Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lirimi mbresëlënës nga çarku i një Bobcat-ti që mrekulloi 3 mln njerëz për dy ditë! Empty Lirimi mbresëlënës nga çarku i një Bobcat-ti që mrekulloi 3 mln njerëz për dy ditë!

Sat 5 Jan 2013 - 15:57
Janë nga ato raste kur bamirësia, shembulli dhe bujaria njerëzore vlerësohen me mënyrën më të mirë!
Kështu dhe rasti në fjalë, kur dy të rinj kishin dalë shëtitje me makinën e tyre në mal, për të shijuar panoramën spektakolare të dëborës që kishte mbuluar gjithçka.


Papritur, pan një çark në mes të rrugës në të cilin ishte zënë një Bobcat – Mace e Egër, dhe nxituan ta ndihmoni për ta liruar…
Pa humbur kohë krijuan një sfurk provizor me qëllim që ti ndihmonte dhe filluan nga “puna”. Edhe pse nuk ishte fare e lehtë, pasi egërsira kurrsesi nuk mund t’ju bindej lëvizjeve dashamirëse të qenies njerëzore që nxitoi për ta shpëtuar nga vdekja e sigurt –gunat e tyre shiten shtrenjtë në tregun e zi, pasi me to prodhohen guna për femra dhe çanta shumë të shtrenjta “firmata”.
Por pas një sërë përpjekjesh të rinjtë ia arritën ta lironin, ndërsa më e bukura e kësaj historie ishte fakti, se pasi macja e egër u lirua, nuk ia mbathi ashtu siç duhej, por qëndroi pa lëvizur në vend me fytyrë nga të rinjtë sikur deshi me këtë mënyrë t’i falënderonte për këtë gjest bamirësie…/alb-obsrever.com/
Duhet theksuar fakti se video pasi u publikua në YouTube vetëm për dy ditë ka arritur shuflën rekord të shikimeve të 3 milionë njerëzve…
Për më shumë pamje aksioni të lirimit të çuditshëm në videon në vijim:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi