e mundur per te ruajtur stabilitetin. Po shpenzuat me shume sesa duhet do keni goxha probleme. Ne pune do jeni mjaft te motivuar dhe nje nga nje do i realizoni te gjitha objektivat qe i kishit vene vetes.

SHIGJETARI
Fillimi i vitit do jete paksa i dyzuar per ata qe jane ne nje lidhje. Pesembedhjete ditet e para duhen shmangur debatet e medha te cilat mund te cojne ne probleme serioze. Pas dates 20 sidomos gjerat do marrin tjeter drejtim dhe atmosfera do behet festive. Beqaret do kene sukses ne planin sentimental. Sharmi dhe senualiteti do bejne punen e tyre. Shendeti do jete i paqendrueshem dy javet e para, ndersa me vone do iu rikthehet forma e shkelqyer. Edhe ata qe kane pasur shqetesime serioze do ndihen me mire. Ne lidhje me financat duhet thene se muaji do kete pozitiv. Me ne fund do tregoheni me te matur me cdo hap qe do hidhni dhe pas dates 15 mund te perbyllni nje projekt fitimprures. Ne pune nje nga nje do i ngjusni shkallet e suksesit dhe do ndiheni me te entuziazmuar. Do e keni te thjeshte t’i bindni edhe shefat peri dete qe keni.

BRICJAPI
Muaji i pare i vitit te ri do filoje mbare per ju bricjape. Ne lidhje me jeten ne cift duhet thene se momentet e intimitetit do te shtohen dhe kenaqesia gjithashtu. Muaji do jete harmonik. Per te vetmen gje qe duhet te kujdeseni eshte mos ia tregoni gjerat personale askujt. Beqaret ndryshe nga sa pritej do mbyllen ne vetvete dhe nuk do duan te takojne askend. Ndryshoni sa me pare sepse do e keni te veshtire te dilni nga kjo gjendje nese kalon shume kohe. Shendeti nuk do perbeje asnje problem te mash edhe pse here pas here mund te keni pak dhimbje koke apo shpine. Tre javet e para fati do jete ne anen tuaj persa iu peket financave. Beni hapat e duhura qe ta permiresonibuxhetin tuaj. Ne jeten profesionale do perballeni fillimisht me disa te papritura, por duke i pare ato me kujdes do shfrytezoni anet me te mira. Energjia nuk do iu mungoje.

UJORI
Gjate dy javeve te para te muajit jeta sentimentale do jtne shume e paqendrueshme. Do kete nga ata qe do ndihen te lodhur nga e kaluara ne cift dhe do mendojne t’i japin fund lidhjes. Yjet keshillojne te mos nxitoheni sepse momente te veshtira kalojne te gjithe. Mendoni per castet e lumtura qe keni kaluar dhe mendoni se ja vlen te mundoheni ta nderqni situaten. Fundi i muajit do jete me i mire. Beqaret do e gjejne nje person te vecante por pas javes se pare. Shendeti do iu krijoje probleme. Nuk do jeni ne forme dhe shpesh do keni shqetesime me barkun dhembet dhe kokes. Ata qe vuajne nga spondeliatroza do kene nje gjendje pak me te renduar. Financat gjithashtu nuk do jene ne gjendjen me te mire. Ne tre javet e para rekomandohet maturi me shpenzimet. Jeta profesionale do jete kryesisht e qete. Per te marre vendime prisni daten 20.

PESHQIT
Pritet qe gjate ketij muaji mos hasni probleme te medha ne jeten tuaj ne cift. Komunikimi nuk do mungoje ne asnje moment dhe bashkepunimi do te perforcohet. Shfrytezojeni cdo dite sa me shume qe te mundeni. Dhjete ditet e para do jene edhe ato me emocionueset, e kini parasysh kete. Beqaret do kene te gjitha mundesite te takojne princin e tyre te kalter. Gjithsesi tregohuni pak te terhequr ne fillim sepse do dukeni edhe me interesante. Edhe pse do kujdeseni per te pasur nje shendet jo problematik, do lindin here pas here shqetesime. Konsultohuni me specialistet. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire, por nga fundi i muajit gjerat do fillojne te marrin udhen e duhur. Ne pune nuk do jeni shume te perqendruar sidomos tre javet e para. Kerkoni ndihme nga miqte dhe nga familjaret qe te mos gaboni.


Horoskopi Mujor .....ketu Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Tue 1 Jan 2013 - 3:02
GAFORRJA
Jeta ne cift nuk do kete probleme te medha kete muaj. 3 javet e para sidomos do jete te mrekullueshme dhe emocionet qe do perjetoni do jene te shumta. Do keni te njejtat mendime me partnerin dhe do kuptoheni qe me shikim me te. Edhe me xhelozine do tregoheni te matur. Beqaret nga ana tjeter do kene njohje te reja por mund te nisin vetem aventura kalimtare. Dashuria e madhe ende nuk ka ardhur. Shendeti do jete i dobet. Do e ndieni se tepermi lodhjen e nje viti te tere dhe kjo mund te sjelle shqetesime. Mos e leshoni menjehere veten. Per shkak te disa shpenzimeve te medha qe keni kryer nje muaj me pare, do e keni paksa te veshtire ta stabilizoni buxhetin. Gjithsesi java e fundit do jete me pozitive. Puna do shkoje si zakonisht ndersa pas dates 20 kerkohet me teper vendosmeri sepse do iu duhet te merrni vendime.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Tue 8 Jan 2013 - 10:28
DASHI
Ata qe jana ne cift nuk do e fillojne shume mire vitin. Ambienti do jete elektrizuas dhe debatet do jene te shumta. 10 ditet e para beni shume kujdes, me pas do i kaloni nje nga nje veshtiresite. Beqaret nuk do duan te krijojne nje lidhje duke qene se para pak kohesh kane pesuar zhgenjime. Do benit shume mire sikur te kalonit me teper kohe me miqte. Shendeti do kete ulje dhe ngritje. Mos e teproni me lodhjen dhe kujdesuni me shume per trupin tuaj. Nese keni ndonje shqetesim konsultohuni me mjekun sa me pare. Financat do jene te qendrueshme javen e pare, por me vone, per shkak te shpenzimeve te tepruara do marrin tatepjeten. Edhe ne pune do keni disa veshtiresi keshtu qe do benit mire sikur te kerkonit ndihme. Degjoni edhe opinionet qe kane koleget ne lidhje me nje projekt qe keni ne dore.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Wed 23 Jan 2013 - 10:19
"Oroskopi Mujor "
me
"Parashikimi i Oroskopit per muajin Korrik "

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Wed 23 Jan 2013 - 10:20
"Parashikimi i Oroskopit per muajin Korrik "
me
"Parashikimi per muajin Dhjetor 2012"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Wed 23 Jan 2013 - 10:22
"Parashikimi per muajin Dhjetor 2012"
me
"Horoskopi Mujor -Janar 2013"

ne kte teme do shkruhet oroskopi per gjith mujin


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Fri 1 Mar 2013 - 19:05
Mars 2013

Dashi
Dhjete ditët e para te këtij muaji do jene te mira për çiftet, por me pas atmosfera do trazohet dhe do keni shume vështirësi. Impulsiviteti i tepruar do iu beje te gaboni shpesh dhe personi qe keni ne krah do lëndohet. Reflektoni mire para se te veproni. Beqaret do tregohen shume kërkues dhe nuk do kënaqen aspak me takimet qe do realizojnë. Fatmirësisht shëndeti do jete i mire. Do jeni energjike dhe do ndiheni ne forme. Kujdes duhet te bëni me ndonjë aksident te vogël. Ne planin financiar situata do stabilizohet pas javës se pare. Gjithsesi yjet këshillojnë maturi dhe kujdes me shpenzimet qe gjerat te marrin drejtimin e duhur. Ne pune do jeni te paduruar dhe do hidhni hapa te parakohshme. Kujdes! Me koleget marrëdhënia do përmirësohet dhe ka mundësi qe me disa te bashkëpunoni.

Demi
Çështjet sentimentale ka rrezik te përballen me vështirësi gjate këtij muaji. Megjithatë nëse tregoheni tolerante dhe here pas here kërkoni falje për gabimet gjithçka mund te rregullohet. Partneri mund t’iu beje propozime interesante te cilat nuk duhet lënë pas dore. Për beqaret do jete miqësia ajo qe do ketë rëndësinë me te madhe. Dashuria do kaloje ne plan te dyte edhe pse ngacmimet nga dikush nuk do mungojnë. Me shëndetin duhet te bëni kujdes. Mos e lini pas dore ushqimin nëse nuk doni te humbni fuqitë dhe te keni pasoja te renda. Nëse doni te mbani dieta këshillohuni me specialistet e fushës. Ne planin financiar do përballeni me disa vështirësi, por ne përgjithësi muaji do jete i mire. Ne pune do iu dalin pengesa. Përdorni aftësinë tuaj komunikuese për te zgjidhur çfarëdo lloj çështjeje.

Binjaket
Dashuria edhe për ju binjake do ketë disa probleme gjate këtij muaji. Do keni keqkuptime te njëpasnjëshme dhe mezi do arrini te komunikoni. Dy javët e para do jene ato me te vështirat. Beni gjithçka qe te mundni për te mos e humbur partnerin dhe mendoni për ndonjë surprize te këndshme. Tre javët e para beqaret nuk do kenë rrahje zemrës, ndërsa me vone gjithçka mund te ndodhe. Disa mund te fillojnë edhe angazhime afatgjata. Ngarkesa e madhe do sjelle pasoja tek shëndeti. Do jeni shpesh te stresuar dhe te lodhur. Hani ne mënyrë te ekuilibruar dhe gjeni kohe për t’u çlodhur. Për financat nuk do jete asgjë fushe me lule. Shpenzoni me maturi dhe bëni një riorganizim te situatës. Ne pune duhet t’i merrni gjerat shtruar sepse do keni shume për te bere. Ne fund pritet te vije suksesi.

Gaforrja
Gjate këtij muaji do jene emocionet ato qe do iu udhëheqin ne jetën tuaj ne çift. Tre javët e para gjithçka do shkoje për mrekulli dhe kenaqesitë qe do përjetoni do jene te mëdha. Me pas do ketë disa kontradikta mbi një teme delikate dhe do ndizen debatet. Beqaret do kenë mundësi te shumta për ta gjetur dashurinë, por nëse nuk i mbani këmbët ne toke mund te zhgënjeheni. Mundohuni te mos e humbisni për asnjë moment realizmin. Shëndeti do jete here i mire dhe here delikat. Mbrohuni nga virozat e sezonit dhe mos neglizhoni as shqetësimin me te vogël. Ne planin financiar, 15 ditët e para do jene te mira, me pas gjerat do marrin tatëpjetën për shkak te shpenzimeve te tejskajshme. Ne pune do jeni krijues, te vendosur dhe do ndërmerrni iniciativa. Do keni arritje te mëdha.

Luani
Gjate këtij muaji do vazhdoni te jeni te vendosur dhe te sigurte ne vetvete. Për sa iu përket çështjeve sentimentale deri ne datën 19 mund te keni kontradikta te vogla, me pas situata do jete me e qete dhe atmosfera me e ngrohte. Për beqaret priten dashuri me shikim te pare. Prisni rreth 12 dite para se te jepni përgjigje përfundimtare ne mënyrë qe te keni kohe te reflektoni. Qe nga data 18 edhe ju do jeni ne një lidhje dhe te lumtur me atë qe do keni pranë. Shëndeti nuk do ketë probleme te mëdha, përveç ndonjë shqetësimi te vogël qe mund te lidhet me ciklin menstrual tek femrat. Financat do jene ne përgjithësi te mira. Tregohuni me te matur me shpenzimet ne mënyrë qe te keni aq para sa te hiqni edhe mënjanë. Jeta profesionale do jete me e mire sesa e mendonit. Ne datën 16 pritet një lajm i mire.

Virgjeresha
Ambienti ne çift do jete përgjithësisht i trazuar këtë muaj. Mos u tregoni kokëforte dhe mos mendoni gjithmonë se ajo qe ju thoni është e drejta. Një gabim tjetër i juaji mund te jete dëshira për ta kontrolluar partnerin gjate gjithë kohës. Shmangeni sa te mundni këtë! Beqaret do kenë takime, disa madje mund te jene edhe te këndshme, por për dashuritë e mëdha duhet pritur shume me tepër. Emocionet qe mund te përjetoni ne çdo fushe, mund te sjellin here pas here probleme me shëndetin. Do bënit mire te flisnit me tepër dhe te merreshit me pak yoga. Me financat tregohuni realiste dhe mos shpenzoni kuturu. Vetëm ne këtë mënyrë do shmangni rrënimet e menjëhershme. Ne pune duhet me tepër diplomaci. Vendosni edhe pak rregull ne zyre qe te keni me tepër dëshirë për te ecur para.

Peshorja
Gjate këtij muaji nuk do iu mungoje aspak karizmi. Pritet qe me shume sukses te keni ne jetën profesionale dhe atë shoqërore. Jeta ne çift do jete paksa e ndërlikuar dhe shpeshherë do mungoje qetësia. Mos u tregoni as shume kërkues dhe as agresiv me atë qe keni ne krah. Marsi do jete planeti me i favorshëm për dashurinë e beqareve. Miqtë do iu ndihmojnë te gjeni personin e veçante me te cilin te ndërtoni një jete. Shëndeti do jete i paqëndrueshëm. Do keni shpesh probleme gastrike dhe me zorrët. Beni me tepër kujdes me ushqimin dhe pini me tepër ujë gjate ditës. Me financat mos u tregoni te paduruar sepse do humbni shume. Ruani një ekuilibër me shpenzimet. Ne pune do i kaloni një nga një te gjitha pengesat dhe do arrini atje ku keni ëndërruar gjithmonë. Urime!

Akrepi
Do jeni mjaft dinamike gjate këtij muaji dhe ne përgjithësi do iu plotësohen te gjitha dëshirat. Ne jetën ne çift do tregoheni te moderuar dhe nuk do provokoni asnjë konflikt me partnerin. As ai nuk ka për t’iu lënduar ne asnjë moment. Beqaret do jene me humor te mire dhe te gatshëm për te provuar eksperienca te reja. Shëndeti ne fillim te muajit do jete i mire, por me kalimin e kohës lodhja do japë rezultatet e veta. Kujdesuni me tepër për veten dhe çlodhuni qe te riktheheni ne forme. Ne planin financiar do e keni te vështirë te ruani ekuilibrin, por me pak dëshirë dhe vullnet mund t’ia dilni. Shpenzimet e kota, shmangini sa te mundni. Puna do filloje vrullshëm, do ketë disa pengesa nga mesi i muajit, por ne fund çdo gjë do përfundojë ashti si e kishit planifikuar. Do jeni luftarake dhe te pamposhtur.

Shigjetari
Ky muaj do jete paksa i tensionuar për ju. Qofte për fajin tuaj apo për faj te atij qe keni ne krah, komunikimi do trazohet dhe do keni mosmarrëveshje. Kujdes me agresivitetin dhe kokëfortësinë qe iu karakterizon. Beqaret do jene nostalgjike gjate tre javëve te para, ndërsa me vone do takojnë nje person qe ia vlen te krijojnë një lidhje. Mos e humbni këtë mundësi! Shëndeti nuk do jete i qete edhe pse jo me probleme shume te mëdha. Do jeni nervoze dhe here pas here pa fuqi. Ushqehuni mire dhe mos mbani dieta te forta. Ne plani financiar do jeni me te qarte pe rate qe doni te arrini dhe do merrni masa strikte. Data 11 duhet mbajtur mend për te marre ndonjë vendim me rëndësi. Ne pune mos u influenconi aspak nga ata qe iu rrethojnë. Mendohuni mire dhe bëni atë qe iu duket me e drejte.

Bricjapi
Jeta ne çift do jete plot ngjyra dhe mjaft harmonike gjate këtij muaji. Do kuptoheni mire me njeri-tjetrin dhe nuk do mbani te fshehta. Vazhdoni ne këtë rruge nëse preferoni jetëgjatësinë e lidhjes. Beqaret qe kërkojnë vetëm aventura kalimtare do jene te privilegjuar, ndërsa ata qe ëndërrojnë dashurinë e madhe duhet te bëjnë durim. Shëndeti nuk do kenë shqetësime te mëdha. Mund te keni ndonjëherë dhimbje koke për shkak te lodhjes se tepërt, por gjithçka do kaloje shpejt. Për forme te mire trupore kujdesuni me shume për ushqimin. Ne planin financiar mos i kaloni limitet me shpenzimet nëse nuk doni te përballeni me rrënimin. Mund t’ia dilni edhe me pak. Jeta profesionale nuk do jete e keqe, megjithatë pak maturi dhe seriozitet do iu bënte mire. Negociatat fillojini pas një kohe te caktuar reflektimi.

Ujori
Jeta ne çift do kaloje një faze delikate gjate këtij muaji. Do keni kontradikta te mëdha me partnerin dhe nuk do keni as kohe qe te merreni me zgjidhjen e tyre. Për me tepër, një i afërm do ketë nevoje për ndihmën tuaj, gjë te cilën nuk mund t’ia mohoni. Beqaret nuk do ndihen mire vetëm , por serish nuk do kenë guxim te tentojnë aventura te reja. Shëndeti do jete here i mire dhe here delikat. Për çdo shqetësim konsultohuni me mjekun e familjes para se situata te përkeqësohet. Mbrojeni veten! Situata financiare do jete e paqëndrueshme. Shpenzimet e mëdha qe keni bere kohe me pare do japin pasojat e tyre. Ne pune do jeni me te hapur ndaj te rejave dhe nuk do keni frike te tentoni. Priten disa arritje kështu qe përgatituni.

Peshqit
Jeta sentimentale e çifteve do jete e shkëlqyer gjate 15 ditëve te para te muajit. Duke filluar nga data 17 komunikimi do ketë probleme dhe mosmarrëveshjet do jene pa fund. Do bënit mire te flisni me qetësi dhe te toleroni here pas here nëse doni qe te rikthehet atmosfera e ngrohte. Beqaret duhet te mos ëndërrojnë shume, por t’i mbajnë këmbët ne toke. Jeta nuk është gjithmonë si ne një film romantik. Për një shëndet me te mire bëni me tepër aktivitet fizik. Ecni me këmbë, përdoreni me tepër biçikletën apo bëni not. E mira do jete qe gjate gjithë kohës ta mbani trupin ne lëvizje. Nëse do iu dalin probleme financiare, mos u alarmoni. Ulni menjëherë shpenzimet. Beni me pas një menaxhim te mire te situatës dhe këshillohuni me specialistet. Ne pune tregohuni diplomate, dinake dhe te vendosur.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Horoskopi Mujor .....ketu N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

prej Sat 19 Oct 2013 - 0:28
Akoma ne janar!


Horoskopi Mujor .....ketu 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Horoskopi Mujor .....ketu

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi